Nazaj na Siol.net

TELEKOM SLOVENIJE

Martin Pavčnik

Petek,
15. 1. 2010,
14.50

Osveženo pred

9 let, 2 meseca

Termometer prikazuje, kako vroč je članek.

Termometer prikaže, kako vroč je članek.

Thermometer Blue 2

Natisni članek

Natisni članek

Petek, 15. 1. 2010, 14.50

9 let, 2 meseca

Pohorje slovenska prelomnica sezone?

Martin Pavčnik

Termometer prikazuje, kako vroč je članek.

Termometer prikaže, kako vroč je članek.

Thermometer Blue 2
Po 18 od skupno 34 ženskih tekmah svetovnega pokala v sezoni 2009/10 se lahko s točkami svetovnega pokala pohvalita le dve slovenski smučarki.

Tina Maze v obeh tehničnih disciplinah drži korak z najboljšimi, v slalomu se počasi prebuja tudi Maruša Ferk. Naštevanje slovenskih smučark s točkami svetovnega pokala pa se po več kot polovici sezone na tej točki tudi konča. Lahko nič kaj ugledno statistiko popravi Zlata lisica? Za kvantiteto je z zapolnjeno kvoto šestih tekmovalk na tekmo poskrbljeno, večje vprašanje pa je, ali bo iz te tokrat izvirala tudi kvaliteta. "Večkrat sem že poudaril, da želim od deklet videti tisto najbolje, kar trenutno znajo in zmorejo. Zadnji treningi so bili uspešni. Upam, da bomo dekleta to potrdila tudi na tekmi," pravi glavni trener ženske vrste Dejan Poljanšek, ki je v zadnjem trenutku nekoliko spremenil postavi. V soboto bo tako poleg obetavne Ule Hafner debi na tekmi svetovnega pokala dočakala tudi 16-letna Ana Bucik. Na štartu pa bodo seveda še Ana Drev, Maruša Ferk, Katja Jazbec in prva dama slovenskega alpskega smučanja Tina Maze. Korošica v Maribor prihaja iz svoje pripravljalne baze v Maria Almu, tako da je izpustila uradni trening na tekmovalni progi. A njen cilj je kljub zdravstvenim težavam jasen – napad na najvišja mesta. "Vem, da sodim med najboljše. To želim dokazati tudi doma, čeprav nisem zaradi zdravstvenih težav 'prava'," napoveduje dvakratna zmagovalka mariborskega veleslaloma.

A. Drev: Po finale

Sobotna tekma svetovnega pokala bo nekaj posebnega za Mariborčanko Ilko Štuhec, ki bo prvič po poškodbi nastopila na domačem terenu, ob tem pa priznava, da so njeni občutki trenutno mešani. Podobno velja za nekoliko "izgubljeno" Ano Drev, ki pa ob tem odločno zagotavlja, da je napočil trenutek za preboj v finale in začetek postopnega vračanja na stare tirnice. "Vesela bom finala. Na ta način bi prekinila niz in si pripravila dobro izhodišče pred nadaljevanje. V svojih vožnjah še zelo niham. Od dobrih do slabih. Potrebujem rezultat za motivacijo. Počutim se dobro," pravi Drevova, ki bo nastopila tudi na nedeljskem slalomu. Na slednjem ji bodo družbo delale še Katarina Lavtar, Sara Globočnik, Katja Jazbec in najboljši slalomistki Mazejeva in Ferkova.

Rečnik: Proga bo odlična

Medtem ko pisano mednarodno druščino, pod Pohorjem bo namreč gostovalo kar 28 reprezentanc, preizkušnji še čakata, pa so osrednji del svoje naloge že opravili domačini pri pripravi proge. Po nekajdnevnem umetnem zasneževanju in teptanju so jo nato v sredo preparirali še z injekcijsko desko, ki je ob temperaturah pod lediščem dosegla svoj namen. Možje iz Mednarodne smučarske zveze so bili s pripravo zadovoljni, Mariborčani pa zagotavljajo, da bo proga izpolnila pričakovanja. "Proga je odlično pripravljena. Novozapadli sneg smo odstranili z bočnim drsenjem. Verjamem, da bodo vsi s podlago zadovoljni, saj bo omogočala konkurenčne vožnje tudi tekmovalkam z višjimi štartnimi številkami. Tako je bilo že lani, letos pa ne bo prav veliko drugače," je prepričan Andrej Rečnik, vodja priprave tekmovalne proge.

"Lisičke" v objemu oblakov

Organizatorji, ki so za prireditev zbrali 1,2 milijona evrov, s čimer se Zlata lisica takoj za Planico in skupaj s pokalom Vitranc uvršča na drugo mesto na proračunski lestvici slovenskih športnih prireditev, pričakujejo približno 20.000 gledalcev. Slednji pa si letos prav lepega vremena ne morejo obetati. "V soboto pričakujemo v nižini nizko oblačnost, v zgornjem delu pa bi lahko dočakali kakšen sončni žarek. V nedeljo pa bo na mariborskem koncu oblačno s kakšno snežinko. Temperature pa se bodo gibale med minus tri do ene stopinje," napoveduje dežurni prognostik Agencije RS za okolje Benedikt Strajnar.

Ne spreglejte