Četrtek, 27. 3. 2014, 14.25
8 let, 8 mesecev
Prve milijone zaslužil pri rosnih 17 letih
D’Aloisio je eden najmlajših milijonarjev na svetu, a bogastva ni podedoval, ustvaril ga je sam. Rojen je v Avstraliji 1. novembra 1995, odraščal pa je v Londonu, kjer je v spalnici svojih staršev pri le 15 letih marca 2011 ustvaril aplikacijo Trimit. Ta je z analitičnim orodjem vsebino besedila strnila v povzetke s tisoč, 500 ali 140 znaki. Programiranja se je naučil sam s pomočjo knjig in forumov.
Aplikacijo so opazili pri Applu, milijarder Li Ka Shing s sedežem v Hongkongu pa je D'Aloisiu zagotovil 300 tisoč dolarjev kapitala. Povsem je spremenil aplikacijo in jo decembra 2011 predstavil kot Summly. Novembra 2012 je prejel več kot milijon ameriških dolarjev novega kapitala od zvezdnikov, kot so Yoko Ono, Ashton Kutcher in Stephen Fry, denarnico pa je ponovno odprl tudi Li Ka Shing.
Z Marisso Mayer se je prvič sestal januarja 2012, ko je bila še podpredsednica Googla, nato pa še enkrat pozneje tistega leta, ko je bila že izvršna direktorica Yahooja. Summly je marca 2013 Yahooju prodal za 30 milijonov dolarjev (okoli 22 milijonov evrov), s čimer je postal eden najmlajših t. i. samoustvarjenih milijonarjev na svetu. Ob prodaji so mu ponudili, da še naprej razvija aplikacijo, vendar pod pogojem, da ni več dostopna uporabnikom Applovih pametnih telefonov. Mladi genij je podpisal pogodbo in postal polnopravni član inženirskega moštva Yahooja.
Pravi, da zaradi pozornosti, ki je je bil deležen ob prodaji Summlyja Yahooju, ni čutil nobenega pritiska in je še naprej opravljal svoje delo kot do takrat. Svoj uspeh je proslavil zelo preprosto – odšel je na delo. "Živim normalno življenje kot vsi drugi najstniki. Še naprej se družim s prijatelji, hodim na zabave in končujem šolo," je o sebi povedal za revijo Entrepreneur.
O primerjavah z Markom Zuckerbergom je za CBR povedal, da ustanovitelja Facebooka občuduje, ker je vztrajal pri svoji ideji do konca: "Občudujem to njegovo lastnost." O podjetnikih meni, da se preveč osredotočijo na idejo, premalo pa na implementacijo in kvantifikacijo uspeha, ter da so načrti, patenti in izvedba enako pomembni kot začetna ideja. "Bodite neustrašni in ne bojte se neuspeha. Boljšega načina za učenje od poskušanja in delanja napak ni," je prepričan.