19.57

rokomet Celje Izola

Sreda, 18. 3. 2015, 19.57

Maribor v domači dvorani ugnal Slovenj Gradec

Prvoligaška sreda je prinesla še en dokaz trenutnih velikanskih razlik v državnem prvenstvu. V soboto je Maribor prišel do novih dveh točk.

Celjani so si želeli z novo zmago zagotoviti mirno pripravo na zaključni turnir pokala Slovenije, ki bo naslednji konec tedna (28. in 29. 3.) v Kopru. To so pokazali že v uvodu in proti Izoli, ki na gostovanja zaradi službenih obvez igralcev večkrat pride v zdesetkani zasedbi, takoj visoko povedli s 5:1, zaradi česar so gostje zahtevali minuto odmora.

Po njej so vzpostavili malce ravnotežja, do desete minute zaostajali le za štiri gole (9:5), nato pa niso več uspeli držati koraka z razigranimi domačini. Naslednja minuta odmora gostov se je zgodila v 22. minuti, ko je bilo na semaforju že kar 22:8. Ta kaj bistvenega na igrišču ni spremenila, saj so domači na odmor odšli z rezultatom 29:11.

Drugi polčas je ponudil nadaljevanje slike iz prvega. Gostje niso bili dorasel nasprotnik in kaj kmalu so se navijači začeli spraševati o rekordni razliki v državnih prvenstvih. Razlika je namreč vztrajno naraščala in ogrožen je bil skoraj 18 let star klubski rekord s tekme proti Sevnici (53:22). Dobrih sedem minut pred koncem tekme je razlika že bila rekordna (48:16), dobrih pet minut pred koncem pa so pivovarji dosegli petdesetico. In prav v zadnji minuti so Celjani dosegli absolutni rekord, tako po številu doseženih zadetkov kot tudi razliki, kar so gledalci v Zlatorogu, kot tudi za borbeni pristop, znali nagraditi z aplavzom. Pri Celjanih so se prav vsi igralci vpisali med strelce, mladi Leben pa je prav tako dobro izkoristil svojo priložnost v vratih pivovarjev.