9. 2. 2008,
19.36

Sobota, 9. 2. 2008, 19.36

Gimpl tretjič zapored, Petek šesti

Avstrijski deskar Stefan Gimpl je dobil še tretjič zapored tekmo svetovnega pokala v akrobatskih skokih.

Po zmagah v Sofiji in Gradcu je bil najboljši tudi v Moskvi, v finalu je premagal Finca Roopeja Tonterija, tretje mesto pa je zasedel Norvežan Sindre Iversen. S šestim mestom se je izkazal Matevž Petek.

Celjan je bil v kvalifikacijah celo drugi, v četrtfinalu pa je bil zanj usoden prav Gimpl, ki si je z uspehom v Moskvi tekmo pred koncem (skoki bodo na sporedu le še na finalu v italijanskem Valmalencu) že zagotovil zmago v svetovnem pokalu te discipline. Petek v svetovnem pokalu drži tretje mesto, dosegljivih 720 točk pred njim je Finec Janne Korpi.

Od Slovencev se je v Moskvi v zaključne boje uvrstil še Anže Suša, ki je na koncu zasedel 11. mesto. Domen Bizjak, sedmi v svetovnem pokalu, je bil tokrat 22., Matevž Pristavec pa je tekmovanje končal na 50. mestu.