Mlinotest Ajdovščina Krim Mercator Krim Mercator

Sobota, 7. 10. 2023, 21.31

Ženski rokometni superpokal

Krimovke do nove superpokalne lovorike

Krim Mercator, zmagovalke Pokala Slovenije 2023 | Kirmovke so osvojile superpokalno lovoriko. | Foto Vid Ponikvar

Kirmovke so osvojile superpokalno lovoriko.

Rokometašice Krima Mercatorja so letošnje zmagovalke zaključnega turnirja za slovenski superpokal v Logatcu. Ljubljanska ekipa je na današnji finalni tekmi pred 200 gledalci premagala Mlinotest iz Ajdovščine s 35:29 (16:15).

Ekipa iz Vipavske doline se je na današnji finalni tekmi srdito upirala edini ženski poklicni rokometni zasedbi na slovenskih tleh. V 54. minuti je zaostajala le za tri gole (28:31), nato pa jim je Krim v naslednjih dveh minutah - po dveh golih Tjaše Stanko in Jovanke Radičević - ušel na šest golov (28:34).

Pri Krimu Mercatorju sta bili na današnji finalni tekmi najbolj učinkoviti Radičević z desetimi in Tamara Mavsar z osmimi goli, pri Mlinotestu pa Ana Abina z enajstimi in Nuša Fegic z osmimi zadetki.

Na petkovih polfinalnih dvobojih je ekipa iz Vipavske doline premagala Trgo ABC Izolo s 35:22 (19:12), ljubljanska pa je bila zanesljivo boljša od Zvezde iz Logatca s 60:22 (32:10).

Liga prvakinj: Krim Mercator - Esbjerg