SiolNET. Sportal OI Tokio
0,04

termometer

  • Messenger
  • Messenger
OI TOkIO 2020

Tenis na OI v Tokiu

0,04

termometer

tenis, tokio
Foto: Reuters

Rezultati tenisa na OI v Tokiu.  

Moški:

1. krog, 24. julij:
Novak Đoković (Srb/1) - Hugo Dellien (Blv) 6:2, 6:2;
Jan-Lennard Struff (Nem) - Thiago Monteiro (Bra) 6:3, 6:4;
John Millman (Avs) - Lorenzo Musetti (Ita) 6:3, 6:4;
Alejandro Davidovich Fokina (Špa/16) - Pedro Sousa (Por) 6:3, 6:0;
Nikoloz Basilašvili (Gru) - Roberto Carballes Baena (Špa) 6:3, 6:2;
Lorenzo Sonego (Ita/13) - Taro Daniel (Jap) 4:6, 7:6 (6), 7:6 (3);
Aslan Karacev (Rus/11) - Tommy Paul (ZDA) 6:3, 6:2;
Jeremy Chardy (Fra) - Marcelo Barrios (Bra) 6:1, 7:6 (4);
Ugo Humbert (Fra/14) - Pablo Andujar-Alba (Špa) 7:6 (3), 6:1;
Miomir Kecmanović (Srb) - Kamil Majchrzak (Pol) 6:4, 6:2;
Pablo Carreno-Busta (Špa/6) - Tennys Sandgren (ZDA) 7:5, 6:2;
Marin Čilić (Hrv) - Joao Menezes (Bra) 6:7 (5), 7:5, 7:6 (7);
Fabio Fognini (Ita/15) - Yuichi Sugita (Jap) 6:4, 6:3
Jegor Gerasimov (Blr) - Gilles Simon (Fra) 4:6, 6:3, 6:4;
Sumit Nagal (Ind) - Denis Istomin (Uzb) 6:4, 6:7 (6), 6:4;
Danil Medvedjev (Rus/2) - Aleksander Bublik (Kaz) 6:4, 7:6 (8);

1. krog, 25. julij:
Ilja Ivaška (Blr) - Gael Monfils (Fra/10) 6:4, 4:6, 7:5;
Mihail Kukuškin (Kaz) - Federico Coria (Arg) 7:6 (4), 7:5;
Marcos Giron (ZDA) - Norbert Gombos (Slk) 7:6 (4), 3:6, 6:2;
Kei Nishikori (Jap) - Andrej Rubljov (Rus/5) 6:3, 6:4;
Alexander Zverev (Nem/4) - Yen-Hsun Lu (Tvn) 6:1, 6:3;
Daniel Galan Riveros (Kol) - Mohamed Safvat (Egi) 7:5, 6:1;
Liam Broady (VBr) - Francisco Cerundolo (Arg) 7:5, 6:7 (4), 6:2;
Hubert Hurkacz (Pol/7) - Luke Saville (Avs) 6:2, 6:4;
Diego Schwartzman (Arg/8) - Juan Pablo Varillas (Čil) 7:5, 6:4;
Tomas Machac (Češ) - Joao Sousa (Por) 6:7 (5), 6:4, 6:4;
James Duckworth (Avs) - Lukaš Klein (Slk) 5:7, 6:3, 7:6 (4);
Karen Hačanov (Rus/) - Yoshihito Nishioka (Jap) 3:6, 6:1, 6:2;
Frances Tiafoe (ZDA) - Soonwoo Kwon (JKo) 6:3, 6:2;
Stefanos Cicipas (Grč/3) - Philipp Kohlschreiber (Nem) 6:3, 3:6, 6:3;
Dominik Köpfer (Nem) - Facundo Bagnis (Arg) 3:6, 6:3, 7:5;
Max Purcell (Avs) - Felix Auger-Aliassime (Kan/9) 6:4, 7:6 (2);

2. krog, 26. julij:
Alexander Zverev (Nem/4) - Daniel Galan Riveros (Kol) 6:2, 6:2;
Alejandro Davidovich Fokina (Špa/16) - John Millman (Avs) 6:4, 6:7 (4), 6:3;
Nikoloz Basilašvili (Gru) - Lorenzo Sonego (Ita/13) 6:4, 3:6, 6:4;
Fabio Fognini (Ita/15) - Jegor Gerasimov (Blr) 6:4, 7:6 (4);
Danil Medvedjev (Rus/2) - Sumit Nagal (Ind) 6:2, 6:1;
Pablo Carreno-Busta (Špa/6) - Marin Čilić (Hrv) 5:7, 6:4, 6:4;
Novak Đoković (Srb/1) - Jan-Lennard Struff (Nem) 6:4, 6:3;
Dominik Köpfer (Nem) - Max Purcell (Avs) 6:3, 6:0;

2. krog, 27. julij:
Ilja Ivaška (Blr) - Mihail Kukuškin (Kaz) 6:7 (4), 6:3, 6:3;
Kei Nishikori (Jap) - Marcos Giron (ZDA) 7:6 (5), 3:6, 6:1;
Jeremy Chardy (Fra) - Aslan Karacev (Rus/11) 7:5, 4:6, 6:3;
Liam Broady (VBr) - Hubert Hurkacz (Pol/7) 7:5, 3:6, 6:3;
Diego Schwartzman (Arg/8) - Tomaš Machač (Češ) 6:4, 7:5;
Karen Hačanov (Rus/12) - James Duckworth (Avs) 7:5, 6:1;
Ugo Humbert (Fra/14) - Miomir Kecmanović (Srb) 4:6, 7:6 (5), 7:5;
Stefanos Cicipas (Grč/3) - Frances Tiafoe (ZDA) 6:3, 6:4;

Osmina finala, 28. julij:
Novak Đoković (Srb/1) - Alejandro Davidovich Fokina (Špa/) 6:3, 6:1;
Kei Nishikori (Jap) - Ilja Ivaška (Blr) 7:6 (7), 6:0.
Alexander Zverev (Nem/4) - Nikoloz Basilašvili (Gru) 6:4, 7:6 (5);
Jeremy Chardy (Fra) - Liam Broady (VBr) 7:6 (3), 4:6, 6:1;
Karen Hačanov (Rus/12) - Diego Schwartzman (Arg/8) 6:1, 2:6, 6:1;
Ugo Humbert (Fra/14) - Stefanos Cicipas (Grč/3) 2:6, 7:6 (4), 6:2;
Pablo Carreno Busta (Špa/6) - Dominik Köpfer (Nem) 7:6 (7), 6:3;
Danil Medvedjev (Rus/2) - Fabio Fognini (Ita/15) 6:2, 3:6, 6:2;

Četrtfinale, 29. julij:
Novak Đoković (Srb/1) – Kei Nišikori (Jap) 6:2, 6:0
Karen Kačanov (ROC/12) – Ugo Humbert (Fra/14) 7:6 (4), 4:6, 6:3
Pablo Carreno Busta (Špa/6) – Danil Medvedev (ROC/2) 6:2, 7:6 (5)
Alexander Zverev (Nem/4) – Jeremy Chardy (Fra) 6:4, 6:1

Polfinale, 30. julij

Karen Kačanov (ROC/12) - Pablo Carrena Busta (Špa/6) 6:3, 6:3
Aleksander Zverev (Nem/4) - Novak Đoković (Srb/1)  1:6, 6:3, 6:1

Dvoboj za tretje mesto, 31. julij

Pablo Carrena Busta (Špa/6) - Novak Đoković (Srb/1) 6:4, 6:7 (6), 6:3

Finale

Aleksander Zverev (Nem, 4) : Karen Kačanov (Rus, 12) 6:3, 6:1

Ženske:

1. krog, 24. julij:
Anna-Lena Friedsam (Nem) - Heather Watson (VBr) 7:6, (5), 6:3;
Anastasija Pavljučenko (Rus/13) - Sara Errani (Ita) 6:0, 6:1;
Belinda Bencic (Švi/9) - Jessica Pegula (ZDA) 6:3, 6:3;
Misaki Doi (Jap) - Renata Zarazua (Meh) 6:3, 6:2;
Leylah Annie Fernandez (Kan) - Dajana Jastremska (Ukr/) 6:3, 3:6, 6:0;
Barbora Krejčikova (Češ/8) - Zarina Dijas (Kaz) 5:2, predaja;
Rebecca Peterson (Šve) - Majar Šerif (Egi) 7:5, 7:6 (1);
Jelena Ribakina (Kaz/15) - Sam Stosur (Avs) 6:4, 6:2;
Maria Sakari (Grč/14) - Anett Kontaveit (Est) 7:5, 6:2;
Nina Stojanović (Srb) - Nao Hibino (Jap) 6:3, 6:3;
Iga Swiatek (Pol/6) - Mona Barthel (Nem) 6:2, 6:2;
Paula Badosa (Špa) - Kristina Mladenovic (Fra) 6:7 (4), 6:3, 6:0;
Marketa Vondroušova (Češ) - Kiki Bertens (Niz/16) 6:4, 3:6, 6:4;
Mihaela Buzarnescu (Rom) - Alison Riske (ZDA) 6:7 (0), 7:5, 6:4;
Viktoria Golubic (Švi) - Maria Camila Osorio Serrano (Kol) 6:4, 6:1;

1. krog, 25. julij:
Sara Sorribes Tormo (Špa) - Ashleigh Barty (Avs/1) 6:4, 6:3;
Fiona Ferro (Fra) - Anastasija Sevastova (Lat) 2:6, 6:4, 6:2;
Arina Sabalenka (Blr/3) - Magda Linette (Pol) 6:2, 6:1;
Donna Vekić (Hrv) - Caroline Garcia (Fra) 6:2, 6:7 (2), 6:3;
Petra Kvitova (Češ/10) - Jasmine Paolini (Ita) 6:4, 6:3;
Alison Van Uytvanck (Bel) - Ivana Jorović (Srb) 6:3, 6:2;
Qiang Wang (Kit) - Veronica Cepede (Par) 6:4, 6:3;
Garbine Muguruza (Špa/7) - Veronika Kudermetova (Rus) 7:5, 7:5;
Karolina Pliškova (Češ/5) - Alize Cornet (Fra) 6:1, 6:3;
Carla Suarez Navarro (Špa) - Ons Jabeur (Tun) 6:4, 6:1;
Jelena Vesnina (Rus) - Jelena Ostapenko (Lat) 6:4, 6:7 (2), 6:4;
Camila Giorgi (Ita) - Jennifer Brady (ZDA/11) 6:3, 6:2;
Ajla Tomljanović (Avs) - Jaroslava Švedova (Kaz) 7:5, 3:2, predaja;
Jelina Monfils (Ukr/4) - Laura Siegemund (Nem) 6:3, 5:7, 6:4;
Nadia Podoroska (Arg) - Julija Putinceva (Kaz) 7:6 (4), 1:3, predaja;
Jekaterina Aleksandrova (Rus) - Elise Mertens (Bel/12) 4:6, 6:4, 6:4;
Naomi Osaka (Jap/2) - Saisai Zheng (Kit) 6:1, 6:4.

2. krog, 26. julij:
Maria Sakari (Grč/14) - Nina Stojanović (Srb) 6:1, 6:2;
Barbora Krejčikova (Češ/8) - Leylah Annie Fernandez (Kan) 6:2, 6:4;
Anastasija Pavljučenko (Rus/13) - Anna-Lena Friedsam (Nem) 6:1, 6:1;
Naomi Osaka (Japo/2) - Viktoria Golubic (Švi) 6:3, 6:2;
Jelena Ribakina (Kaz/15) - Rebecca Peterson (Šve) 6:2, 6:3;
Garbine Muguruza (Špa/7) - Qiang Wang (Kit) 6:3, 6:0;
Camila Giorgi (Ita) - Jelena Vesnina (Rus) 6:3, 6:1;
Belinda Bencic (Švi/9) - Misaki Doi (Jap) 6:2, 6:4;
Sara Sorribes Tormo (Špa) - Fiona Ferro (Fra) 6:1, 6:4;
Nadia Podoroska (Arg) - Jekaterina Aleksandrova (Rus) 6:1, 6:3;
Marketa Vondroušova (Češ) - Mihaela Buzarnescu (Rom) 6:1, 6:2;
Donna Vekić (Hrv) - Arina Sabalenka (Blr/3) 6:4, 3:6, 7:6 (3);
Alison Van Uytvanck (Bel) - Petra Kvitova (Češ/10) 5:7, 6:3, 6:0;
Jelina Svitolina (Ukr/4) - Ajla Tomljanovic (Avs) 4:6, 6:3, 6:4;
Karolina Pliškova (Češ/5) - Carla Suarez Navarro (Špa) 6:3, 6:7 (0), 6:1;
Paula Badosa (Špa) - Iga Swiatek (Pol/6) 6:3, 7:6 (4).

Osmina finala, 27. julij:
Anastasija Pavljučenko (Rus/13) - Sara Sorribes Tormo (Špa) 6:1, 6:3;
Belinda Bencic (Švi/9) - Barbora Krejčikova (Češ/8) 1:6, 6:2, 6:3;
Jelna Ribakina (Kaz/15) - Donna Vekić (Hrv) 7:6 (3), 6:4;
Garbine Muguruza (Špa/7) - Alison Van Uytvanck (Bel) 6:4, 6:1;
Camila Giorgi (Ita) - Karolina Pliškova (Češ/5) 6:4, 6:2;
Jelina Svitolina (Ukr/4) - Maria Sakari (Grč/14) 5:7, 6:3, 6:4;
Paula Badosa Gibert (Špa) - Nadia Podoroska (Arg) 6:2, 6:3;
Marketa Vondroušova (Češ) - Naomi Osaka (Jap/2) 6:1, 6:4.

Četrtfinale, 28. julij:
Belinda Bencic (Švi/9) - Anastasija Pavljučenko (Rus/13) 6:0, 3:6, 6:3;
Jelena Ribakina (Kaz/15) - Garbine Muguruza (Špa/7) 7:5, 6:1;
Jelina Svitolina (Ukr/4) - Camila Giorgi (Ita) 6:4, 6:4;
Marketa Vondroušova (Češ) - Paula Badosa Gibert (Špa) 6:3, predaja.

Polfinale, 29. julij:
Belinda Bencic (Švi/9) - Elena Ribakina (Kaz/15) 7:6 (2), 4:6, 6:3
Marketa Vondrušova (Češ) - Elina Svitolina (Ukr/4) 6:3, 6:1

Dvoboj za tretje mesto, 31. julij:

Elina Svitolina (Ukr/4) - Elena Ribakina (Kaz/15) 1:6, 7:6 (5), 6:4

Finale, 31. julij:

Belinda Benčič (Švi/9) - Marketa Vondrušova (Češ) 7:5, 2:6, 6:3

Moške dvojice

ZLATO: Nikola Mektić/Mate Pavić (Hrvaška)

SREBRO: Marin Ćilić/Ivan Dodig (Hrvaška)

BRON: Marcus Daniell/Michael Venus (Nova Zelandija)

 

Ženske dvojice

ZLATO:  Barbora Krejčikova/Katerina Siniakova (Češka)

SREBRO: Belinda Benčič/Viktorija Golubić (Švica)

BRON:  Laura Pigossi/Luisa Stefan (Brazilija)

 

Mešane dvojice

Tenis, mešane dvojice:
ZLATO:  Andrej Rubljov/Anastazija Pavljučenko (Ruski olimpijski komite)

SREBRO: Aslan Karacev/Jelena Vesnina (Ruski olimpijski komite)

BRON: Ashleigh Barty/John Peers (Aus)

 

 

Komentarji

Pridružite se razpravi!
Za komentar se prijavite tukaj. Strinjam se s pogoji uporabe.

Delite na:
Delite na: Facebook Twitter Viber Pinterest Messenger E-mail Linkedin