Prva liga Telekom Slovenije NK Celje NK Olimpija NK Olimpija

Sobota, 6. 10. 2018, 22.29

Poročilo s tekme Celje : Olimpija

Mojstrovina Kronavetra potrdila velik preobrat Olimpije #video

Celje Olimpija | Andres Vombergar je izenačil na 1:1. | Foto Grega Valančič/Sportida

Andres Vombergar je izenačil na 1:1.

Nogometaši Celja so v 12. krogu Prve lige Telekom Slovenije izgubili proti ljubljanski Olimpiji z 1:3 (1:1).

Celje : Olimpija 1:3 (1:1)

Arena Z'dežele, sodniki: Mertik (Odranci), Smej (Fokovci) in Herženjak (Lendava).
Strelci: 1:0 Lotrič (22.), 1:1 Vombergar (36./11 m), 1:2 Bagnack (85.), 1:3 Kronaveter (90.).

Celje: Rozman, Zaletel, Travner, Stojinović, Andrejašič, Cvek, Benedičič (od 71. R. Štraus), Novak, Lotrič (od 89. Pečnik), Požeg Vancaš, Ibišević.
Olimpija: Ivačič, Bagnack, Zarifović, Maksimenko, Štiglec, Tomić, Putinčanin, Lupeta (od 77. Savić), Kronaveter, Suljić (od 86. Boateng), Vombergar (od 90. Lendrić).

Rumeni kartoni: Travner, Zaletel, Požeg Vancaš, Andrejašič, Lotrič; Zarifović, Bagnack, Tomić.
Rdeči karton: /.

Ljubljančani so prišli do svoje šeste zmage, s katero so se vodilnemu Mariboru približali na pet točk. Za novo slavje pa so se morali precej potruditi, kljub premoči v posesti žoge so celjski odpor streli šele v zadnjih petih minutah tekme. Olimpija je tako zmagala še četrtič zapovrstjo v gosteh, Celje pa je doživelo prvi poraz po šestih krogih in je na sedmem mestu.

Fotogalerija tekme v Celju, fotograf Grega Valančič/Sportida:

1 / 33

Lotrič povedel Celje v vodstvo, Vombergar izenačil

Veselje Celjanov po zadetku Mitje Lotriča. | Foto: Grega Valančič/Sportida Veselje Celjanov po zadetku Mitje Lotriča. Foto: Grega Valančič/Sportida Tekma je hitro ponudila nekaj razburjenja. V tretji minuti sodnik Bojan Mertik najprej ni piskal prekrška Jucieja Lupete, takoj zatem pa očitnega igranja z roko Žana Benedičiča v kazenskem prostoru, tako da so Ljubljančani ostali brez najstrožje kazni.

Celjani so nase najprej opozorili v šesti minuti, ko je z roba kazenskega prostora streljal Jakob Novak, Aljaž Ivačič pa je dobro posredoval. Prav Novak je bil tudi eden ključnih mož pri vodilnem zadetku Celjanov.

V 22. minuti je podal za hrbet celjskih branilcev, kamor je stekel Mitja Lotrič in zadel za 1:0. Olimpija, ki prav veliko priložnosti ni imela, je izenačila v 36. minuti, ko je najstrožjo kazen, to je zakrivil Žan Zaletel z igranjem z roko, zanesljivo izvedel Andres Vombergar za svoj peti zadetek v sezoni.

Triglav Gorica
Sportal Nora tekma preobratov v Kranju, Maribor na počitek z lepo prednostjo #video

V prvem polčasu je imel še eno priložnost Novak, in sicer v 38. minuti, ko se je znašel v ugodnem položaju za strel s približno desetih metrov, a je to slabo izvedel.

Ljubljančani v zadnjih minutah do zmage

Trener Olimpije Zoran Barišić v 1. SNL ostaja neporažen. | Foto: Grega Valančič/Sportida Trener Olimpije Zoran Barišić v 1. SNL ostaja neporažen. Foto: Grega Valančič/Sportida V 49. minuti so imeli zeleno-beli lepo priložnost za vodstvo, potem ko je po podaji Dina Štigleca z leve strani Vombergar s strelom z glavo zadel prečko. Malce pozneje je bil Olimpijin napadalec prav tako z glavo tudi malo premalo natančen.

V 62. minuti je z levega roba kazenskega prostora prosti strel izvedel Rok Kronaveter, toda Matjaž Rozman je bil dobro postavljen. Devet minut pozneje je pred Ivačiča prišel Lotrič, streljal iz bližine malce z desne, toda ljubljanski vratar je strel obranil.

Vrhunci dvoboja v Celju:

V 79. minuti je Ivačič ukrotil še strel Novaka s približno enajstih metrov, na drugi strani pa je Rozman moral posredovati po poskusu Stefana Savića v 84. minuti. Le minuto pozneje pa so Ljubljančani povedli, po podaji Kronavetra z leve strani je pred golom nogo podstavil Macky Bagnack in poskrbel za vodstvo z 2:1. Zanj je bil to prvi gol v sezoni.

Zadetek Roka Kronavetra:

Že v sodniškem dodatku pa je Olimpija le še potrdila zmago, Kronaveter je izvrstno izvedel prosti strel s slabih 20 metrov in zadel v levi zgornji kot celjskih vrat. Kronaveter je tako dosegel svoj peti zadetek sezone.

Celjani bodo v 13. krogu 21. oktobra gostili Krško, Ljubljančani pa Kranjčane.

Dogajanje v Celju iz minute v minuto:

Konec tekme. Olimpija je po preobratu premagala Celje (3:1) in se približala vodilnemu Mariboru na pet točk zaostanka.

Goooooooool! 91. minuta. 1:3! Rok Kronaveter je z mojstrsko izvedbo prostega strela priigral Olimpiji vodstvo s 3:1. Celjski vratar je bil brez možnosti, ljubljanski navijači so si na celjskih trbunah dali duška.

Gooooooool! 85. minuta. Olimpija vodi z 2:1. Obrambo Celja je prelisičil Macky Bagnack in po predložku Roka Kronavetra z neposredne bližine zatresel mrežo.

Zadetek Mackyja Bagnacka:

84. minuta: Rezervist Stefan Savić je z izvrstnim strelom namučil vratarja Celja Matjaža Rozmana.

79. minuta: Celjani so znova zapretili Olimpiji. Najprej je dlani Aljaža Ivačiča ogrel Rudi Požeg Vancaš, v nadaljevanju akcije pa še Jakob Novak.

71. minuta: Zobe so pokazali tudi Celjani. Mitja Lotrič se je znašel sam pred vratarjem Aljažem Ivačičem, a ga ni znal premagati. Zmagovalec dvoboja je postal čuvaj mreže Olimpije, Celjanom pa je splavala po vodi imenitna priložnost, da bi še drugič na tej tekmi povedli.

54. minuta: vrstijo se priložnosti Olimpije. Žoga je po novem nevarnem strelu Vombergarja oplazila vratnico, le nekaj minut pozneje je Rok Kronaveter s prostega strela, dosojenega z roba kazenskega prostora, zadel živi zid, v 62. minuti pa je vratar Celja Matjaž Rozman njegov nevaren strel odbil v kot.

49. minuta: Smola za Olimpijo. Veliko priložnost za vodstvo gostov je zapravil Andres Vombergar. Po predložku Dina Štigleca je bil najvišji v zraku, nato pa je žoga po njegovem udarcu z glavo stresla prečko.

Konec prvega polčasa. Celjani in Ljubljančani so se na odmor odpravili z neodločenim rezultatom. Razmerje v strelih na gol je 5:5, v okvir vrat pa 3:1 za Celje.

Gooooool! 36. minuta. Olimpija je izenačila na 1:1. Sodnik je tokrat pokazal na belo točko, ko je v svojem kazenskem prostoru po strelu Jucieja Lupete z roko igral Žan Zaletel. Žogo je v svoje roke vzel Andres Vombergar in brez težav izenačil na 1:1. To je njegov peti zadetek v tej sezoni.

Zadetek Andresa Vombergarja:

24. minuta: Zdaj so najstrožjo kazen zahtevali Celjani. V kazenskem prostoru je padel Mitja Lotrič, a je sodnikova piščalka ostala nema.

Gooooool! 22. minuta. Celje vodi z 1:0. V polno je zadel Mitja Lotrič. Prekmurec je izkoristil neodločnost ljubljanske obrambe in s silovitim strelom popeljal gostitelje v vodstvo. Podal mu je Jakob Novak.

Zadetek Mitje Lotriča:

7. minuta: Jakob Novak, nekdanji up Olimpije, ki nosi dres Celja, je sprožil močan strel proti vratom Ljubljančanov, a se je izkazal Aljaž Ivačič.

4. minuta: Bi moral sodnik Bojan Mertik pokazati na belo točko za Olimpijo?

Se je sodnik Bojan Mertik odločil pravilno?