NK Olimpija NK Olimpija NK Tabor Sežana NK Mura NK Maribor NK Maribor NK Koper ND Gorica NK Domžale NK Celje NK Bravo NK Aluminij Prva liga Telekom Slovenije

Polom Olimpije v Fazaneriji, Mura razveselila Maribor #video

10

Mura Olimpija | Ante Šimundža je prvi trener, ki je premagal Olimpijo, odkar jo vodi Goran Stanković. | Foto Blaž Weindorfer/Sportida

Ante Šimundža je prvi trener, ki je premagal Olimpijo, odkar jo vodi Goran Stanković.

Nogometaši Mure so v derbiju 30. kroga Prve lige Telekom Slovenije prizadejali vodilni Olimpiji hud poraz (3:0) in osrečili Maribor, saj se je prednost zmajev pred vijolicami stopila na +4. Tabor je v nedeljo v gosteh premagal Aluminij, Maribor pa dan poprej Bravo (1:0), ki po porazu ni bil zadovoljen s sojenjem. Razigrane Domžale so po preobratu poglobile krizo Celjanov (3:1), primorski derbi v Kopru se je končal brez zadetkov.

V derbiju 30. kroga Prve lige Telekom Slovenije sta se v Fazaneriji pomerila Mura in Olimpija. Črno-beli so v drugem polčasu nadigrali tekmece iz Ljubljane in zmagali kar s 3:0. S tem so poskrbeli, da ni več neporaženih slovenskih prvoligaških klubov v letu 2021. Kot zadnji so poraz doživeli še Ljubljančani, katerih prednost pred Mariborčani se je stopila na +4. Mura se je Olimpiji približala na –8, četrtouvrščene Domžale pa pred začetkom zadnje šestine sezone zaostajajo okroglih 10 točk. Če sta mreži v prvem polčasu ostali nedotaknjeni, vratarja Matko Obradović in Žiga Frelih pa si za uspešna posredovanja prislužila pohvale, so v nadaljevanju na igrišču povsem zagospodarili gostitelji.

Evrogol Luke Bobičanca:

Premoč Prekmurcev je z izjemnim zadetkom, enim najlepših na slovenskih zelenicah v tem letu, najprej kronal Luka Bobičanec. Kapetan Žiga Kous je podvojil prednost, nekdanji branilec zmajev Jan Gorenc pa v 76. minuti postavil končni rezultat.

Zmaji so izgubili v Prvi ligi Telekom Slovenije prvič po 29. novembru 2020, ko so ostali praznih rok v Domžalah (1:3). Vmes so bili neporaženi kar na 15 tekmah, v Fazaneriji pa se jim računica ni izšla, saj so se izbranci Anteja Šimundže izkazali za pretrd oreh.

Fotogalerija s tekme v Murski Soboti, fotograf Blaž Weindorfer/Sportida:

1
 / 65

Gostitelji so proti vratom Olimpije usmerili kar 20 strelov. Razmerje v strelih je bilo 20:6 (10:4 v okvir vrat), trener Goran Stanković pa je doživel prvi poraz na klopi zeleno-belih, po katerem bi bilo lahko v Stožicah še zelo zanimivo, saj se poraja vprašanje, kako se bo na nedeljski potop v Prekmurju odzvalo vodstvo kluba.

Poročilo s tekme v Murski Soboti in priložnosti:

Mura Olimpija
Sportal Kako je Mura ponižala Olimpijo, ta pa izgubila prvič po skoraj šestih mesecih? #video

Tabor prekinil imeniten niz Aluminija

V uvodnem nedeljskem dvoboju so pomembne točke v boju za obstanek osvojili Sežančani. Tabor je z zmago v Kidričevem (2:0) na lestvici prehiteli Bravo in poskočil na šesto mesto, Aluminij pa je končal izjemen niz. Pred domačo tekmo s Kraševci so na zadnjih štirih srečanjih ob razliki v zadetkih 3:0 osvojili kar 10 točk, tokrat pa so ostali praznih rok. Vratar Aluminija Luka Janžeković je bil premagan dvakrat, njegov niz zaporednih minut brez prejetega zadetka se je ustavil pri številki 368. Najprej ga je v 12. minuti ugnal Denis Kouao, v 29. minuti pa je bil z bele točke natančen še Marko Krivičić.

Zadetek Marka Krivičića z bele točke in izključitev Emirja Azenovića:

Ker je bil pred tem izključen še Emir Azemović, so se Štajerci znašli v ogromnih težavah. Do konca dvoboja so iskali pot do priključka, a je niso našli. Mreža Jana Koprivca je ostala neprekinjena. Ostalo je pri 2:0, gostje pa so v drugem polčasu zapravili še nekaj zrelih priložnosti.

Poročilo s tekme v Kidričevem in priložnosti:

Luka Janžeković
Sportal Tabor poskrbel, da se je niz Štajercev ustavil pri 386 minutah #video

Na Bonifiki streljali s praznimi naboji

V sobotnem večernem spopadu na Bonifiki sta mreži mirovali. Koprčani so na primorskem derbiju v okvir vrat gostov iz Nove Gorice streljali le enkrat, vrtnice, ki bi jim zmaga na Obali prišla še kako prav, saj bi se lahko devetouvrščenemu Celju približali na vsega tri točke zaostanka, pa so si priigrale kar nekaj zrelih priložnosti, a je bil vedno na mestu David Adam.

Kako je Goran Cvijanović s "pomočjo" koprske obrambe zatresel prečko:

Koper je v 64. minuti ostal brez izključenega Timoteja Dodleka, Novogoričani pa so že v naslednjem napadu prek Gorana Cvijanovića zatresli okvir vrat. Tako jih je od sladke zmage delilo le nekaj centimetrov. Koprčani ostajajo na petem mestu, možnost za preboj v Evropo pa vidijo tudi v pokalu, vrtnice pa so se vedno bolj zaskrbljenim Celjanom približale na –5.

Poročilo s tekme v Domžalah in priložnosti:

Rodolfo Vanoli, NK Olimpija : NK Koper, prva liga, april 2021
Sportal Gorico od sladke zmage delilo le nekaj centimetrov #video

Domžale korak bližje Evropi, Celjani spet razočarali

Če se je v Ljubljani nadaljevala tradicija in so Mariborčani znova v gosteh premagali Bravo, pa so Domžalčani prekinili neslavni niz in po petih neuspešnih poskusih (trije remiji in dva poraza) na domači zelenici končno premagali Celjane. Čeprav so si v prvem polčasu ustvarili veliko priložnosti, so prvi povedli gostje. V 40. minuti je v polno zadel Filip Dangubić, a veselje branilcev naslova, ki v letu 2021 doživljajo udarec za udarcem, ni trajalo dolgo.

Zadetek Damjana Vukliševića za 1:1:

Še pred koncem prvega dela je izenačil Damjan Vuklišević, nato pa sta Dario Kolobarić, dosegel je že 11. zadetek v tej sezoni, in kapetan Senijad Ibričić z bele točke poskrbela za velik preobrat. Rumena družina je s tekmo več prehitela Muro in se zavihtela na tretje mesto, Evropa, velika želja Domžal, je vse bližja, češki strateg Jiri Jarošik pa je s Celjani še enkrat pokvaril dan navijačem rumeno-modrih.

Fotogalerija s tekme v Domžalah, fotograf Vid Ponikvar:

1
 / 43

Domžale Celje
Sportal Veličasten preobrat Domžal in kalvarija Celjanov #video

Rožmanu se je izšlo v tretje, Grabić nezadovoljen s sojenjem

Tradicija se nadaljuje. Odkar nastopa Bravo v prvi ligi, na domači tekmi proti Mariboru še ni osvojil niti točke. V soboto je doživel že četrti zaporedni poraz v Ljubljani (0:1), na igrišču pa ga po vsem, kar je pokazal, ni delilo veliko od zgodovinskega uspeha. V dvoboj so bolje vstopili gostje, ki so nastopili v močno pomlajeni zasedbi. Povprečna starost enajsterice je znašala 24,2 leta, kar je najmanj v tej sezoni, trener Simon Rožman pa je postavil v začetno postavo tudi 17-letnega Gala Gorenaka in leto dni starejšega debitanta v 1. SNL Vida Kodermana. Po začetnem pritisku gostov so prek protinapadov zapretili Ljubljančani, najlepši priložnosti pa sta v prvem polčasu zapravila Martin Kramarič in Mustafa Nukić.

Zadetek Jana Mlakarja in sporen prekršek Davida Brekala za 11-m:

V drugem delu bi Luka Uskoković skoraj zatresel lastno mrežo, ko je po ''podaji'' Nukića zadel vratnico, v 70. minuti pa je sodnik Nejc Kajtazović na presenečenje gostiteljev pokazal na belo točko.

Se je sodnik odločil pravilno, ko je v 70. minuti dosodil najstrožjo kazen za Maribor?