Svetovni pokal, Predazzo (kvalifikacije)

Kobajaši znova najboljši, slovenski orli stoodstotni

1

Rjoju Kobajaši | Rjoju Kobajaši je bil v kvalifikacijah najdaljši. | Foto Sportida

Rjoju Kobajaši je bil v kvalifikacijah najdaljši.

Po koncu novoletne turneje smučarji skakalci nadaljujejo tekmovanje v svetovnem pokalu. Na današnjih kvalifikacijah v Predazzu je bil znova najboljši Japonec Rjoju Kobajaši (134,5 m), tik za njim je končal Avstrijec Stefan Kraft, tretji je bil Poljak Dawid Kubacki. Na sobotno tekmo se je prebilo vseh šest Slovencev, ki so nastopili v kvalifikacijah, najboljši je bil Anže Semenič na sedmem mestu. Tekma bo v soboto ob 16. uri.

Med slovenskimi skakalci je najdlje skočil Anže Semenič, ki je doskočil pri 128 metrih, s čimer se je uvrstil na 7. mesto. Po diskvalifikaciji Nemca Marcusa Einsebichlerja, ki je bil najboljši na uradnem treningu, je 10. mesto osvojil najboljši slovenski skakalec v svetovnem pokalu Timi Zajc (126,5 m). Trinajsto mesto je s skokom, dolgim 125 metrov, osvojil Anže Lanišek, Jernej Damjan je kvalifikacije končal kot 20. (121 m), povratnik v svetovni pokal Tilen Bartol je bil 32. (117,5 m), Peter Prevc (113 m) pa je osvojil 38. mesto med 58 skakalci (113 m).

Na uradnem treningu je bil sicer s 136 metri najdaljši Eisenbichler. Od Slovencev je bil na 4. mestu najboljši Semenič (135,5 m), Zajc je dosegel deseti rezultat (126,5 m).

V nedeljo bo v Val di Fiemmeju na sporedu še ena tekma. Ob 16. uri se bodo skakalci pomerili na kvalifikacijah, uro pozneje pa bo sledila še tekma.