slovenska odbojkarska reprezentanca Alberto Giuliani EuroVolley 2019 Srbija Stožice

Torek, 3. 9. 2019, 22.27

Prva prijateljska tekma s Srbijo

Zapravili prednost in ostali brez srbskega skalpa #video #foto

slovenska odbojkarska reprezentanca Srbija pripravljalna tekma | Srbi so bili na prvi tekmi v Stožicah premočni. | Foto Grega Valančič/Sportida

Srbi so bili na prvi tekmi v Stožicah premočni.

Slovenska moška odbojkarska reprezentanca je na prvem prijateljskem obračunu v Stožicah izgubila proti Srbiji. Slovenci so že vodili z 2:1 v nizih, nato pa malce popustili in gostom dovolili, da zmago pospravijo v svoj žep (2:3). V sredo se bosta tekmeca v Areni Stožice udarila še enkrat.

Slovenci, ki so začeli v postavi Dejan Vinčić, Tine Urnaut, Klemen Čebulj, Jan Kozamernik, Alen Pajenk, Tonček Štern in na mesti prostega igralca Jani Kovačič, so tekmo z eno najmočnejših reprezentanc na svetu začeli izjemni in po zaslugi odličnega začetnega udarca hitro povedli za nekaj točk. Vodili so že s 16:12, nato pa so gostje dosegli tri zaporedne točke in se približali le na eno.

Pri vodstvu z 18:16 sta v igro vstopila Gregor Ropret in Mitja Gasparini, na klop sta odšla Štern in Vinčić. Četa Alberta Giulianija je že vodila z 22:19 in kazalo je, da je niz v slovenskih rokah. A to se ni zgodilo. Srbi so Slovence ujeli na 22. točki in celo povedli s 24:23. Po zgrešenem udarcu v napadu so za eno ponovno povedli domači (27:26), Slovenci so imeli napad za zmago, a so Srbi v bloku ujeli Kozamernika. Velika drama se je na koncu končala v slovensko korist. Najprej je Lisinaca blokiral Pajenk, v naslednji akciji pa je napako v napadu storil še Kovačević in Slovenci so se veselili zmage v prvem nizu z 31:29.

Fotogalerija s tekme med Slovenijo in Srbijo (foto: Grega Valančič/Sportida):

1 / 32

Srbi izkoristili napake Slovencev

Slovenci v drugem nizu niso menjali postave, a Srbi so vsaj na začetku igrali igrali bolje in si priigrali nekaj točk. Vodili so že z 12:9, nato pa s tremi zaporednimi servisi slovensko četo celo v vodstvo popeljal Čebulj (13:12). Po dveh blokih Šterna so domači odbojkarji vodili tudi z 18:16, v končnici niza pa naredili preveč individualnih napak in gostom dovolili, da so prišli do izenačenja. Kapetan Urnaut je z uspešnim napadom še znižal na 22:23, nato pa so dve zaporedni točki dosegli gostje in ujeli Slovence.

Gregor Ropret je odločil tretji niz. | Foto: Grega Valančič/Sportida Gregor Ropret je odločil tretji niz. Foto: Grega Valančič/Sportida

Ropret za zmago v tretjem nizu

Giuliani tudi v tretjem nizu ni menjal, kar le govori o tem, da je konec ugibanj in da gre zares. Samozavestni Srbi so na krilih drugega osvojenega niza v tretjem malce zaspali, to pa so visoko motivirani Slovenci izkoristili in pobegnili z 10:6. V nadaljevanju je prednost malce skopnela, a slovenski odbojkarji so ves čas vodili. Po nori obrambi Urnauta in uspešnem napadu Čebulja so Slovenci povedli za dve (19:17) in te prednosti niso več izpustili iz rok. Pri 22:20 je na servis prišel Ropret, ki je na sredini niza zamenjal Vinčića, in s tremi asi zapečatil usodo Srbov (25:20).

Poškodovanega Čebulja zamenjal Štern

V četrtem nizu so Slovenci vodili le z 2:0 in 3:2, nato pa so vajeti igre v svoje roke prijeli Srbi, ki so v nadaljevanju niza ves čas vodili. Slovenski selektor je bil primoran tudi prisilno menjati. Namesto poškodovanega Čebulja je v igro poslal Žigo Šterna in Gasparinija, a ko so Srbi povedli že s 23:16, je bilo vsega konec. Slovenci so s serijo petih zaporednih točk le ublažili visok zaostanek (22:25).

Slovenci in Srbi se bodo v sredo pomerili še enkrat. | Foto: Grega Valančič/Sportida Slovenci in Srbi se bodo v sredo pomerili še enkrat. Foto: Grega Valančič/Sportida

V odločilnem petem nizu je na mestu Čebulja priložnost dobil tudi Alen Šket, a neogreti Bistričan ni dolgo zdržal v igri. Pri vodstvu Srbije s 7:3 ga je zamenjal starejši Štern. Do konca niza so domači odbojkarji zaigrali bolje, se gostom malce približali le na točko (14:13), a izkušeni Srbi se niso pustili ujeti in prišli do končne zmage.