Petek, 22. 1. 2016, 15.08
8 let, 10 mesecev
Bi delali za Amazon?
![](/media/img/b3/50/69da39f9e410246a4f88.jpeg)
V Veliki Britaniji ima Amazon že zdaj 11.500 zaposlenih, drugod v Evropi pa še skoraj 30 tisoč. Iz družbe so še sporočili, da so od leta 2010 vložili več kot 15 milijard evrov v evropsko infrastrukturo in poslovanje, od tega skoraj tretjino v Veliko Britanijo.
Prosta delovna mesta v Veliki Britaniji bodo tako med drugim v njihovi nastajajoči glavni pisarni v Londonu, v raziskovalnih in razvojnih središčih v Londonu, Cambridgeu in Edinburgu ter v središču za stranke v Edinburgu. Večina novih sodelavcev bo službe predvidoma dobila v njihovih skladiščih, teh je v Veliki Britaniji deset, od koder razpošiljajo naročeno blago. Nekaj se jih bo lahko potegovalo za službo v Amazonovem novem studiu za modno fotografijo v Londonu, zaposlovalo pa bo tudi njihovo središče za spletne storitve, ki ga bodo odprli predvidoma naslednje leto.
Amazon je lani v Veliki Britaniji sicer začel s storitvijo Amazon Pantry za trajnejše izdelke, prek mobilne aplikacije Amazon Prime Now pa ponekod po državi ponujajo enourno dostavo za približno 200 živilskih izdelkov.
Novice o stavkah niso redkost, nazadnje pa so v Nemčiji stavkali prejšnji december. Tej stavki so se pridružili v šestih od devetih tamkajšnjih skladišč, a so pri Amazonu zatrdili, da je sodelovalo le manjše število delavcev in ni bilo nikakršnih motenj v poslovanju. Dodatno navajajo, da so njihove plače najmanj deset evrov bruto na uro, kar je med višjimi plačami primerljivih delovnih mest v panogi.
Nemčija je za Amazon drugi največji svetovni trg (takoj za ZDA), kjer zaposlujejo deset tisoč skladiščnih delavcev in še nekaj več začasnih delavcev. Drugod po Evropi ima Amazon še 20 svojih skladišč.