WTA Ashlyn Krueger Barbora Krejčikova teniški globus

Ponedeljek, 18. 9. 2023, 6.55

teniški globus, 17. september

Ameriška najstnica presenetljivo do velike zmage

Ashlyn Krueger | Ashlyn Krueger je dobila turnir WTA 250 v Osaki. | Foto Guliverimage

Ashlyn Krueger je dobila turnir WTA 250 v Osaki.

Devetnajstletna Američanka Ashlyn Krueger je presenetljiva zmagovalka ženskega teniškega turnirja WTA 250 v Osaki. V finalu je s 6:3 in 7:6 (6) premagala Kitajko Zhu Lin ter si priborila prvi naslov v karieri, s katerim bo močno napredovala na lestvici WTA, kjer je bila nazadnje na 108. mestu.

Tamara Zidanšek
Sportal Tamara Zidanšek se je povzpela na 80. mesto

Zmaga v finalu je za igralko iz Teksasa le češnja na torti po izjemnem tednu, v katerem tekmicam ni oddala niti niza. Bržkone pa je ena tistih igralk, na katero bo treba biti v prihodnjem letu pozoren, saj je nastopila šele na 11. turnirju WTA v karieri in si priborila prvo zmago.

Kitajka pa je tokrat zamudila priložnost za drugo turnirsko zmago. Februarja je slavila na odprtem prvenstvu Tajske. V finale je šla kot favoritinja, tudi v dobri formi, saj je na nedavnem odprtem prvenstvu ZDA ugnala tudi Belorusinjo Viktorijo Azarenka.

Mlada Ashlyn Krueger je blestela predvsem na servisu in nanizala sedem asov. V prvem nizu je tekmici odvzela servis v prvem poskusu in po 36 minutah dobila niz. V drugem je bilo bolj napeto, saj je prvopostavljena Kitajka povedla, a je tudi Američanki uspelo tekmici odvzeti servis in po podaljšani igri je bila tekma končana po dobri uri in pol, Krueger pa je dobila levji delež iz skupnega nagradnega sklada 242.940 evrov.

Barbora Krejčikova je osvojila sedmo turnirsko zmago na najvišji ravni v karieri in drugo letos.  | Foto: Reuters Barbora Krejčikova je osvojila sedmo turnirsko zmago na najvišji ravni v karieri in drugo letos. Foto: Reuters Krejčikova v San Diegu do sedme zmage

Čehinja Barbora Krejčikova, 13. igralka na lestvici WTA, je zmagovalka teniškega turnirja WTA v San Diegu. Ponoči po slovenskem času je v finalu ugnala Američanko Sofio Kenin s 6:4, 2:6 in 6:4.

Za 27-letno Čehinjo je to sedma turnirska zmaga na najvišji ravni v karieri in druga letos. Februarja je namreč dobila turnir WTA 1000 v Dubaju in v finalu premagala takrat prvo igralko na svetovni jakostni lestvici Poljakinjo Igo Swiatek.

Lanska zmagovalka Roland Garrosa pa v finalu nikakor ni imela lahkega dela. Američanko, ki je na lestvici WTA resda le na 98. mestu, da zna igrati vrhunski tenis pa je dokazala z zmago na Australian Opnu 2020, je premagala po dobrih dveh urah in pol igre.