7 let, 12 mesecev

Žan Košir

Sobota, 12. 1. 2013, 12.22

Košir v osmini finala Bad Gasteina

Slovenski deskar Žan Košir zasledujejo novo vrhunsko uvrstitev v paralelnem slalomu svetovnega pokala. V petek je bil tretji, to soboto pa je že v osmini finala.

Po petkovi izjemni predstavi in osvojenem tretjem mestu se je Žan Košir kot edini Slovenec uvrstil v izločilne boje tudi na sobotni tekmi. S progo Bucheben je ponovno dobro opravil, a ni bil med najhitrejšimi, saj je postavil 12. čas in se bo v osmini finala pomeril s Švicarjem Fluetschom. Ostalim slovenskim predstavnikom napredovanje ni uspelo.

Razlike med deskarji so bile zelo majhne, od drugih Slovencev pa je bil finalu še najbližje Rok Flander. Ta je postavil devetnajsti čas voženj, od šestnajsterice pa ga je ločilo le 17 stotink sekunde. Rok Marguč, Jernej Demšar, Izidor Šušteršič in Tim Mastnak so opravili s samo eno vožnjo ter se tako uvrstili na 34., 35., 37. in 50. mesto.

Gloria Kotnik se je odrezala bolje kot včeraj, saj je zasedla 25. mesto. Iva Polanec je s samo eno uspešno vožnjo tekmo v Bad Gasteinu končala kot 45.