Nazaj na Siol.net

TELEKOM SLOVENIJE

Sreda,
9. 11. 2016,
9.27

Osveženo pred

8 let, 2 meseca

Termometer prikazuje, kako vroč je članek.

Termometer prikaže, kako vroč je članek.

Thermometer Blue 0

Natisni članek

Natisni članek

Sreda, 9. 11. 2016, 9.27

8 let, 2 meseca

Popravek članka Zlati posli Slovencev na Hrvaškem: kdo naj bi se ujel in kaj delajo naši kriminalisti? z dne 2.11.2016

Termometer prikazuje, kako vroč je članek.

Termometer prikaže, kako vroč je članek.

Thermometer Blue 0

Objavljamo popravek članka Zlati posli Slovencev na Hrvaškem: kdo naj bi se ujel in kaj delajo naši kriminalisti? z dne 2.11.2016

Kot prvo zanikam vse navedbe v članku z naslovom »Zlati posli Slovencev na Hrvaškem: kdo naj bi se ujel in kaj delajo naši kriminalisti?« objavljenim v spletnem portalu SIOL.net z dne 2.11. 2016 ob 10.14, kolikor se te nanaša na Mateja Košiča ali družbo Lumina metal d.o.o. Resnična dejstva v zvezi s poslovanjem družbe Lumina metal d.o.o, so sledeča:

- podjetje Lumina metal d.o.o. je poslovala in trgovala s plemenitimi kovinami v letu 2013, edini kupec Lumine metal d.o.o. je bila rafinerija Chimet iz Italije, ki nima nobene povezave s podjetjem Italpreziosi, ki se omenja v članku, Lumina metal d.o.o. ni nikoli poslovala z družbo Italpreziosi, tako do se in družba Lumina metal d.o.o. kot ime Matej Košič neupravičeno in nepravilno uporablja v povezavi z navedbami o pranju denarja s perujskim narkokartelom Sanchez-Peredes.

- družba Lumina metal d.o.o. ni nikoli poslovala fiktivno, vse pošiljke plemenitih kovin, ki jih v letu 2013 opravila družba Lumina metal d.o.o., so bile zavarovane pri slovenski zavarovalnici Adriatic Slovenica d.d. , prevozi pa so bili opravljeni s strani treh prevozno-varovalnih služb iz treh držav (Hrvaška - Sokol Marič, Slovenija - Varnost Maribor, Italija - Ferrari S.P.A. ), za vse pošiljke ima družba Lumina metal d.o.o. podpisane dostavnice vseh varovalnih služb in končnega kupca rafinerije Chimet, prav tako je družba Lumina metal d.o.o. po vsaki dobovi s strani kupca Chimet, prejela laboratorijsko analizo, ki je potrdila čistost in določila končno vrednost dostavljenega blaga, vsa plačila so bila opravljena s strani Chimet po dobovi blaga, nikoli ni bilo nobene fiktivne trgovine z zlatom.

- družba Lumina metal d.o.o. je kupovala plemenite kovine samo od dveh dobaviteljev (in ne več kot 40-tih, kot se navaja v osnovnem članku), t.j. družb Krial d.o.o. in Palič aurum d.o.o., prometa brez ddv je imela Lumina metal d.o.o. v letu 2013 za 4,0 mio EUR, v nadaljnih letih 2014, 2015, 2016 pa družba Lumina metal d.o,o. ni poslovala, saj je podjetju onemogočila poslovanje hrvaška davčna uprava, ki neupravičeno ni izplačala pravilno in utemeljeno zahtevanega s strani Lumine metal d.o.o. 7,364 mio hrvaških kun DDV-ja, ki ga je Lumina metal d.o.o. plačala ob nakupu blaga svojima dobaviteljema Krial d.o.o. in Palič aurum d.o.o..

- družba Lumina metal d.o.o. nima nobene zveze ali povezave s podjetjem Goldbox d.o.o. in osebami, ki jih navaja osnovni članek,

- družba Lumina metal d.o.o. in Matej Košič nista vpleten v nobene goljufije pri trgovanju z zlatom na Hrvaškem, prav tako nista vpletena v verižne goljufije, pranje denarja, utaje davkov in carinskih dajatev

- družba Lumina metal d.o.o. in Matej Košič nista zaslužila nobenih milijonov eurov, družba Lumino metal d.o.o. je v letu 2013 zaslužila okoli 100.000,00 EUR, čigar znesek je spremenila v kapital družbe, družba ni nikoli nikomur izplačevala dobičkov, prav tako Matej Košič nisem iz tega naslova prejel nobenih milijonov, ravno tako Matej Košič nisem nikoli prejel nobenega izplačila od družbe Lumine metal d.o.o.,

- družba Lumina metal d.o.o. je omenjeno poslovanje v celoti predalo v pregled pooblaščenemu davčnemu svetovalcu, pooblaščenemu s strani davčne uprave HR ( na hrvaškem je 24 pooblaščenih davčnih svetovalcev s strani davčne uprave HR), ki je celotno dokumentacijo in poslovanje Lumina metal d.o.o. ter zahtevek za vračilo DDV-ja pregledal in podal mnenje, do je poslovanje vzorno, popolnoma čisto in skladno z zakonodajo in zakoni Republike Hrvaške in da je Lumina metol d.o.o. upravičena do vračila DDV-ja v višini 7,364 mio kun ter do je početje davčnega organa nezakonito in napačno, da bi morali vrniti preplačilo DDV-ja.

Ne spreglejte