9.34

6 let, 8 mesecev

Petek, 25. 1. 2008, 9.34

Izjemni Đoković nadigral Federerja

V drugem moškem polfinalu odprtega teniškega prvenstva Avstralije je Srb Novak Đoković premagal Švicarja Rogerja Federerja in se uvrstil v finale, ki bo na sporedu v nedeljo.

Dvoboj se je začel po pričakovanjih številke ena moškega tenisa, ki je Đokoviću na začetku drugega niza odvzel servis in celo serviral za prvi niz.

Nato pa je "Nole" šokiral nerazpoloženega Federerja, mu dvakrat zapored odvzel servis in dobil prvi niz s 7:5. V drugem nizu je Srb povedel s pet proti ena, Federerju pa je za preobrat zmanjkalo kanček sreče in zbranosti.

Tretji niz je bil najbolj razburljiv. Najprej je imel Švicar na 0:40 tri priložnosti za odvzem servisa, a jih ni izkoristil, v nadaljevanju pa je imel podobne priložnosti tudi Đoković. Pri rezultatu 6:5 za Federerja sta se Švicarju na servis Đokovića ponudili dve žogici za osvojeni tretji niz, a se je tretji igralec sveta obakrat rešil z neubranljivim začetnim udarcem.

Sledila je podaljšana igra, v kateri je imel Roger zopet priložnosti, a je Novak kaznoval vsako napako švicarskega virtuoza. Slednji je bil večino dvoboja le bleda senca moža, ki že štiri leta vztraja na svetovnem teniškem prestolu. Na drugi strani pa je Đoković večino časa igral čvrst moderen tenis, s katerim mu bo težko kos njegov nasprotnik v finalu, Francoz Jo-Wilfried Tsonga. Slednji je v prvem polfinalu ugnal Rafaela Nadala.

Končan izjemen Švicarjev niz

Đoković je z zmago prekinil Švicarjev niz desetih zaporednih nastopov v finalih turnirjev za grand slam. Njemu je podoben dosežek po odprtemu prvenstvu ZDA uspel drugič zapored.