Nazaj na Siol.net

TELEKOM SLOVENIJE

Petek,
19. 8. 2011,
15.57

Osveženo pred

9 let

Termometer prikazuje, kako vroč je članek.

Termometer prikaže, kako vroč je članek.

Thermometer Blue 2

Natisni članek

Natisni članek

Petek, 19. 8. 2011, 15.57

9 let

Lasni podaljški – ZA ali PROTI?

Termometer prikazuje, kako vroč je članek.

Termometer prikaže, kako vroč je članek.

Thermometer Blue 2
Dolgi lasje so simbol ženske lepote, zato si jih želi skoraj vsaka ženska. Daljši, kot so, lepše vas naredijo, a kaj, ko jih je tako težko dočakati. So lasni podaljški rešitev?

Dejstvo je, da narava ni vsem dala košatih, gostih in svetlečih se las, zato med ženskami obstaja neke vrste lasno rivalstvo in zavist. Tako ponosno, kot nosijo svoje grive Monica Bellucci, Nicole Kidman ali Jennifer Aniston, če jih omenimo le nekaj, bi jih rade nosile še številne druge, pa naj bodo lasje naravni ali umetni – le da se ne vidi razlika. Da se boste izognili pričeski v slogu Amy Winehouse, vam ponujamo nekaj koristnih nasvetov.

Cena in kakovost

Lasni podaljški, ki so dovolj podobni naravnim lasem, nekaj stanejo. Lahko stanejo celo premoženje, lahko pa za razumen denar kupite že zelo dobre; lahko bi rekli, da pri lasnih podaljških dobite toliko kakovosti, kot jo plačate. Smešno nizke cene pomenijo sintetične lasne podaljške, ki se v praksi obnesejo naravnost katastrofalno – če ne prej, po prvem pranju, sušilca in likalnika za lase pa tako in tako ne smete uporabljati.

Pazite tudi na izvor podaljškov, če jih kupujete sami, kajti azijski lasje se izrazito razlikujejo od evropskih (po gostoti, teksturi) in pri negi povzročajo težave, čeprav so lahko trpežni in cenovno ugodni. Zelo dragi podaljški, ki jih prodajajo pod različnimi oznakami (remi hair, virgin hair, raw hair), vam ob primerni negi zagotavljajo lep in zdrav videz, vendar ne nasedajte marketinškim opisom neobdelanih las, ker se navadno ne ujemajo z uvoznimi zakoni držav, kamor jih uvažajo. Mešanice sintetičnih in naravnih las se na dolgi rok ne obnesejo.

Pritrjevanje Ker je treba lasne podaljške tudi pritrditi, je dobro, če vse skupaj opravite v frizerskem salonu oziroma pod izkušenimi rokami strokovnjaka, kajti prvo pravilo pritrjevanja podaljškov je, da ne smejo poškodovati naravnih las in lasišča ne med pritrjevanjem, ne med nošenjem in nego, nikakor pa ne med odstranjevanjem. Če so lasje podaljšani preprosto z lepilom, je jasno, da bodo poškodovani, ko si jih boste enkrat hoteli odstraniti, zato jih je takrat bolje ostriči; če so pripeti s sponkami, jih je težko umivati in razčesavati, prišiti podaljški pa premočno obtežijo ... Obstaja vrsta postopkov, prijaznih do las, ki vam jih lahko predstavi strokovnjak, vi pa se lahko še vedno ravnate po ceni – dražja je storitev, lepši bodo podaljški.

Nega in frizure lasnih podaljškov

Če ste se odločili za sintetične ali manj kakovostne, vendar dostopnejše podaljške, lahko računate na to, da boste nekaj več zapravili za njihovo nego ali pa celo za takojšnje odstranjevanje in zamenjavo. Pri podaljških iz naravnih las imate približno toliko dela kot z barvanimi lasmi – pozorno jih spremljate in jih vsak dan negujete s posebnimi šamponi, preparati, krtačami ... Največji strošek pa ni nega lasnih podaljškov, ampak dejstvo, da jih je treba (odvisno od kakovosti in načina pritrjevanja) redno menjavati. Če niste ženska, ki rada dolge ure klepeta pri frizerju in si to ob službi, otrocih in pilatesu lahko privošči, raje počakajte, da vam lasje do želene dolžine sami zrastejo. Glede podaljškov premislite ali se posvetujte z zdravnikom, če ima kdo v družini plešavost in bi način pritrjevanja lahko slabo vplival na lasišče, sicer sledite frizerjevim navodilom.

Če pa si želite bujne in seksi grive, ne oklevajte in ne čakajte na naravo, ker vas poleg običajno počasne rasti las (približno od 1 do 1, 5 centimetra na mesec) lahko ovira še kaj drugega – frizer, ki vas je po pomoti zastrigel, hormoni, zaradi katerih ste v enem dopoldnevu ostrigli trud preteklega leta ...

Ne spreglejte