Nazaj na Siol.net

TELEKOM SLOVENIJE

Petek,
28. 12. 2012,
12.35

Osveženo pred

8 let, 3 mesece

Termometer prikazuje, kako vroč je članek.

Termometer prikaže, kako vroč je članek.

Thermometer Blue Green 3

Natisni članek

Natisni članek

Petek, 28. 12. 2012, 12.35

8 let, 3 mesece

Hribar Milič: V leto 2013 vstopamo z veliko neznankami

Termometer prikazuje, kako vroč je članek.

Termometer prikaže, kako vroč je članek.

Thermometer Blue Green 3
Leto 2012 bo šlo v zgodovino kot leto velikih pričakovanj in žal tudi razočaranj, za celotno Slovenijo in tudi za slovensko gospodarstvo, je dejal predsednik GZS Samo Hribar Milič.

Reform, ki smo jih pričakovali, letos nismo izpeljali, investicije so drastično upadle, velik problem predstavljata zadolženost in kapitalska podhranjenost gospodarstva, do sprememb ni prišlo niti na trgu dela, je na novinarski konferenci opozoril Hribar Milič. "Pravna država še naprej kaže zobe" "Začeli smo sicer z varčevanjem, vendar po našem mnenju premalo odločno in tudi premalo razvojno usmerjeno," je dejal in dodal, da pravna država še naprej kaže zobe. "Nimamo enotne razvojne politike, ki bi jo spremljala konkretna podpora s strani celotne države," je opozoril. V leto 2013 zato vstopamo z veliko neznankami. "Prva neznanka je, kaj se bo dogajalo s sanacijo bank - kako bomo tukaj uspešni in kako bomo transparentni," je dejal predsednik GZS. Dolg v gospodarstvu Velik zalogaj bo tudi sanacija gospodarstva. "Vsaj toliko dolga, kot ga imajo naše banke, je tudi v našem gospodarstvu," je opozoril Hribar Milič. Pri tem je izrazil bojazen, da se bo nadaljevala dosedanja praksa, ko smo samo opazovali, kako so podjetja propadala.

Neznanka je tudi, kakšna bo naša industrijska strategija in kaj bo s socialnim dialogom. Pri slednjem se po mnenju Hribar Miliča preveč ukvarjamo z iskanjem krivca za nastale razmere, premalo pa z iskanjem izhoda iz težav.

Kaj bo s prodajo državnega premoženja? Predsednik GZS je izpostavil še dve neznanki - kaj bo s prodajo državnega premoženja in kako se bodo nadaljevali protesti v Slovenji. Na GZS si želijo, da bi prodaja državnega premoženja potekala transparentno. "Slovenski nacionalni interes je, da obdržimo podjetja, delovna mesta in s tem razvojni potencial," je dejal.

Hribar Milič razume proteste - nenazadnje je z razmerami nezadovoljno tudi gospodarstvo. DZ in politične stranke zato pozivajo k tvornosti, sodelovanju in iskanju izhoda iz krize, ne pa k izkoriščanju protestov za njihove ozke parcialne interese, je dejal Hribar Milič.

Ne spreglejte