Dario Vizinger Luka Kerin Mitja Lotrič NK Domžale NK Celje Prva liga Telekom Slovenije Senijad Ibričić Matej Podlogar

Nedelja, 11. 8. 2019, 20.00

Poročilo s tekme Domžale : Celje

Celjani po loteriji zadetkov slavili prvič po treh mesecih #video

NK Celje, NK Bravo, prva liga Telekom Slovenije | Celjani so zmagali v Domžalah. | Foto Miloš Vujinović/Sportida

Celjani so zmagali v Domžalah.

Nogometaši Celja so v tekmi 5. kroga Prve lige Telekom Slovenije premagali Domžale s 5:3 (3:0).

NK Rudar Velenje NK Olimpija
Sportal Olimpija po zanesljivi zmagi znova na vrh, premierna zmaga Celja #video
Darko Milanič, Zlatko Zahović
Sportal Zahović ni sprejel odstopa Milaniča: Ni kriv on, krivi smo mi

Obračun med domžalsko in celjsko zasedbo je bil nekoliko nepričakovano obračun ekip z dna lestvice, saj ne eni ne drugi sezone niso začeli najbolje. Domžalčani so bili pred današnjo tekmo z eno samo točko (s tekmo manj) celo zadnji, Celjani pa so bili tudi še brez zmage, s tremi neodločenimi izidi pa so imeli dve točki več.

Po koncu današnjega dvoboja, ki je postregel s kar osmimi zadetki, zanimivim potekom in skorajda tudi s preobratom Domžal, so lahko bolj zadovoljni Celjani, saj so si zagotovili tri točke in skočili pod vrh lestvice, domači pa ostajajo na dnu.

Po 60 minutah tekme v Domžalah pa ni nič kazalo na to, da bi lahko domači prav veliko opravili. Celoten prvi polčas in še del drugega je namreč pripadel gostom, ki so bili tudi zelo učinkoviti.

V prvem delu je bila domača ekipa praktično neopazna, gostje pa so leteli po igrišču in tudi zadevali. Začel je Dario Vizinger; Senijad Ibričić je izgubil žogo v svojem kazenskem prostoru, njegovo napako pa je izkoristil Deni Štraus in podal Vizingerju, ki je žogo poslal pod prečko.

Dario Vizinger in Mitja Lotrič sta skupaj dosegla tri zadetke.
 | Foto: Vid Ponikvar/Sportida Dario Vizinger in Mitja Lotrič sta skupaj dosegla tri zadetke. Foto: Vid Ponikvar/Sportida

Deset minut zatem, v 23. minuti, je Mitja Lotrič v kazenskem prostoru spretno našel prostor med številnimi domžalskimi branilci in zadel daljši kot vrat Grege Sorčana. V 36. minuti pa je Celje vodilo že s 3:0, po hitrem protinapadu Vizingerja in Luke Kerina je slednji nato spet premagal Sorčana za zanesljivo vodstvo ob polčasu.

Tudi začetek nadaljevanja je bil celjski, že v 53. minuti bi bilo lahko 0:4, a se je Sorčan izkazal, ko je blokiral strela najprej Vizingerju in potem še Kerinu. Ko pa je nato prav Kerin po novem protinapadu premagal domačega vratarja, je bilo videti, da je tekma odločena.

Sledil pa je preobrat. Domžalčani so se prebudili po prvi pravi akciji in znižanju na 1:4 le dve minuti pozneje, ko je po prostem strelu Ibričića pred vrati žogo dobro preusmeril Matej Podlogar. Le tri minute pozneje pa je bilo že 2:4. Po igranju Lotriča z roko v kazenskem prostoru je najstrožjo kazen izkoristil Ibričić.

Isti igralec je bil nato v glavni vlogi še v 75. minuti, ko je po podaji Podlogarja natančno meril s kakšnih 13 metrov za 3:4.

A Domžalčani so bili nazadnje vendarle precej oddaljeni od točke. Ob koncu tekme so namreč spet zapretili Celjani, zreli priložnosti sta imela v 85. in 89. minuti Lotrič in Deni Štraus, a je obakrat branil Sorčan. Domžalski vratar pa ni mogle preprečiti zadetka Vizingerja v sodnikovem dodatku, s katerim so gostje potrdili zmago.

V naslednjem krogu bodo Celjani v štajerskem obračunu 17. avgusta gostili Maribor, Domžalčane pa dan pozneje čaka gostovanje pri novincu Bravu.

Domžale : Celje 3:5 (0:3)

Stadion športni park Domžale, sodniki: Skomina, Praprotnik, Vidali.

Strelci: 0:1 Vizinger (13.), 0:2 Lotrič (24.), 0:3 Kerin (36.), 0:4 Kerin (59.), 1:4 Podlogar (61.), 2:4 Ibričić (64., 11-m), 3:4 Ibričić (75.), 3:5 Vizinger (90.).

Domžale: Sorčan, Klemenčič, Lazarević (od 46. Podlogar), Ibričić, Sikošek, Kait, Ćorluka, Repas (od 46. Karič), Dobrovoljc, Gnezda Čerin, Vuk (od 56. Mujan).

Celje: Rozman, Stojinović, D. Štraus, Pišek, Lotrič, Novak (od 79. R. Štraus), Kerin (od 78. Božič), Benedičič, Vizinger, Zaletel, Vidmajer.

Rumeni kartoni: Gnezda Čerin, Sikošek; Stojinović, Lotrič, Božič.

Rdeč karton: /

Potek tekme v Domžalah:

Konec tekme v Domžalah. Celjani so v prvenstvu slavili prvič po osmih tekmah in prvič v tej sezoni, Domžalčani na drugi strani še naprej ostajajo brez zmage.

GOOOL! Celjani so v 93. minuti zadeli še petič in potrdili zmago v Domžalah. Gostujoči nogometaši so znova kaznovali napako Domžalčanov. V protinapad je krenil Mitja Lotrič, ki je nesebično podal do osamljenega Daria Vizingerja, ta pa je dosegel še svoj drugi gol na obračunu in postavil končni izid 5:3.

GOOOL! Domžale so znova v igri! V 75. minuti so domači nogometaši dobro kombinirali v kazenskem prostoru Celja. Mujan je lepo podal do Podlogarja, ki je žogo podaljšal do kapetana Senijada Ibričića, ta pa je z natančnim strelom v levi spodnji kot še drugič na srečanju premagal vratarja Rozmana. Domžale zdaj le še za zadetek zaostajajo za Celjani, ki so vodili že s 4:0.

GOOOL! Nov zadetek v Domžalah, še drugič na tekmi so zadeli domači nogometaši. Napadalec Celja Mitja Lotrič je v kazenskem prostoru igral z roko, sodnik je takoj pokazal na najstrožjo kazen, ki jo je zanesljivo izvedel Senijad Ibričić.

GOOOL! Zdaj zadetki padajo kot po tekočem traku. Prvi gol so po 61 minutah igre dosegli tudi Domžalčani in zaostanek znižali na 1:4. Prosti strel je izvajal Senijad Ibričić, ki je v kazenskem prostoru našel Mateja Podlogarja, ta pa je žogo poslal v mrežo.

GOOOL! Celjani vodijo že s 4:0! Domžalčani so znova napravili napako, ki so jo Celjani znali izkoristiti. Dario Vizinger je podal do Luke Kerina, ki se je znova znašel sam pred vratarjem Sorčanom in ga še drugič na tekmi matiral.

53. minuta: nova priložnost za Celjane. Najprej je bil v priložnosti Dario Vizinger, ki je preigraval vratarja Sorčana, ki je stekel iz kazenskega prostora. Sorčan je poskus celjskega nogometaša odbil le do Luke Kerina, ki je prišel do žoge, a je pred golom znova dobro posredoval Sorčan in preprečil še višje vodstvo gostov.

Začetek drugega polčasa v Domžalah. Bodo Celjani dosegli prvo zmago v sezoni ali lahko Domžalčani pripravijo preobrat?

Konec prvega polčasa v domžalskem športnem parku. Celjani se na odmor podajajo z visokim vodstvom, kakšen bo odgovor Domžal v drugem delu?

GOOOL! Kakšna predstava Celjanov, ki po 36 minutah vodijo že s 3:0! Gostujoči nogometaši so se po napaki Domžalčanov znašli v protinapadu. Strelec drugega zadetka Vizinger je podal do Luke Kerina, ki je s strelom po tleh v daljši vratarjev kot premagal vratarja Sorčana, ki je moral še tretjič na tekmi po žogo v svoj gol.

GOOOL! Nov zadetek Celja, ki je podvojilo vodstvo! Predložek na vrh kazenskega prostora domače ekipe je poslal Jakob Novak, do žoge je prišel Mitja Lotrič, ki je z natančnim strelom v spodnji desni kot premagal vratarja Sorčana. Lotrič je dosegel svoj tretji zadetek v tej sezoni.

GOOOL! Po precej nezanimivem začetku tekme so v prvi pravi akciji v 13. minuti do vodstva prišli gostujoči nogometaši. Senijad Ibričić je poizkušal preigrati napadalce Celja, da mu je žogo odvzel Deni Štraus. Do žoge in neoviranega strela je prišel Dario Vizinger, ki je žogo brez težav poslal za hrbet vratarja Sorčana.

Začetek tekme v Domžalah. S sredine so krenili domači nogometaši.

Koga sta trenerja obeh ekip uvrstila v začetni postavi?

Nedeljo bo odprl obračun velikih dolžnikov prvenstvene sezone. Zadnjeuvrščene Domžale, ki bodo zaostalo tekmo 3. kroga z Muro odigrale šele 12. septembra, še vedno pogrešajo prvo zmago.

Trener Simon Rožman je po izpadu iz Evrope, ki bi lahko do konca meseca poskrbel za nekatere odhode igralcev, in bolečem porazu v Sežani napovedal novo obdobje, novo poglavje boljših predstav in strmega vzpona po lestvici. Sovpada tudi z vrnitvijo Dejana Lazarevića, ki je odpravil poškodbo in okrepil rumeno zasedbo, danes pa bo prvič tekmo začel tudi v prvi postavi.

Na zadnji tekmi so Celjani pokazali značaj in doma po zaostanku z 0:2 osvojili točko proti Bravu. Celjani pogrešajo zmago v prvenstvu že osem tekem zapored. Nazadnje so zmagali daljnega 12. maja v Kranju. Brez zmage so ostali tudi v sredo na prijateljskem obračunu z Al Wehdo iz Savdske Arabije, ko je trener Dušan Kosić preizkusil 22 igralcev. Tisti, ki so najbolje izkoristili priložnost, bodo minut deležni tudi v Domžalah.