Sreda, 17. 9. 2014, 12.08
9 let, 2 meseca
Toni Nadal brez dlake na jeziku (video)

Mnogo navijačev mrzlično čaka, kdaj se bo njihov ljubljenec lahko znova meril z najboljšimi igralci. Vemo, da ima Španec že nekaj časa težave s poškodbo desnega zapestja, zaradi katere je moral izpustiti tudi OP ZDA. Ko so glavnega akterja zgodbe vprašali, kdaj bo znova zaigral, so bile njegove besede: "Ne vem." Nazadnje so ga na treningu videli, da je udarjal dvoročni bekhend.
Nekaj več je za lokalno televizijo razkril njegov stric Toni Nadal, ki ga trenira že od začetka športne kariere. "Rafa lahko bekhend izvaja z 80-odstotno močjo. KIjub temu bo odpotoval v Astano, kjer bo igral ekshibicijski dvoboj. Od tam bova skupaj letela v Peking in nato še v Šanghaj. Prav tako bo sodeloval na evropski turneji. Se pravi Baslu, Parizu in na finalnem turnirju v Londonu," je povedal Toni, ki je pred kratkim kritiziral špansko teniško reprezentanco, potem ko je po 18 letih izpadla iz svetovne skupine v Davisovem pokalu.
"Nisem videl prave zavzetosti. In to pri igralcih, ki so in še dobivajo pomoč španske teniške zveze. Carlos Moya se je odločil, da ne bo izvajal prevelikega pritiska na igralce, zato so se nekateri odločili, da ne bodo igrali," je brez dlake na jeziku povedal dolgoletni trener.
Spregovoril pa je tudi o novem teniškem centru, ki naj bi zaživel v prihodnjih letih. "Rafael želi vlagati v svoj kraj, Manacor. Konec koncev je Nick Bollettieri naredil veliko delo s svojo akademijo, mislim, da to lahko uspe tudi njemu."