Nazaj na Siol.net

TELEKOM SLOVENIJE

Sreda,
23. 7. 2014,
13.33

Osveženo pred

9 let

Termometer prikazuje, kako vroč je članek.

Termometer prikaže, kako vroč je članek.

Thermometer Blue Green 3

Natisni članek

Natisni članek

Sreda, 23. 7. 2014, 13.33

9 let

Se bo Gap v Sloveniji obdržal?

Termometer prikazuje, kako vroč je članek.

Termometer prikaže, kako vroč je članek.

Thermometer Blue Green 3
Po tem, ko je včeraj ljubitelje mode razveseljevala novica, da v slovensko prestolnico že konec tega poletja prihaja znamka Gap, smo pogledali v ozadje podjetja, ki bo znamko pripeljalo v Ljubljano.

Magistrat International je podjetje, ki je v Slovenijo pripeljalo veliko priznanih blagovnih znamk, med njimi tudi tekstilne gigante hitre mode, kot je Inditex – ta je znan po svojih znamkah Zara, Pull&Bear, Bershka in drugih. V času gospodarske stagnacije ne mirujejo, temveč iščejo nove priložnosti za razvoj trga v Sloveniji in posledično presenečajo z novimi znamkami oblačil, po katere se je bilo treba vse do danes odpraviti v tujino.

Z demokratično modo bližje sodobnemu potrošniku Direktorica podjetja Magistrat International Helena Draškovič v intervjujih večkrat poudarja, da "delajo demokratično modo", kar v praksi pomeni, da v njihovih trgovinah prav vsak lahko najde nekaj zase.

"Ko smo pred leti vstopali v svet mode, smo partnerjem povedali, da mi o modi sicer nič ne vemo, da smo na področju novi, a da poznamo in cenimo blagovne znamke, jih znamo razvijati in v Sloveniji povedati, kaj so njihove odlike. Ob naboru znamk in partnerjev smo veseli, da ne delamo le z visoko modo, ampak tudi z demokratično," je v enem izmed naših intervjujev dejala Helena Draškovič, v katerem je med drugim tudi nakazala, da v bližnji prihodnosti lahko pričakujemo presenečenje.

Širitev koncepta vse pod eno streho To filozofijo pa bodo od avgusta dalje širili tudi s svetovno znano znamko oblačil Gap, ki bo svojo pot proti slovenskim potrošnikom začela v Ljubljani na kar treh lokacijah. Tudi ta odločitev nakazuje na filozofijo podjetja Magistrat International, ki želi svojim strankam ponuditi celovito nakupovalno izkušnjo, kjer kupec pod eno streho brez težav poišče modne kose iz različnih cenovnih kategorij.

Poleg dveh trgovin (eno z modo za odrasle in eno za otroke) v nakupovalnem središču Citypark bodo znamko Gap pridružili več desetim uveljavljenim znamkam na obešalnikih trgovine Emporium, ki je prav tako v ljubljanskem BTC, in s tem uresničevali svoje prej opisano poslanstvo.

Po dveh letih končno tu Seveda pa to ni prvič, ko bi se ljubitelji omenjene modne znamke navduševali nad novico, da bodo svoje priljubljene modne kose kmalu lahko kupovali tudi v Ljubljani. Pred dvema letoma se je namreč ob odprtju večjega trgovsko-poslovnega centra v enem izmed nakupovalnih središč v Ljubljani šušljalo, da skupaj z odprtjem prihaja prav prej omenjena modna znamka, a so se govorice kaj kmalu pometle pod preprogo in o znamki Gap vse do včeraj ni bilo ne duha ne sluha.

Večkrat je namreč glavna zahteva za vstop neke tuje priznane blagovne znamke na trg prav lokacija, ki ji bo omogočila kar največjo vidnost in posledično zagotavljala uspeh med potrošniki. K temu gre tako pripisati tudi to, da Gap v Slovenijo prihaja v času, ko so se v nekaterih vidnejših nakupovalnih središčih zaradi oteženih razmer na trgu pojavljajo še nezasedeni lokali.

Na Hrvaškem in v Srbiji pred Slovenijo, a … Gap, ki je v svetovnem merilu prisoten na nekaj več kot tri tisoč lokacijah, je medtem poskusil tudi na Hrvaškem, kjer je svoje trgovine odprl novembra 2010 in v Srbiji, kjer so prodajo začeli septembra 2011, a se že konec leta 2013 umaknili. Razlog za to naj bi bila močna konkurenca, ki jo je v Beogradu predstavljala veriga trgovin H&M in po poročanju srbskih medijev z bistveno nižjimi cenami zarezala v velik del pogače v prodaji tekstila.

Slovenija vendarle ni raj za vse uveljavljene modne znamke Medtem ko se blagovne znamke španskega Inditexa (med katerimi je najbolj opazna Zara – tudi to v Sloveniji zastopa podjetje Magistrat International) in švedski H&M na slovenskem trgu že več let dobro držijo, se nekateri še kako živo spominjajo odhoda prav tako španske modne blagovne znamke Mango, ki je danes potrošnikom v Sloveniji na voljo le še prek uradne spletne trgovine. Razlog za odhod so v začetku leta 2013 mnogi pripisovali gospodarski krizi in padcu splošne potrošnje.

Modni gigant se je na zaprtje fizičnih trgovin v Sloveniji odzval z agresivnejšim nastopom na spletu, kjer lahko tudi Slovenci še vedno naročamo modne kose, ki jih je v oglasnih kampanjah nosila tudi manekenka Kate Moss.

Je spletna prodaja strah in trepet klasičnih trgovin? Prav o fokusiranju na splet pa smo povprašali tudi Heleno Draškovič, ki nam je zatrdila, da se vzpona spletne prodaja v podjetju Magistrat International nikakor ne bojijo, saj so se s konceptom svojih trgovin že pred leti prilagodili tudi temu trendu.

"Naše cene so prilagojene temu, kar za določen kos zastavijo blagovne znamke. Če se italijanska znamka v Italiji prodaja po tej ceni, pri nas cena ne more biti višja. Zato nas internet ne skrbi, ponekod imamo celo boljše cene, kot so tiste na spletu," je svoje misli o spletni prodaji končala Helena Draškovič.

Ne spreglejte