Sreda, 2. 10. 2013, 12.11
7 let, 7 mesecev
Začenja se sezona vnetij grla, ki jih lahko blažimo z naravnimi zdravili

Omenjeno vnetje je lahko glivično, bakterijsko ali najpogosteje virusno. Prve imajo zlasti bolnikih z oslabljenim imunskim sistemom in drugimi kroničnimi boleznimi. Približno od 10 do 15 odstotkov vnetij grla je posledica bakterijske okužbe, in sicer zlasti s streptokoki. Tovrstno vnetje zdravijo zdravniki z antibiotiki. Pri virusnih vnetjih pa so najpogosteje vpleteni virusi, ki povzročajo prehlad ali gripo. Tovrstne okužbe se ne odzivajo na antibiotike, vendar običajno izzvenijo same od sebe.
Bolečina v žrelu je lahko edini simptom, lahko pa ga spremljajo še hripav glas, blag kašelj, povišana telesna temperatura, glavobol, občutek slabosti, utrujenost in povečane bezgavke na vratu. Vnetje se običajno poslabša 2. ali 3. dan, nato pa izzveni v tednu dni. Pri približno enem od desetih primerov vnetje traja dlje kot en teden.
Vnetje žrela je lahko zelo neprijetno in boleče, a obstaja paleta naravnih zdravil, s katerimi si ga lahko lajšate in zdravite. Med njimi so tudi pripravki s kajenskim poprom, jabolčnim kisom, soljena voda in limonada z medom.
V skodelico vode vmešajte tri čajne žličke jabolčnega kisa in žličko meda ter grgrajte.
Zmešajte čajno žličko popra v prahu v skodelici tople vode in grgrajte vsakih 15 minut.
Čajno žličko soli zmešajte s toplo vodo in grgrajte.
Segrejte skodelico vode in vanjo vmešajte čajno žličko medu in sveže iztisnjenega limoninega soka. Limonado z medom pijte čim pogosteje.