Pri srečevanju z dnevnimi opravili je pomembno, da v miru pretehtamo možnosti, saj bomo tako sprejeli bolj jasne, boljše in tudi hitrejše odločitve. To pa vam lahko prihrani tako čas kot denar.
Izberite pravi čas in kraj
Naša energija in možnost koncentracije skozi dan nihata, zato je pomembno, da se težav lotite pravi čas in na pravem mestu. V službi sredi napornega delovnega dneva vsekakor ni ne pravi čas ne pravo okolje za reševanje težav. Težave naj bi glede na raziskave najlažje reševali v večernih urah v zavetju doma, ko imate čas pretehtati vse možnosti.
Izberite miren prostor, kjer vas nihče ne bo motil
Kakršnakoli motnja, pa naj bo to telefonski klic ali pa samo pogovor, so za produktivnost lahko velika grožnja. Zato med delom, ki zahteva vso vašo energijo, na stranski tir postavite tako telefon kot elektronsko poško in socialne strani, kot sta Facebook in Twitter. Pomembno pa je tudi, da si za delo izberete miren prostor, saj tako drugim daste vedeti, da ne želite, da vas motijo. Na drugi strani pa je preveč zavzeto delo lahko tudi ''ubijalec'' produktivnost, saj je dokazano, da nam koncentracija po nekaj urah dela močno pade. Pomembno je, da vzpostavite ravnovesje.
Ne delajte več stvari hkrati
To, da lahko več stvari delate hkrati z enako uspešnostjo, je le mit. Več stvari, ko vam ''istočasno leži na ramenih'', večja je verjetnost, da pride do napake. Osredotočite se na delo, ki ga trenutno opravljate. Poleg tega pa je ključnega pomena tudi organiziranost, ki bo pripomogla, da boste stvari naredili hitreje.
Manjša opravila opravite takoj
Če vam bo neko opravilo resnično vzelo le dve minuti vašega časa, jo naredite takoj. Ne odlašajte na jutri, saj se bo naslednji dan seznam vaših opravil zagotovo povečal.
Nepremišljena odločitev vas lahko veliko stane
Odločitve, ki jih sprejmete na vrat na nos, niso najboljše. Namesto da bi izbrali cenovno najugodnejšo možnost, boste verjetno izbrali najhitrejšo. Pred odločitvijo se tako dobro pozanimajte, kakšne so vaše druge možnosti.
Postavite si časovno omejitev
Omejite količino časa, ki ga smete porabiti za določen opravek. A pri tem bodite pozorni, da si postavite realen čas, saj boste v nasprotnem primeru le še bolj živčni.
Vam v grlo teče voda?
Strah, da zadevi ne boste kos oziroma da je ne boste opravili do roka, vas lahko ohromi. Da se temu izognete, se projekta lotite korak za korakom. Ponavadi nam voda v grlo teče pri projektih, ki so obsežni in dolgočasni. Če se boste projekta lotili korak za korakom, na koncu ne bo več tak bav bav, kot ste mislili. Poskrbite, da se boste med tem zabavali, saj boste tako še učinkovitejši.