Nedelja, 20. 12. 2020, 13.33

DRESDEN, SVETOVNI POKAL, ekipni ŠPRINT

Anamarija Lampič in Eva Urevc v ekipnem šprintu tretji

3

Anamarija Lampič, Eva Urevc | Slovenski smučarski tekačici Anamarija Lampič in Eva Urevc sta na poti do nove vrhunske uvrstitve.

Anamarija Lampič in Eva Urevc, slovenski tekačici na smučeh, sta v Dresdnu na tekmi svetovnega pokala v ekipnem šprintu osvojili tretje mesto. Med moškimi sta nastopila tudi Janez Lampič in Luka Markun, a sta obstala v polfinalu.

Slovenska športnica leta 2020 Anamarija Lampič in Eva Urevc sta se pred tem zanesljivo uvrstili v finale ekipnega sprinta. V velikem finalu sta naši dekleti osvojili tretje mesto in se lahko zasluženo veselita še enega vrhunskega rezultata. Zmaga je šla v Švico, za katero sta tekli Laurien van der Graaff in Nadine Faehndrich, drugo mesto sta osvojili Rusinji Julija Stupak in Natalija Neprjajeva.

Anamarija meni, da je še veliko rezerve

"Ne glede na to, kako majhni smo v primerjavi z ostalimi, se vidi, da se borimo, da smo zraven, da gremo lahko na stopničke in to je tisti naš glavni cilj in veselje. Mislim pa, da imava obe še precej rezerve, sploh predaje bi lahko izpeljali še bolje. Tudi na sami progi pa so še odseki, saj zase lahko rečem, da se lahko še izboljšam."

Manjši zaplet v drugi predaji Za Evo Urevc so to prve stopničkah na tekmah svetovnega pokala. | Foto: SZS Za Evo Urevc so to prve stopničkah na tekmah svetovnega pokala. Foto: SZS

V uvodnih krogih smo lahko videli taktičen tek vseh tekmovalk. Od naših je šla prva na progo Eva Urevc, ki je predala kot četrta. Pri Slovenkah se je nekoliko zapletlo v drugi predaji in zaradi tega sta nekoliko zaostali za najboljšimi. V nadaljevanju jima je uspelo najti stik z najboljšimi, vseskozi sta se držali na četrtem ali tretjem mestu.

V zadnjem krogu je Lampičeva bila boj za mesta na stopničkah. Natalijo Neprjajevo je Nadine Fähndrich ujela tik pred ciljno ravnino, kjer jo je tudi ugnala, Lampičeva pa je zanesljivo pritekla na odlično tretje mesto.

Pri Evi se je trdo delo poplačalo

"Obučtek je nepopisljiv. Trud rehabilitacije je zagotovo poplačan. Po enem letu odsotnosti je to najboljša nagrada, ki bi si jo lahko želela! Če se vrnem na tisto ponesrečeno menjavo. Tam sem se trudila ujeti skupino, nekaj moči je šlo. Morda, če bi imeli malenkost boljši predaje, bi se lahko borili tudi za prvo mesto," je po uspehu kariere povedala Eva Urevc.

Pri moških je šla zmaga v Rusijo

Janez Lampič in Luka Markun sta obstala v polfinalu, potem ko sta v svoji polfinalni skupini zasedla 12. mesto. Sicer je v moški konkurenci zmagala ruska dvojica Aleksander Bolšunov-Gleb Retivykh, druga sta bila Francoza Richard Jouve in Lucas Chanavat, tretja pa Italijana Federico Pellegrino in Francesco De Fabiani.

Anamarija Lampič, Eva Urevc | Foto:

V soboto velika smola Lampičeve

V soboto je na posamičnem šprintu Anamarija Lampič po veliki smoli (izgubila je palico, op. p.) zasedla 3. mesto, Eva Urevc pa je tekmovanje končala na 8. mestu. Če sklepamo po sobotnih rezultatih, sta Ana in Eva spadali v krog favoritinj za najvišja mesta.

Katja Višnar in Anamarija Lampič sta bili leta 2019 na svetovnem prvenstvu drugi. | Foto: Sportida Katja Višnar in Anamarija Lampič sta bili leta 2019 na svetovnem prvenstvu drugi. Foto: Sportida Ekipni šprint tudi na letošnjem svetovnem prvenstvu

Ekipna tekma bo na sporedu tudi na letošnjem svetovnem prvenstvu v Oberstdorfu, kjer imajo v naši ekipi visoke cilje. Spomnimo. Anamarija Lampič ima v tej disciplini že medaljo s svetovnega prvenstva, ko je leta 2019 na svetovnem prvenstvu v Seefeldu skupaj s Katjo Višnar osvojila srebro.

Tekači so nastope v svetovnem pokalu za letos končali, znova se bodo pomerili 1. januarja 2021, ko se v Val Müstairju začne Tour de Ski.