Torek, 29. 4. 2014, 18.53
9 let, 2 meseca
Danes v Danes: Ali znamo pripraviti res dober žar?

Kmalu bodo zagoreli kresovi po vsej Sloveniji. Eden je v okolici Grosupljega. Mladi gasilci iz Čušperka so postavili 12-metrski kres. Nanj se je povzpela novinarka Planet TV Živa Ivačič.
Že 95 let živi tradicija v prekmurskih Gančanih. Mladi na prehodu v polnoletnost opravijo poseben obred postavljanja mlaja. Okrašeno drevo so prvič postavili fantje, ki so preživeli prvo svetovno vojno in takrat prvi maj prvič praznovali v novi državi.
Počitniško romanje se je za nekatere Slovence začelo. Govorimo o približno 70 tisoč Slovencih, ki so odpotovali na Hrvaško, nekateri pa še dlje. Državna Adria Airways ima v tem tednu 15 čarterskih poletov več kot običajno.
Tisti, ki ostali doma, pa običajno vržejo kakšen kos mesa na žar ali v lonec za golaž. Ni ga Slovenca, ki ne bi zakuril za prvi maj. Pa znamo pripraviti res dober žar? Novinar Tomica Šuljič se je v tem resnično izuril.
Ducat nekdanjih članov stranke Pozitivne Slovenije na čelu z Alenko Bratušek in Janijem Möderndorferjem ustanavlja novo poslansko skupino, morda celo stranko. Pozitivno Slovenijo so razbili, a dejstvo je, da je veliko poslancev te nekdaj največje parlamentarne stranke že večkrat zamenjalo politične barve.
Bratuškova je svojim kolegom poslala pismo, v katerem jih poziva, naj se odpovedo iskanju novega mandatarja, da bi lahko volitve izvedli čim prej. A obenem ne želi, da bi te pomenile politično krizo, ki bi negativno vplivala na gospodarstvo in mednarodni ugled Slovenije.