Nazaj na Siol.net

TELEKOM SLOVENIJE

Četrtek,
25. 2. 2010,
21.35

Osveženo pred

8 let, 3 mesece

Termometer prikazuje, kako vroč je članek.

Termometer prikaže, kako vroč je članek.

Thermometer Blue 1

Natisni članek

Natisni članek

Četrtek, 25. 2. 2010, 21.35

8 let, 3 mesece

Rus: Veselinoviča v NLB ni onemogočal Zares

Termometer prikazuje, kako vroč je članek.

Termometer prikaže, kako vroč je članek.

Thermometer Blue 1

Podpredsednik Zaresa Andrej Rus se je odzval na izjave notranje ministrice Katarine Kresal glede vpletanja politike v odločitve Draška Veselinoviča na čelu NLB.

Preprečitev Veselinoviču, da bi reprogramiral posojila Infond holdingu, ni dokaz "apetitov Zaresa po obvladovanju gospodarstva, ampak popoln polom politične intervencije LDS", piše Rus. Gre za intervencijo, s katero je LDS "Veselinoviča vtaknila na čelo NLB", navaja Rus. V luči 80 milijonov evrov težke izgube NLB zaradi "rezervacij za slabe naložbe" je po njegovih besedah "neresno in nezrelo trditi, da bi morali prepustiti odločanje managerski in nadzorniški ekipi, okrašeni z Veselinovičem, ki je banko pripeljala na rob sanacije". Kresalova: Kolegi iz Zares so onemogočali delo Kresalova je v nedavnem intervjuju za časopis Žurnal24 tudi dejala, da nekdanji predsednik uprave NLB Drško Veselinovič banke ni vodil, saj so (mediji, politiki in kolegi iz Zares) na vse pretege onemogočali delo. Ta trditev je za Rusa osupljiva.

Veselinovič po njegovem mnenju v banki ni imel "niti toliko kontrole, da bi opazil, da so mu iz njegovega računalnika kradli zaupne podatke o posameznih komitentih, zaradi česar bi, mimogrede, moral takoj izgubiti licenco". Iz tega po oceni podpredsednika Zares izhaja, da "Veselinoviča v NLB ni onemogočal Zares, temveč mučna situacija, v katero se je spravil sam s pomočjo nepremišljenih prijateljev".

"Postopek izbire je bil plod tihega lobiranja" Sicer pa se je podpredsednik stranke dotaknil tudi postopka imenovanja Veselinoviča na čelo NLB. Imenovanje predsednika uprave NLB naj bi bil preizkusni kamen nove politike oz. prekinitve arbitrarnega in političnega načina imenovanja direktorjev najpomembnejših podjetij, navaja Rus in opozarja, da se je zgodilo ravno obratno. Poudarja, da Zares ni problematiziral Veselinoviča, temveč sam postopek izbire, "ki je bil plod tihega lobiranja, ne pa rezultat transparentnega, kompetitivnega izbora".

Postopek izbire in imenovanja Veselinoviča za predsednika uprave Rus označuje kot "neokusno, neetično in skrajno nezrelo". Točka nasprotovanja med Zares in LDS torej ni bil Veselinovič sam, temveč nepregleden postopek njegovega imenovanja, ki je spodbijal vse, kar je Zares napovedoval na volitvah, še pojasnjuje.

Ne spreglejte