16. 12. 2012,
18.51

Nedelja, 16. 12. 2012, 18.51

Četrto mesto in pohvale Lazarjevim Kazahstankam

Slovenskemu trenerju Vojku Lazarju se s kazahstansko žensko reprezentanco ni uspelo dokopati do kolajne na azijskem prvenstvu. V bitki za bron so bile za las, za gol boljše Japonke.

Slovenskemu trenerju Vojku Lazarju, selektorju kazahstanske ženske rokometne reprezentance, ni uspelo osvojiti kolajne na azijskem prvenstvu. Na tekmi za tretje mesto je Primorec s pomlajeno zasedbo klonil pred Japonsko, tesno z 20:21. ''Tekmo smo odigrali zelo dobro in na koncu izgubili za en sam gol 20:21 (8:7). Sem še vedno pod vtisom tekme in mislim, da bi jo morali zmagati. Naj ne izpade kot izgovarjanje, a Japonci so zelo močni v azijski zvezi in to se je danes tudi pokazalo. V 20 minutah so nam dali le tri gole, polčas smo kljub nekaj napakam dobili z 8:7. V drugem polčasu sta nam sodnika nekajkrat izključila igralke brez pravega vzroka in nas s tem spravila v podrejeni pložaj. Na koncu so Japonke srečno zmagale. Priznanja vseh prisotnih za dobro igro, nezaslužen poraz in zelo dobro obrambo nam sicer godijo, a meni ostaja grenak priokus. Mojim po vrsti mladim dekletom lahko samo čestitam za igre v celotnem prvenstvu in očitnem napredku, ki ga kažejo iz tekme v tekmo,'' je iz Indonezije, kjer poteka prvenstvo sporočil Lazar. Prvakinje so postale rokometašice Južne Koreje, ki so s kar 40:22 premagale Kitajsko.