22.37

6 let, 7 mesecev

Četrtek, 1. 1. 2009, 22.37

Sladko maščevanje Francozinjam, Valcea z lahkoto

Rokometašice Krima Mercatorja v 4. krogu lige prvakinj zmagale na težkem gostovanju v Franciji, pri Metzu. Zmaga nujna in bržkone odločilna za napredovanje.

Krimovke so prvo tekmo proti francoskim prvakinjam izgubile po sila slabi igri. Takrat jih je ekipa Metza popolnoma nadigrala in domov odšla z zmago 31:26. Četrti krog je tako prinesel odločilni obračun "tigric" za napredovanje v drugi del elitnega evropskega tekmovanja. Krimovke so igrale izjemno do zadnjie četrtine tekme, ko so visoko vodstvo 11 golov "pretvorile" le v zmago s štirimi.

Po treh krogih sta bila edini ekipi s popolnim izkupičkom avstrijski Hypo v skupini B ter danski Ikast v skupini A. Slednje niso nadaljevale niza, saj so doma izgubile proti Madžarkam. Enako se je zgodilo tudi Hypu v Podgorici.

Liga prvakinj, prvi del tekmovanja, 4. krog:

Skupina A

petek: Kometal : Zvezda 28:22 (18:12)

sobota: Ikast : Györi 26:27 (13:16)

Lestvica: 1. Ikast 4 - 6 2. Györi 4 - 6 3. Zvezda Zvenigorod 4 - 2 4. Kometal Skopje 4 – 2