Matija Zelnik Gašper Brecl Matic Garbajs Jarl Magnus Riiber Planica 2023 nordijska kombinacija

SP v Planici, nordijska kombinacija, velika skakalnica (HS 138 + 10 km), moški)

Norvežan podrl rekord skakalnice v Planici in prišel do četrtega zlata

SP Planica Jarl Magnus Riiber | Jarl Magnus Riiber je na veliki skakalnici v Planici "poletel" kar 147 metrov. | Foto Sportida

Jarl Magnus Riiber je na veliki skakalnici v Planici "poletel" kar 147 metrov.

Zadnje dejanje nordijskih kombinatorcev na svetovnem prvenstvu v Planici je bila posamična tekma na veliki skakalnici. Še na četrti tekmi, na kateri so tekmovali moški, je zlato osvojil Norvežan Jarl Magnus Riiber, ki je tako osvojil še drugo posamično zlato kolajno in četrto zlato na prvenstvu. Riiber je prepričljivo vodil že po skakalnem delu posamične preizkušnje na veliki skakalnici, s kar 147 metrov dolgim skokom je postavil rekord naprave.

Ebba Andersson Planica 2023
Sportal Švedinja v Planici najboljša na 30 km

Jarl Magnus Riiber je s svojo osmo zlato kolajno postal najboljši nordijski kombinatorec v zgodovini svetovnih prvenstev. Norvežani so dobili vseh pet tekem nordijskih kombinatorcev v Planici.

Tokrat so zabeležili celo dvojno zmago, z zaostankom več kot minuto je bil drugi Jens Luraas Oftebro, tretje mesto pa je osvojil branilec naslova in vodilni v svetovnem pokalu Avstrijec Johannes Lamparter.

Riiber je s skokom 147 metrov, kar je tudi rekord naprave, vodil že po prvem delu tekmovanja, priboril si je 36 sekund prednosti pred Japoncem Ryoto Yamamotom, Lamparter je bil peti, Oftebro pa šesti.

Matic Garbajs je osvojil 42. mesto. | Foto: Sportida Matic Garbajs je osvojil 42. mesto. Foto: Sportida

Od Slovencev je po skoku najbolje kazalo Maticu Garbajsu, ki je bil na 22. mestu, v desetkilometrskem teku je nazadoval na 42. mesto.

"Vesel sem prijateljev, navijačev in družine, ki so me prišli spodbujati. Nastop pa ni bil tako dober. Bil sem bolan še včeraj sem ležal. Skušal sem se pripraviti. Na skakalnici je še nekako šlo, v teku pa nato nisem mogel pokazati vsega," je po tekmi povedal Garbajs.

Prehitel ga je tudi trenutno najboljši slovenski kombinatorec Gašper Brecl, ki je bil po skoku na 26. mestu, tekmo pa je kot najboljši Slovenec končal na 37. mestu. Matija Zelnik je bil 45.

"Dal sem vse od sebe. A s tekom ne morem biti preveč zadovoljen. Na žalost forma ni bila blesteča in s tem se moram sprijazniti. Takšno je bilo celo prvenstvo, ampak iz tega se je treba kaj tudi naučiti," pa je po zadnjem nastopu pod Ciprnikom povedal Brecl.