Rudi Požeg Vancaš večni derbi Prva liga Telekom Slovenije NK Olimpija NK Olimpija NK Maribor NK Maribor

Nedelja, 28. 10. 2018, 19.50

Prva liga Telekom Slovenije, 14. krog

Rudar in Krško sta se odlepila od tal, v Domžalah se ni igralo #video

22

Marijan Pušnik | Marijan Pušnik in Rudar sta z odličnim drugim polčasom prišla do nove zmage. | Foto Žiga Zupan/Sportida

Marijan Pušnik in Rudar sta z odličnim drugim polčasom prišla do nove zmage.

V zadnjem nedeljskem dejanju 14. kroga Prve Lige Telekom Slovenije je Rudar s 3:2 premagal Aluminij. Zmage se je po dolgem času razveselilo tudi Krško, ki je po osmih tekmah spet dočakalo zmago nad Muro in se odlepilo z dna lestvice. Tekma v Domžalah je zaradi močnega deževja odpadla. V soboto je na vročem derbiju v Ljudskem vrtu Olimpija z 2:1 premagala Maribor in se mu na vrhu lestvice približala le na dve točki.

Borbeni Krčani so s pomočjo domačega občinstva na stadionu Matije Gubca pokvarili načrte Muri in zapustili zadnje mesto. Čeprav so bili Prekmurci bolj uspešni v prvem polčasu in si pripravili dve res izjemni priložnosti, so na koncu ostali praznih rok.

Najprej je žogo v lastno mrežo poslal Špiro Peričić, zmago domačih pa je le nekaj minut pozneje potrdil Marco da Silva. Krško je po osmih ligaških tekmah spet dočakalo novo zmago.

Nedeljski program se je sklenil v Velenju. Zmaga je ostala doma. Aluminij je sicer povedel prek Francesca Tahiraja, nato pa so nogometaši Rudarja stopili na plin. Izenačili so že v prvem polčasu, v drugem polčasu pa zabili še dvakrat in prišli do četrte zmage v sezoni. Rudar je zdaj osmo, Triglav pa je uspehu Krškega padel na zadnje, 10. mesto.

Tekmo v Domžalah odplaknil dež

Zaradi močnih padavin in velike količine vode na zelenici je tekma med Domžalami in Gorico prestavljena, so na spletni strani sporočili Domžalčani. Dvoboj bo odigran v sredo, 7. novembra.

Olimpija po preobratu ujela Maribor, le še dve točki razlike

Olimpija si na stotem večnem derbiju ni smela privoščiti poraza, saj bi ji Maribor ušel že na osem točk prednosti. In si ga tudi ni. Čeprav so Mariborčani dobili prvi polčas, zadel je Dino Hotić in naredil salto, so v drugem polčasu prevladovali zeleni in prišli do popolnega preobrata.

NK Olimpija NK Maribor
Sportal Mandarića napadli v Mariboru, trener Olimpije zgrožen
NK Maribor NK Olimpija
Sportal Dino Hotić je držal obljubo in naredil salto #video

Takoj na začetku drugega polčasa je za izenačenje poskrbel Andres Vombergar, za končnih 2:1 in še drugo zaporedno zmago Olimpije v Ljudskem vrtu pa je poskrbela raketa Tomislava Tomića, ki je razparala mrežo nemočnega Jasmina Handanovića.

Raketa Tomića, ki je odločila veliki derbi:

Odločitev, ki deli mnenja

Za veliko razburjenja je v 80. minuti poskrbela odločitev glavnega sodnika Mateja Juga, ki ni dosodil enajstmetrovke po domnevnem prekršku Asmirja Suljića nad Luko Zahovićem. Odločitev sodnika je tako razjezila edinega strelca za Maribor, da je kar odrinil sodnika, ta pa mu je brez pomisleka pomahal z rdečim kartonom.

Sportal ''Lukec'' Zahović poskrbel za zmedo #video

Rumeno opozorilo je dobil tudi Zahović, ki naj bi po mnenju sodnika simuliral prekršek. Ostalo je pri vodstvu gostov, ki so se na lestvici vijoličastim približali ne le dve točki. Prvenstvo je zdaj spet povsem odprto.

Domnevni prekršek nad Luko Zahovićem:

Je bil nad Luko Zahovićem storjen prekršek za najstrožjo kazen?