Nazaj na Siol.net

TELEKOM SLOVENIJE

Sobota,
19. 4. 2008,
18.35

Osveženo pred

8 let, 9 mesecev

Termometer prikazuje, kako vroč je članek.

Termometer prikaže, kako vroč je članek.

Thermometer Blue 1

Natisni članek

Natisni članek

Sobota, 19. 4. 2008, 18.35

8 let, 9 mesecev

V Ljubljani mirno zborovanje v podporo Tibetu

Termometer prikazuje, kako vroč je članek.

Termometer prikaže, kako vroč je članek.

Thermometer Blue 1
V Ljubljani je potekalo mirno zborovanje v podporo Tibetu. Zbralo se je približno 50 ljudi, namen shoda pa je bilo končanje nespoštovanja človekovih pravic v Tibetu.

Na zborovanju je bilo mogoče dobiti tudi pismo slovenskemu premieru, predsedniku in poslancem v zvezi s Tibetom. Za avtonomijo Tibeta Že v vabilu organizatorja zborovanja, zavoda Dharmaling, je pisalo, da je namen zborovanja srečanje podpornikov Tibeta z namenom izraziti zahtevo, naj se nespoštovanje temeljnih človekovih pravic konča, in prošnjo o spoštovanju teh pravic v taki meri, da bodo Tibetanci lahko svobodno živeli v svoji deželi s pridobitvijo avtonomije.

»Želimo da bi Tibetanci svobodno uporabljali svoj jezik in kulturo« Član budistične kongregacije Dharmaling Thubten Lodrö je na shodu povedal, da je "cilj današnjega zborovanja tudi povečanje pozornosti medijev in javnosti ter usmerjanju teh na položaj Tibeta". "Želimo si, da bi Tibetanci lahko svobodno živeli v svoji državi, uporabljali svoj jezik in kulturo," je poudaril.

Predstavniki zavoda Dharmaling, ki je del mednarodne nevladne organizacije International Tibet Support Network (ITSN), so na Prešernovem trgu delili kopije nedavno sprejete resolucije Evropskega parlamenta o Tibetu in pisma predsedniku slovenske vlade, predsedniku republike in poslancem.

»Slovenija naj resno pretehta svojo udeležbo na OI v Pekingu« Slednje naslovnike poziva, naj od kitajske vlade zahtevajo takojšen umik oboroženih sil in paravojaških enot ter odpravo izrednih razmer po vsem Tibetu, osvoboditev političnih zapornikov, neovirano delovanje mednarodnih medijev v Tibetu, brezpogojen sprejem misije neodvisnega mednarodnega organa, ki bo raziskala vzroke in posledice dogodkov v Tibetu, ter iskanje razumnih in mirnih rešitev tibetanskega vprašanja s pristnimi in zavzetimi pogajanji.

Naslovnike pismo še poziva, da je "treba kitajski vladi jasno povedati, da bo Slovenija resno pretehtala svojo udeležbo na olimpijskih igrah v Pekingu, če v teh točka ne bo prišlo do znatnega napredka".

Ne spreglejte