Ponedeljek, 9. 11. 2009, 11.48
9 let, 2 meseca
Legende se vračajo

Dirkaška strast nikoli ne ugasne
Nekateri nekdanji državni prvaki in največji mojstri volana pri nas so se tako ponovno pomerili med seboj. Ni šlo za tekmovalno strast, ampak predvsem za možnost obujanja spominov. Tudi dirkalni seicento v katerem so sedeli, ni pravi predstavnik sodobnih dirkalnikov, ampak je vseeno dovolj za obujanje dirkaških občutkov. Konec koncev je večina slovenskih dirkaških legend začela svojo pot v veliko manj zmogljivih in dirkaško skromnejših vozilih.
Kdo so sploh legende slovenskega reli športa?
Med tiste Slovence, ki so se proslavili še na relijih po Jugoslaviji in veljajo za nesporne legende slovenskega dirkanja, štejemo Aleša Pušnika, Draga Zonto, Leona Poberaja, Janeza Milavca, Andreja Vidica, Miho Simončiča, Stojana Pirjevca in druge.
V osemdesetih letih je kraljeval Brane Küzmič, proti koncu tega obdobja in v začetku devetdesetih je zablestel Silvan Lulik, sledila sta mu Tomaž Jemc in Vojko Podobnik. Morda smo koga pozabili, nekateri iz "arhiva" pa so sploh še aktivni dirkači. Na primer Darko Peljhan, Jani Trček in neuničljivi Slavko Komel.
Aleš Črnivec na našem spletnem portalu vrti volane testnih avtomobilov. Prvi naslov slovenskega prvaka v avtoreliju je osvojil davnega leta 1977 z zastavo 750, zadnjega pa malo manj davnega leta 1997 s hondo civic.
V Logatcu so se veterani Andrej Vidic, Silvan Lulik, Vojko Podobnik in Aleš Črnivec pomerili skupaj z mlajšima izzivalcema. To sta mojstra volana Boštjan Logar in Aleš Prek, ki si s svojo dolgoletno kariero in rezultati tudi že počasi zaslužita mesto med legendami.
Kaj so povedali?
Kdo je zmagal niti ni pomembno, pravzaprav pravega finala sploh ni bilo. Fantje so se pomerili v paralelnih vožnjah drug proti drugemu. Bistevno je bilo, da so še ohranili nekdanji drikaški duh in da s svojimi vožnjami še zmorejo navdušiti navijače na tribunah. V videu smo zbrali njihove izjave in poglede na nekdanje in na sodobno dirkanje.