zimske olimpijske igre Peking 2022 Peking 2022 hitrostno drsanje Suzanne Schulting

Petek, 11. 2. 2022, 14.27

zoi, hitrostno drsanje na 1000 m, ženske

Nizozemki zlato in svetovni rekord

Suzanne Schulting | Suzanne Schulting je olimpijska prvakinja. | Foto Guliverimage

Suzanne Schulting je olimpijska prvakinja.

Nizozemska hitrostna drsalka na kratkih progah Suzanne Schulting je osvojila zlato medaljo na olimpijskih igrah v Pekingu. Danes je zmagala na preizkušnji na 1000 metrov, v četrtfinalu pa je na poti do medalje dosegla še nov svetovni rekord v tej disciplini.

Nils van der Poel
Sportal Kakšna predstava Šveda: Za nov olimpijski naslov še izboljšal svetovni rekord

Ta zdaj znaša 1:26,514, v finalu pa je nato z nekaj slabšim dosežkom (1:28,39) vseeno slavila, a je bila končna odločitev zelo tesna. Srebro je po napadu v zadnjih metrih z le sedmimi stotinkami pripadlo Korejki Choi Minjeong, tretja je bila Belgijka Hanne Desmet.

Za Schultingovo je to druga zlata olimpijska medalja v tej disciplini, saj je bila prva že v Pyeongchangu 2018.

Najboljše tri. | Foto: Guliverimage/Vladimir Fedorenko Najboljše tri. Foto: Guliverimage/Vladimir Fedorenko

Brez uvrstitve pa je po padcu in kazni v finalu ostala Italijanka Arianna Fontana, ki bi lahko z 11. medaljo na igrah postala najuspešnejša športnica v tej panogi na olimpijskih igrah.