Nazaj na Siol.net

TELEKOM SLOVENIJE

Ponedeljek,
12. 8. 2013,
18.29

Osveženo pred

8 let, 8 mesecev

Termometer prikazuje, kako vroč je članek.

Termometer prikaže, kako vroč je članek.

Thermometer Blue 1

Natisni članek

Natisni članek

Ponedeljek, 12. 8. 2013, 18.29

8 let, 8 mesecev

Danes v Danes: Kaj turisti pogrešajo v Sloveniji?

Termometer prikazuje, kako vroč je članek.

Termometer prikaže, kako vroč je članek.

Thermometer Blue 1
Danes v Danes o novih odpuščanjih v mariborskem podjetju Himar, eko kampu ob Soči, Evropski vasi štorkelj, ki privablja tudi precej turistov, in o tem, kaj tuji turisti pogrešajo v Sloveniji.

Še en črn dan za Mariborčane in že tako šibko štajersko gospodarstvo. Sredi kolektivnega dopusta je brez dela ostalo 192 ljudi v podjetju Himar, ki je ostanek nekoč mogočne Elektrokovine. Lastnik in direktor Vladimir Palčec je prav med dopusti sprožil stečaj, polovica zaposlenih je odpoved dobila takoj, polovica jo bo prejela po pošti. Z brezposelnostjo pa se spopada tudi vse več mladih. Vsak peti Slovenec do 30. leta je brez službe. A tarnanje nad usodo ne pomaga. Tako si je reklo tudi pet deklet. Stvari so vzele dobesedno v svoje roke in na vrhuncu planinske sezone same upravljajo in vodijo planinsko kočo na Kriških podih.

Ekipa Planet TV je bila ob Soči v nabito polnem eko kampu Korita. Stik z naravo je tam popoln, kopanje adrenalinsko hladno. To sicer ni edini ekološki kamp pri nas, vendar zagotovo le ta ponuja spanje na soški postelji. Že osem let eko kamp Korita, ki leži v vasi Soča v gornjem Posočju, obiskujejo predvsem tujci. Največ je obiskovalcev iz Avstralije, Anglije, pa tudi iz Nizozemske, Danske, Belgije in Združenih držav.

Tujce k nam privabijo tudi štorklje. V idilični prekmurski Veliki Polani je kar devet gnezd in zato že 14 let nosi naziv Evropska vas štorkelj. Te tako ne prinašajo le dojenčkov, ampak tudi napredek in čisto prava delovna mesta.

Eden od prvih pogojev za dober posel v turizmu so tudi solidne prometnice in povezave. Tu ima Slovenija še ogromno dela. Avtocestno smo s Hrvaško povezani le na enem koncu in to je premalo, letališče je za velika letala preskromno, o železnicah pa skoraj ne gre izgubljati besed. Prišli smo celo tako daleč, da vlakovne povezave med Slovenijo in Italijo sploh ni.

Ne spreglejte