Tilen Bartol Anže Lanišek Anže Lanišek Anže Semenič Timi Zajc Timi Zajc Jernej Damjan Peter Prevc Peter Prevc

Sobota, 12. 1. 2019, 17.45

Smučarski skoki, Val di Fiemme, posamična tekma (m)

Kobajaši ob zmagi izenačil rekord skakalnice, Semenič v deseterici

Anže Semenič Planica | Anže Semenič je osvojil deseto mesto. | Foto Žiga Zupan/Sportida

Anže Semenič je osvojil deseto mesto.

Japonec Rjoju Kobajaši je zmagovalec tekme smučarskih skakalcev v Predazzu. Vodilni tekmovalec v svetovnem pokalu je imel ogromno prednost že v prvi seriji, v drugi pa je izenačil rekord skakalnice (136 m) in tako znova pokazal, da je v tej sezoni razred zase. Drugo mesto je osvojil Poljak Dawid Kubacki, tretji je bil njegov rojak Kamil Stoch. Točke so osvojili štirje Slovenci, najboljši je bil Anže Semenič na desetem mestu, Timi Zajc je bil 12.

Anže Semenič je po prvi seriji zasedal 5. mesto, v finalu pa je z nekaj težavami v zraku nekoliko pokvaril svojo uvrstitev. Tekmo je končal na 10. mestu (120,5/128,5 m/268,4), kar je še vedno njegova daleč najboljša uvrstitev v tej sezoni. Timi Zajc je v drugi seriji pridobil pet mest (114,0/130 m/266,3), tekmo je končal na 12. mestu. Anže Lanišek je osvojil 18. mesto (117,5/127,0 m/261,1), Jernej Damjan je bil 27. (117,5/123,5 m/250,8).

Nastop v drugi seriji se je izmuznil Tilnu Bartolu (111,5 m), ki je tekmo končal na 39. mestu, mesto za njim je zasedel Peter Prevc (110 m). Prevc je pred šestimi leti na nordijskem svetovnem prvenstvu v Val di Fiemmeju osvojil srebrno in na sosednji manjši skakalnici bronasto odličje.

Semenič in Zajc zadovoljna

"Vesel sem uvrstitve med deseterico, prve letošnje. To je lep zagon za naprej. V finalni seriji sem pustil kakšno točko pri doskoku, a nič hudega, vesel sem uvrstitve med deseterico," je po tekmi povedal Semenič.

Z nastopom je bil zadovoljen tudi drugi najbolje uvrščeni Slovenec. "Naredil sem dva konstantna skoka, v prvi seriji sem imel zelo slabe razmere. Na koncu sem zelo zadovoljen z 12. mestom, lahko rečem, da so skoki na pravi ravni," je dejal Zajc.