Četrtek, 24. 9. 2009, 11.57
8 let, 8 mesecev
Subaru outback 2,0 D
Legacy plus
Le ostro oko lahko opazi višjo postavitev karoserije, saj tudi legacy SW s petnajstimi centimetri ni prav nizko pri tleh. Najbolj očitno razliko med obema karavanoma predstavljata maska motorja in prednji odbijač, katerega spodnji del je obdan z zaščitno plastiko. Tako da se ve, kateri od obeh je bolj terenski. Ja, če komu kaj pomeni, je v outbacku tudi za dobrih sto kilogramov več avtomobila.
Enaka notranjost
Če odmislimo stopnjo opreme, je notranjost povsem enaka tisti, ki smo jo opisali pri testu legacyja. Gre za enak položaj za volanom s pogledom mimo izpostavljenga pokrova nad zračno režo in sploh mimo razgibano oblikovanega pokrova motorja. Za povrh smo znova preizkušali Subarujev dizelski motor, ki smo ga najprej spoznali pri foresterju.
2,0 dizel - tretjič
Kot rečeno se je v outbacku vrtel enak motor kot v legacyju. Deluje tiho in mirno, brez težav se zavrti do dizelskega rdečega polja. Vendar je razlika že v osnovnih tehničnih podatkih. Zaradi malo slabše aerodinamike je končna hitrost nižja, večja masa pa se pozna pri pospeševanju in porabi. Interpolirani podatki s testnega kroga to pot niso zanesljivi, ker je računalnik ves čas izkazoval prenizko porabo. Povsem verodostojen pa je podatek o skupni porabi in ta je za 0,3 l/100 km presegla tisto pri legacyju. Tako je 7,9 l/100 km povsem normalna in pričakovana poraba.
Posebnosti merilnikov
Tudi pri outbacku so vozniku ponudili enak sistem za nadzor porabe goriva kot pri legacyju. Enak in svojevrsten. Analogni prikaz med položajema + in – naj bi se pri varčni vožnji zadrževal na spodnjem zelenem polju. Kadar se vozilo zaustavi, je kazalec na +, torej na najvišji porabi, kar si je treba razlagati takole: še tako majhna poraba v prostem teku je neskončno velika glede na prevoženih nič metrov. Še beseda o indikatorju prestavljanja, ki deluje le z kratkimi, pogosto neopaženimi svetlobnimi bliski. Po drugi strani pa je prikaz trenutno vključene prestave prav velik in razločen, kot da voznik ne bi vedel, kam je "zataknil" prestavno ročico.
Pomirjeval niti ne potrebuje
Vozne lastnosti bi morale biti v prid nižjemu legacyju, vendar so pri outbacku izboljšane z višjo stopnjo opreme, kamor med ostalim sodi športno podvozje in za palec večja kolesa. Tako lahko o obnašanju outbacka na cesti le ponavljamo, kar vsi že vemo o cestnih subarujih. Se pravi odlična lega s prvovrstnim občutkom za vožnjo od prvega ovinka naprej. Tako tudi outback spada med tiste subaruje, ki bi brez težav shajali brez elektronskih "pomirjeval".