ZDA zimske olimpijske igre Peking 2022 Peking 2022 olimpijski hokejski turnir

Sobota, 12. 2. 2022, 12.18

zoi, hokejski turnir, četrtfinale (Ž)

Švicarke razžalostile Rusinje, Finke so se znesle nad Japonkami

1

Švica Rusija ženski olimpijski hokejski turnir | Švicarke so, tako kot v Sočiju, v četrtfinalu izločile Rusinje. V polfinalu jih čaka težko delo – nasproti jim bo stala Kanada. | Foto Guliverimage

Švicarke so, tako kot v Sočiju, v četrtfinalu izločile Rusinje. V polfinalu jih čaka težko delo – nasproti jim bo stala Kanada.

Znane so vse polfinalistke olimpijskega hokejskega turnirja.  Po branilkah naslova Američankah in Kanadčankah so napredovale še Švicarke in Finke. Prve so s 4:2 izločile Rusijo, druge pa s 7:1 Japonsko.

Frederik Dichow  Rusija Danska hokejski olimpijski turnir
Sportal Ruse muči neučinkovitost, Čehom loterija

Polfinalna para: ZDA - Finska, Kanada - Švica

Rusinje in Švicarke so v zadnjo tretjino vstopile z izenačenjem (1:1), v 48. minuti je Dominique Ruegg zadela za vodstvo Švice, v 57. minuti pa je Polina Lučnikova priskrbela novo izenačenje. Sledil je razburljiv zaključek, v katerem je Alina Müller dvakrat zadela, za končnih 4:2 v prazen gol, in potrdila švicarsko napredovanje v polfinale.

Švicarke so tudi leta 2014 v četrtfinalu v Sočiju premagale Rusijo in nato osvojile bron. V polfinalu se bodo tako kot pred osmimi leti pomerile s Kanado.

Finke brez težav

Finke so imele v četrtfinalu precej lahko delo z Japonkami, zmagale so s 7:1 (2:1, 2:0, 3:0), kar trikrat pa je zadela Petra Nieminen, ki je k temu dodala še podaji za dva zadetka njenih soigralk. V boju za finale jih čakajo branilke naslova Američanke.

Finke so napolnile japonski gol. | Foto: Guliverimage/Vladimir Fedorenko Finke so napolnile japonski gol. Foto: Guliverimage/Vladimir Fedorenko

Branilke naslova v polfinale prek Čehinj

Na tekmi med ZDA in Češko v prvem delu igre zadetkov ni bilo, po 40 minutah pa je bil izid izenačen na 1:1, pri čemer so presenetljivo, prek Michaele Pejzlove, povedle Čehinje, a so nasprotnice že 48 sekund pozneje z golom Hilary Knight izid poravnale. Američanke so svojo premoč na ledu, razmerje v strelih je bilo 59-6, izkoristile šele v zadnjem delu igre, ko so zadele trikrat. Američanke so se kot prve uvrstile v polfinale. | Foto: Guliverimage/Vladimir Fedorenko Američanke so se kot prve uvrstile v polfinale. Foto: Guliverimage/Vladimir Fedorenko

"Bilo je res težko, ker plošček ni hotel iti v mrežo in njihova vratarka (Klara Peslarova, op. STA) je igrala odlično. Vendar ne smeš dovoliti, da ti to pride do živega," je po koncu povedala Lee Steckelin, ki je v 47. minuti zadela za 2:1. Pozneje sta zadeli še Savannah Harmon ob igri z igralko več in Kendall Coyne Schofield v prazen gol.

Kanadčanke dale lekcijo Švedinjam

Kanadske hokejistke pa so Švedinjam dale pravo lekcijo in zmagale z 11:0. Prvič so zadele že po treh minutah igre, največ golov, pet, so dosegle v drugem delu igre. Brianne Jenner in Sarah Fillier sta zadeli po trikrat.

Kanadčanke so povsem nadigrale Švedinje. | Foto: Guliverimage/Vladimir Fedorenko Kanadčanke so povsem nadigrale Švedinje. Foto: Guliverimage/Vladimir Fedorenko

Oba polfinalna obračuna bosta v ponedeljek, 14. februarja.

Sobota, 12. februar
Ruski olimpijski komite : Švica*  2:4 (0:0, 1:1, 1:3)
Finska* :Japonska 7:1 (2:1, 2:0, 3:0)

*reprezentanca se je uvrstila v polfinale

Polfinale, 14. februar:
ZDA - Finska
Kanada - Švica

Peking, hokej: Rusija - Švica
Sportal Debitanti Danci presenetili Čehe, branilci naslova so se namučili s Švico
ZOI Peking: Kanada - Nemčija
Sportal Kanadčani odločno prek olimpijskih podprvakov, Američani pometli z gostitelji