V brazilskem živalskem vrtu se je zgodila tragedija. 11-letni deček je ostal brez roke, potem ko mu je oče dovolil, da vstopi v prepovedani del vrta in poboža tigra.
Priče trdijo, da je deček kričal, da bo umrl in da ne čuti roke. Dogajanju v živalskem vrtu v Cascavelu v Braziliji je bil priča tudi njegov triletni bratec.
Deček je bil v šoku
Deček je namreč po tem, ko mu je to dovolil oče, splezal čez zaščitno ograjo, da se je lahko povsem približal kletki, v kateri je bil tiger.
"Videl sem očeta s sinom v naročju, ki mu je roka grozljivo visela. Hitro sem poklical prvo pomoč. Deček je bil v šoku in je kričal, da bo umrl," je povedal eden izmed obiskovalcev živalskega vrta, ki je priskočil na pomoč.
Brez amputacije ni šlo
Dečku so takoj nudili prvo pomoč, a so mu zdravniki vseeno morali amputirati del roke.
Čuvaji v živalskem vrtu so sicer dejali, da je tiger Hu ena izmed najbolj priljubljenih živali.
Nespametni tudi v Sloveniji
Podoben, a na srečo ne tragičen primer smo imeli pred kratkim tudi v slovenskem živalskem vrtu, ko je eden izmed obiskovalcev želel pobožati žirafo in ga je napadel noj.
Komentarji
Pridružite se razpravi!
Za komentar se prijavite tukaj. Strinjam se s pogoji uporabe.