Četrtek, 15. 2. 2018, 14.10

ZOI PJONGČANG, 6. TEKMOVALNI DAN

Slovenski junak dneva Jakov Fak, navdušili tudi Čebaškova in Pojetova

Jakov Fak | Foto Reuters

Šesti tekmovalni dan na OI je poskrbel za težko pričakovano prvo slovensko medaljo. Biatlonec Jakov Fak je bil v preizkušnji na 20 km drugi. Pred imenitno predstavo Faka sta za najvišjo slovensko uvrstitev dneva poskrbeli smučarska tekačica Alenka Čebašek in biatlonka Urška Poje (obe 12.).

Biatlonska moška tekma na 20 kilometrov je dvignila Slovenijo na noge, saj je Jakov Fak z izjemno predstavo osvojil drugo mesto in osvojil srebrno olimpijsko odličje. Slovenski uspeh je s 15. mestom dopolnil Klemen Bauer, Miha Dovžan je osvojil solidno 35. mesto, Mitja Drinovec pa se je uvrstil pri repu razpredelnice (80.).

Na biatlonski preizkušnji na 15 kilometrov sta nastopili Urška Poje in Anja Eržen. Navdušili sta z izjemnim strelskim nastopom. Pojetova je zadela vseh 20 tarč in osvojila 12. mesto, Erženova pa je v zadnjem strelskem nastopu zgrešila tri strele, kar je zadoščalo za 33. mesto.

V ženskem veleslalomu je bila najhitrejša Američanka Mikaela Shiffrin. Najmočnejši slovenski orožji, Ana Drev in Tina Robnik, sta odstopili, Meta Hrovat je bila po slabšem prvem in dobrem drugem nastopu 14., "slalomistka" Ana Bucik pa 21.

Aksel Lund Svindal je bil najhitrejši v kraljevski disciplini alpskega smučanja. | Foto: Reuters Aksel Lund Svindal je bil najhitrejši v kraljevski disciplini alpskega smučanja. Foto: Reuters

Moški smuk, ki je bil prav tako izpeljan naknadno zaradi težav z vremenom, je prinesel zmago legendarnemu Akslu Lundu Svindalu, ki je pri 35 letih Norveški prinesel prvo zlato olimpijsko smukaško medaljo. Slovenci so bili daleč od najvišjih mest. Martin Čater je bil 19., sledila sta Boštjan Kline (27.) in Miha Hrobat (29.), medtem ko je Klemen Kosi odstopil.

Smučarske tekačice so se merile na 10-kilometrski razdalji. Od Slovenke se je najbolj izkazala Alenka Čebašek (12.). Anamarija Lampič je bila 27., Manca Slabanja 54. in Nika Razinger 69.

* Vse o olimpijskih igrah

Od končnih odločitev smo na delu videli še deskarje, ki so tekmovali v krosu. Hitrostni drsalci se bodo borili za medalje na 10.000 metrov, sankači pa na ekipni tekmi. Znani bodo tudi dobitniki kolajn v umetnostnem drsanju med športnimi pari.