Tokio 2020 tenis Naomi Osaka

Ponedeljek, 26. 7. 2021, 6.18

OI TOKIO, TENIŠKI TURNIR

Osaka in Đoković zanesljivo v osmino finala

Naomi Osaka | Naomi Osaka se je zanesljivo prebila v osmino finala. | Foto Guliverimage

Naomi Osaka se je zanesljivo prebila v osmino finala.

Teniška igralka Naomi Osaka se je zanesljivo prebila v osmino finala domačega olimpijskega turnirja v Tokiu. V drugem krogu je premagala Švicarko Viktorijo Golubic. Prav tako je bil v moškem delu turnirja uspešen prvi igralec sveta, Srb Novak Đoković. Izpadli sta Belorusinja Arina Sabalenka in Poljakinja Iga Swiatek.

V ženskem delu turnirja so v drugem krogu izpadle tri nosilke. Belorusinja Arina Sabalenka, tretja nosilka, je s 4:6, 6:3 in 6:7 (3) morala priznati premoč Hrvatici Donni Vekić. Od šestopostavljene Poljakinje Ige Swiatek je bila s 6:3 in 7:6 (4) boljša Španka Paula Badosa. Belgijka Alison Van Uytvanck pa je s 5:7, 6:3 in 6:0 premagala desetopostavljeno Čehinjo Petro Kvitovo.

Tri nize pa sta za zmago potrebovali četrta in peta nosilka, Ukrajinka Jelina Svitolina in Čehinja Karolina Pliškova. Prva je s 4:6, 6:3 in 6:4 premagala Avstralko Ajlo Tomljanovic, druga pa s 6:3, 6:7 (0) in 6:1 Španko Carlo Suarez Navarro.

Do druge zmage je prišla tudi Japonka Osaka, ki ji je pripadla čast, da na uvodni slovesnosti prižge olimpijski ogenj. Osaka je do prvega brejka prišla v osmi igri, v naslednji ubranila priložnost tekmice za odvzem servisa in dobila prvi niz s 6:3. V drugem pa je proti 50. igralki z lestvice WTA takoj povedla s 4:0 v igrah in potem brez težav osvojila drugi niz s 6:2 in zmagala po 65 minutah igre.

Druga igralka sveta se bo za mesto v četrtfinalu pomerila v torek s Čehinjo Marketo Vondroušovo.

V nadaljnje tekmovanje sta se prebili tudi sedma in osma nosilka, Španka Garbine Muguruza in Čehinja Barbora Krejčikova, zmagovalka OP Francije. Zanesljive so bile tudi Rusinja Anastasija Pavljučenko, Grkinja Maria Sakari in Kazahstanka Jelena Ribakina.

Novak Đoković | Foto: Reuters Foto: Reuters

Zanesljivo napredoval tudi Novak Đoković

Zanesljivo je napredoval tudi Đoković, ki je za uvrstitev v osmino finala s 6:4 in 6:3 premagal Nemca Jan-Lennarda Struffa. Dvoboj je trajal uro in 16 minut, Srba, ki po treh osvojenih grand slamih v letošnji sezoni napada še prvo zlato olimpijsko zlato, v nadaljevanju čaka Španec Alejandro Davidovich Fokina.

Do zmage je prišel tudi četrti nosilec Nemec Alexander Zverev, ki je s 6:2 in 6:2 premagal Kolumbijca Daniela Galana Riveroso. V nadaljnje tekmovanje so se uvrstili tudi drugi nosilec, Rus Danil Medvedjev, ki je Indijca Sumita Nagala odpravil s 6:2 in 6:1, ter Italijan Fabio Fognini, Španec Pablo Carreno-Busta in Gruzijec Nikoloz Basilašvili.