Nazaj na Siol.net

TELEKOM SLOVENIJE

Petek,
21. 1. 2011,
13.25

Osveženo pred

7 let, 10 mesecev

Termometer prikazuje, kako vroč je članek.

Termometer prikaže, kako vroč je članek.

Thermometer Blue 2

Natisni članek

Natisni članek

Petek, 21. 1. 2011, 13.25

7 let, 10 mesecev

Radićeva: Agencija za upravljanje naložb ni neodvisna

Termometer prikazuje, kako vroč je članek.

Termometer prikaže, kako vroč je članek.

Thermometer Blue 2
Z imenovanjem Arneja Misleja in Boruta Bratine v akreditacijsko komisijo agencije za upravljanje kapitalskih naložb države je ministrica za gospodarstvo izgubila upanje, da je agencija neodvisna.

Z imenovanjem Misleja, ki je častni konzul Indonezije in bivši uvoznik indonezijskega premoga, v akreditacijsko komisijo "je bilo moje upanje, da imamo res agencijo, ki je neodvisna od politike in ostalih interesnih skupin, dokončno pokopano", je povedala ministrica Darja Radić. "Ne verjamem več, da je agencija neodvisna organizacija, ki bo profesionalno upravljala z državnim premoženjem," je dodala. Pri imenovanju Bratine je možen konflikt interesov Na možen konflikt interesov po njenem mnenju kaže tudi imenovanje Bratine v akreditacijsko komisijo, saj da profesor na mariborski ekonomsko-poslovni fakulteti piše tudi pravna mnenja in svetuje direktorjem državnih podjetij.

"Nespoštovanje smernic OECD" "Tukaj gre za očitne konflikte interesov in mislim, da je bilo imenovanje teh ljudi v tako pomemben organ agencije zelo neodgovorno in novo nepremišljeno dejanje. Po mojem mnenju je to dokaz, da ne moremo govoriti, da imamo neodvisno agencijo za upravljanje kapitalskih naložb oz. da gre za spoštovanje smernic Organizacije za ekonomsko sodelovanje in razvoj (OECD)," je dodala ministrica.

V akreditacijski komisiji so poleg Bratine, ki tudi vodi komisijo, in Misleja še Milena Pervanje, Jože Glazer, Eva Boštjančič, Vesna Razpotnik in Jernej Pikalo.

Medaka odpoklicali z mesta prvega nadzornika HSE Agencija je v sredo s položaja predsednika nadzornega sveta Holdinga Slovenske elektrarne odpoklicala Jadranka Medaka, ki je bil eden od kritikov projekta šestega bloka Termoelektrarne Šoštanj (Teš 6). Med drugim je izrazil dvom o zadostni kakovosti velenjskega premoga, zaradi česar naj bi bilo treba uvažati tudi indonezijski premog. Mislej je bil po pisanju Financ direktor družbe Impakta, ki je pred leti v Slovenijo uvažala premog iz Indonezije.

Ne spreglejte