Četrtek, 15. 1. 2015, 10.14
9 let, 1 mesec
Bitka za rokometno vladavino v katarskem blišču se začenja

Slovenska rokometna reprezentanca je pozno sinoči po dolgem poletu prispela v Doho, prestolnico Katarja, kjer jo jutri ob 15.00 po slovenskem času čaka prva tekma svetovnega prvenstva s Čilom. Rokometaše je nekoliko prehitel večji del čete novinarjev, ki je z zanimanjem opazoval in raziskoval ta zaradi nafte in zemeljskega plina vse bolj vzpenjajoči se emirat.
Katarci so v prvenstvo vložili ogromno, govori se o številki 200 milijonov evrov. Zgradili so tri dvorane s skupno kapaciteto 27 tisoč gledalcev. Blišč je bil dobro viden že na letalu, ki je ponujalo obilico udobja, razkošje bodo skušali organizatorji pričarati tudi sodelujočim in gledalcem. Pravzaprav so ti še najbolj vprašljivi, saj rokomet kljub posebej v zadnjem času astronomskim vložkom v Katarju ni pognal niti približno takšnih korenin, kot jih poznamo v Evropi.
Del rokometne revolucije tudi Slovenci
Zanimivo je, da je katarski rokomet povezan tudi s slovenskim. V mladinski reprezentanci te države, ki je azijski prvak, namreč deluje nekdanji slovenski reprezentant Rolando Pušnik, pri dekletih pa trenerka iz Izole Mara Šolaja. Na zadnjem svetovnem prvenstvu je Katarce vodil prav Slovenec Borut Maček, za ambiciozni projekt domačega prvenstva pa ga je nasledil legendarni Valero Rivera, ki je Španijo popeljal do naziva svetovnega prvaka pred dvema letoma.
Odkrite sanje so olimpijske igre
Pred prvenstvom so Katarci izjemno okrepili ekipo, prepričali nekaj nekdanjih odličnih reprezentantov drugih držav, da igrajo zanje, in izbrali prav skupino, v kateri je tudi Slovenija. Ta bo igrala še s Španijo, Brazilijo, Belorusijo, njen prvi tekmec pa bo v petek Čile.
V osmino finala napredujejo najboljše štiri reprezentance iz vsake skupine. Kljub precej preglavicam s poškodbami v pripravljalnem obdobju Slovenci odločno napovedujejo napad na kvalifikacijski turnir za olimpijske igre. Tega zagotavlja vsaj sedmo mesto. Ekipa Borisa Deniča je bila sicer na zadnjem svetovnem prvenstvu v Španiji četrta, najboljša v zgodovini slovenskih udeležb na teh tekmovanjih.