Petek,
25. 3. 2022,
14.08

Osveženo pred

2 leti, 8 mesecev

Termometer prikazuje, kako vroč je članek.

Termometer prikaže, kako vroč je članek.

Thermometer Orange 8,20

46

Natisni članek

Natisni članek

Volitve 2022 RTV Slovenija soočenje

Petek, 25. 3. 2022, 14.08

2 leti, 8 mesecev

Soočenje: Jasnič pozabil ime človeka, ki vodi Gibanje Svoboda

Termometer prikazuje, kako vroč je članek.

Termometer prikaže, kako vroč je članek.

Thermometer Orange 8,20

46

"Kolikor vidim, glavni šef, tisti, ki je največji pretendent za predsednika vlade, nima majhne plače. To niso majhne številke," je pri pogovoru o tujem kadru v Sloveniji in plačah na prvem soočenju pred parlamentarnimi volitvami dejal predsednik DeSUS Ljubo Jasnič. Golobovi prihodki na vrhu GEN-I so po izračunih Siol.net leta 2020 znašali 428 tisoč evrov bruto oziroma v povprečju okoli 35 tisoč evrov na mesec. Poleg Jasničevega lapsusa pa je soočenje zaznamovala tudi opazna odsotnost Roberta Goloba in Aleksandre Pivec.

Zakaj na včerajšnjem soočenju predstavnikov političnih RTV Slovenija ni bilo Roberta Goloba iz Gibanja Svoboda in Aleksandre Pivec iz stranke Naša dežela? In zakaj sta sodelovala Marjan Podobnik in Ljubo Jasnič? Odgovor se skriva v pravilih RTV Slovenija za soočenja, ki določajo, da morajo na prvih soočenjih sodelovati kandidati političnih strank, ki so zastopane v državnem zboru

Tako Golob kot Pivčeva bosta najverjetneje sodelovala na prihodnjem soočenju predstavnikov strank in list, ki niso zastopane v državnem zboru.

Jasnič je nastopal v imenu DeSUS, ki sicer trenutno nima poslanske skupine v državnem zboru, vendar je uradno prišla v parlament na volitvah pred štirimi leti. Podobnik pa je nastopal v imenu gibanja Povežimo Slovenijo, katere članica je tudi parlamentarna in vladna stranka Konkretno. SLS, ki jo vodi Podobnik, ima sicer v evropskem parlamentu svojega poslanca, in sicer Franca Bogoviča.

c
Novice Dnevna meritev moči strank: te štiri bi ostale izven parlamenta

Drugo soočenje predstavnikov parlamentarnih strank 22. aprila

V okviru volitev 2022 bo TV Slovenija na 1. programu predvajala 15 volilnih oddaj, 10 soočenj parlamentarnih strank, štiri soočenja zunajparlamentarnih strank ter oddajo na volilno nedeljo. Parlamentarne stranke bodo razdelili v dve skupini, kombinacija strank pa bo vsak teden drugačna, tako da se bodo v štirih tednih v soočenjih srečali vsi. Predsednice in predsedniki parlamentarnih strank pa se bodo srečali v dveh velikih soočenjih. Včeraj je bilo prvo, drugo pa bo tik pred volitvami 22. aprila.

Zaposleni na RTV Slovenija in sodelovanje v volilni kampanji

Zaposleni ali pogodbeni sodelavec uredništev RTV Slovenija, ki se odloči sodelovati v volilni kampanji, se mora pred začetkom sodelovanja o tem obvestiti delodajalca, je zapisano v pravilih RTV Slovenija. Nespoštovanje te določbe se šteje za kršitev obveznosti iz delovnega razmerja. Za sodelovanje v volilni kampanji se šteje, de je zaposleni ali pogodbeni sodelavec uredništev RTV Slovenija kandidat na volitvah in/ali če kot govornik ali moderator sodeluje na predvolilnih zborovanjih ali nastopa v volilnih oglasih in promocijskih oddajah. V teh primerih ne sme več nastopati pred kamerami ali za mikrofoni programov RTV Slovenija ter ne sme več opravljati uredniškega, novinarskega ali napovedovalskega dela.

Zaposleni RTV Slovenija in Robert Golob
Po Twitterju je ta teden zakrožil posnetek iz javne tribune sindikata RTV Slovenija, na katerem voditelj oddaje Studio City Marcel Stefančič govori o lastni izkušnji o poročanju o notranji politiki: "Več nas je kot njih. Njih je le ene par. In vemo točno, kateri so. Zakaj se po redakcijah ne usedemo. In ko pride not in pove, Goloba ne boste imeli, jim rečemo, imeli ga bomo. Seveda ga bomo imeli. Nam je bilo rečeno, da ga ne smemo imeti, pa smo imeli. Zakaj ostali tega ne naredite?"

Novice Predvolilni programi: kaj obljubljajo politiki? #video
Janez Janša. Robert Golob. Tanja Fajon.
Novice Na RTV so prvič merili tako: Janša, Golob, Fajonova …