Volivke in volivci, ki želijo v nedeljskem drugem krogu predsedniških volitvah glasovati zunaj kraja stalnega prebivališča, lahko še danes zahtevajo takšno obliko glasovanja.
Prav tako je le še danes mogoče predčasno glasovati in zahtevati glasovanje na volišču, ki je dostopno invalidom, ali na domu.
Po državi 1148 volišč dostopnih invalidom
Če želijo glasovati na voliščih zunaj kraja njihovega stalnega prebivališča, morajo volivci o tem obvestiti okrajno volilno komisijo, na območje katere so vpisani v volilni imenik. V nedeljo bodo tako lahko svoj glas oddali na enem izmed 55 posebnih volišč, ki so si ga izbrali.
Prav tako se je še mogoče prijaviti za glasovanje na volišču, dostopnemu invalidom, ki jih je po državi 1148. Če je eno izmed teh volišč tudi volivčevo "domače" volišče, se mu ni treba posebej prijaviti, sicer pa mora svojo zahtevo posredovati okrajni volilni komisiji.
Volivci, ki se zaradi bolezni ne morejo osebno zglasiti na volišču, pa bodo lahko v nedeljo glasovali pred volilnim odborom na svojem domu. Takšno željo morajo ravno tako sporočiti okrajni volilni komisiji.
V prvih dveh dneh je glasovalo 14 tisoč volivk in volivcev
Zadnji dan je tudi za oddajo glasu na predčasnih volitvah. Te že od torka potekajo na sedežih upravnih enot in njihovih izpostavah med 9. in 17. uro. Volivci lahko na predčasnem glasovanju glasujejo le na tisti upravni enoti, na območju katere imajo stalno prebivališče, sicer pa je glasovanje povsem enako kot na dan volitev.
V prvih dveh dneh predčasnih volitev je svoj glas oddalo dobrih 14 tisoč volivk in volivcev oziroma 0,85 odstotka volilnih upravičencev.