Filip Valenčič Goran Cvijanović Patrik Eler Josip Iličić slovenski nogometaši na delu v tujini Jan Oblak Jan Oblak Samir Handanović Benjamin Verbič Luka Elsner Robert Berić

Torek, 7. 5. 2019, 21.58

Slovenski nogometaši na delu v tujini

Nekdanji napadalec Olimpije kraljuje na Finskem #video

1

Selektor Matjaž Kek je imel konec tedna kaj videti, saj ni manjkalo odmevnih predstav slovenskih nogometnih legionarjev. Jasmin Kurtić je pri Cesarjevem Chievu zablestel z zadetkom in podajo, Filip Valenčič je neustavljiv na Finskem, Jaka Bijol je zadel v polno v Rusiji, mladi trener Luka Elsner pa se je po čudežnem preobratu razveselil velike zmage v Belgiji.

Slovenski trener na delu v tujini:

Epski preobrat Elsnerjeve čete v severnih Benetkah

Luka Elsner v skupini za preboj v ligo Europa po sedmih od desetih krogov zaostaja le za enim tekmecem. | Foto: Vid Ponikvar Luka Elsner v skupini za preboj v ligo Europa po sedmih od desetih krogov zaostaja le za enim tekmecem. Foto: Vid Ponikvar Mladi slovenski trener Luka Elsner je v tej sezoni z belgijskim drugoligašem Unionom Saint-Gilloisejem nase opozoril v pokalu, kjer je izpadel šele v polfinalu (izločil ga je prav tako drugoligaš Mechelen, ki je pozneje postal tudi zmagovalec), v skupinskem delu druge lige pa je osvojil tretje mesto. Zdaj bi lahko presenetil še v kvalifikacijah za nastop v ligi Europa, kjer je dolgo časa vodil, zdaj pa je drugi na lestvici.

V soboto je v razburljivem srečanju gostoval pri moštvu Cercle Brugge. Gostitelji so v severnih Benetkah, kot turisti radi rečejo mestu Brugge, vodili že z 2:0. Oba zadetka je dosegel nekdanji branilec zagrebškega Dinama Jeremy Taravel. Domači navijači so že proslavljali zmago, a so Elsnerjevi varovanci vstali od mrtvih. Čeprav so deset minut pred koncem še zaostajali z 0:2, so nato do konca dvoboja dosegli tri zadetke. Najprej v 82., nato 90., zadnjega pa v peti minuti sodnikovega podaljška in poskrbeli za epski preobrat, o katerem govori Belgija in se čudi novi odmevni zmagi Elsnerjeve čete.

Prvo mesto skupine B prinaša nadaljevanje boja za Evropo, vstop v polfinale play-offa, zato bi bil podvig drugoligaša, ki za vodilnim Kortrijkom zaostaja le dve točki, deležen še toliko večje pozornosti in veljave. Vseeno pa z morebitnim prebojem Uniona v Evropo ne bo nič, saj klub zaradi dotrajanega stadiona ni zaprosil za evropsko licenco. Tako klub iz Bruslja, če bi osvojil prvo tekmo v svoji skupini, sploh ne bi odigral odločilnega dvoboja za zagotovitev evropske vozovnice.

Luka Elsner
Sportal Nič več anonimnež, ampak najlepša slovenska reklama v Belgiji

Slovenski reprezentanti na delu v tujini:

Vratarji:

Vid Belec: Sampdoria je v 35. krogu prve italijanske lige v nedeljo gostovala pri Parmi in po festivalu zadetkov osvojila točko (3:3). Slovenski vratar, ki v tej sezoni še ni branil za moštvo iz Genove, je tudi tokrat obsedel na klopi za rezervne igralce. Prednost je dobil prvi klubski vratar Emil Audero.

Matic Kotnik: Panionios si je lahko zaradi velikonočnih praznikov privoščil daljši premor, v nedeljo pa je v zadnjem krogu rednega dela grškega prvenstva izgubil na gostovanju pri Asterasu Tripolis (0:3). Nekdanji vratar Celja ima težave s poškodbo roke, zaradi katere ni branil že dva meseca. Tudi tokrat ni kandidiral za srečanje.

Janu Oblaku lahko tudi po treh prejetih zadetkih v Barceloni četrto zaporedno priznanje zamora prepreči le še čudež. | Foto: Getty Images Janu Oblaku lahko tudi po treh prejetih zadetkih v Barceloni četrto zaporedno priznanje zamora prepreči le še čudež. Foto: Getty Images

Jan Oblak: Atletico Madrid bi si lahko v 36. krogu španskega prvenstva že priigral končno drugo mesto, a je na gostovanju pri Espanyolu ostal praznih rok, tako da ga lahko mestni tekmec Real Madrid do konca sezone teoretično gledano še vedno prehiti. Rdeče-beli so v Barceloni doživeli enega hujših porazov v zadnjem obdobju, saj so izgubili kar z 0:3. Škofjeločan, ki je pred kratkim podaljšal zvestobo rdeče-belim in poskrbel za dvig prejemkov, na Otoku pa ga omenjajo kot prvi izbor Manchester Uniteda, če bi poleti Old Trafford zapustil Španec David de Gea, je branil vso tekmo. Naprej ga je nespretno premagal lastni soigralec Diego Godin, nato pa dvakrat še Borja Iglesias. Slovenec je preprečil še višji poraz Atletica, o tem, kako ni bil kriv za prejete zadetke, pa priča tudi podatek, da je bil izbran za igralca tekme Atletica.

Oblak je v tej sezoni v španskem prvenstvu prejel le 26 zadetkov, skupno pa na 152 tekmah španskega prvenstva zgolj 93. Če do konca sezone ne bo prejel čudežno velikega števila zadetkov, bo še četrtič zapored prejemnik nagrade zamora. Do konca sezone sta le še dva kroga, njegov največji tekmec za pridobitev priznanja pa je čuvaj mreže Getafeja David Soria (31 prejetih zadetkov).

Branilci:

Jure Balkovec: Hellas Verona se nahaja v krizi. Slasti zmage ni dočakala že kar osem tekem, vse od 8. marca! V soboto je v 35. krogu druge italijanske lige gostovala pri Cittadelli in utrpela hud poraz (0:3), s katerim je zdrsnila na deveto mesto. Dodatne kvalifikacije za serie A zagotavlja le osem najboljših mest. Nekdanji branilec Domžal je odigral vso tekmo in v 84. minuti prejel rumeni karton.

Miha Blažič: Ferencvaroš je postal madžarski prvak že tri kroge pred koncem prvenstva. V soboto je prvič kot prvak pričakal četrtouvrščeni Ujpest in ga premagal z 2:1. Primorec je odigral vso tekmo. Ferencvaroš, ki je osvojil jubilejni 30. naslov madžarskega prvaka in je prvič najboljši po letu 2016, ima pred najbližjim zasledovalcem Vidijem že kar 13 točk prednosti.

Bojan Jokić: Ufa je v 27. krogu ruskega prvenstva v nedeljo remizirala na gostovanju v Samari pri moštvu Krila Sovjetov (1:1). Ufa še naprej zaseda 14. mesto, ki pelje v dodatne kvalifikacije za obstanek v ruski prvi ligi, kapetan slovenske izbrane vrste pa je odigral vso tekmo.

Miha Mevlja: Rostov je v nedeljo v 27. krogu ruskega prvenstva doma brez pomoči Primorca remiziral s Krasnodarjem (1:1) in se na lestvici povzpel na sedmo mesto.

Jagiellonia je v četrtek izgubila v finalu poljskega pokala, Nemanja Mitrović pa je dvoboj spremljal s klopi za rezervne igralce. | Foto: Vid Ponikvar Jagiellonia je v četrtek izgubila v finalu poljskega pokala, Nemanja Mitrović pa je dvoboj spremljal s klopi za rezervne igralce. Foto: Vid Ponikvar

Nemanja Mitrović: Jagiellonia Bialystok je med tednom ostala praznih rok v finalu poljskega pokala. Brez pomoči Ljubljančana, ki je dvoboj spremljal na klopi, je izgubila proti Lechii iz Gdanska (0:1). Rumeno-rdeči si lahko Evropo priigrajo na drugačen način, v prvenstvu, kjer zasedajo četrto mesto. V ponedeljek so doma premagali Pogon iz Szczecina, nekdanji kapetan Olimpije pa ni kandidiral za nastop.

Nejc Skubic: desni bočni branilec, ki je marca zaradi osebnih razlogov odpovedal sodelovanje v reprezentanci na začetku kvalifikacijskega ciklusa za EP 2020, je v ponedeljek gostoval pri Alayansporju in v 31. krogu turškega prvenstva proslavljal zmago s 4:2. Odigral je vso tekmo.

Petar Stojanović: Dinamo Zagreb je novi (stari) hrvaški prvak, saj ima pred Rijeko štiri kroge pred koncem prvenstva neulovljivih 20 točk prednosti. Modri iz hrvaške prestolnice so postali državni prvaki že 20-krat v zgodovini samostojne Hrvaške (12-krat v zadnjih 13 sezonah), uvrstili so se tudi v finale hrvaškega pokala. V nedeljo so v 32. krogu hrvaškega prvenstva gostili mestnega tekmeca Lokomotivo, s katerim ga pogosto vežejo tesni poslovni stiki. V deževnem vremenu so ga premagali s 3:0. Ljubljančan, ki bi lahko po koncu sezone zapustil Zagreb, saj naj bi bil deležen nekaterih ponudb iz tujine, je odigral vso tekmo.

Aljaž Struna: Houston Dynamo je v severnoameriški profesionalni ligi MLS v tej sezoni v odlični formi. V soboto je v teksaškem derbiju doma premagal Dallas z 2:1. Pirančan je odigral vso tekmo. Houston je na osmih tekmah zbral kar 19 točk in na lestvici vzhodne konference zaseda visoko tretje mesto. Zaostaja le za kluboma iz Los Angelesa, ki pa sta odigrala več tekem od Dynama.

Andraž Struna: Anorthosis Famagusta je v ciprskem prvenstvu v skupini za obstanek po premoru zaradi velikonočnih praznikov v nedeljo doma remiziral s Pafosom. Primorec ni kandidiral za dvoboj.

Vezisti:

Jaka Bijol je v krstni sezoni v ruskem prvenstvu dosegel že tri zadetke. | Foto: Vid Ponikvar Jaka Bijol je v krstni sezoni v ruskem prvenstvu dosegel že tri zadetke. Foto: Vid Ponikvar

Jaka Bijol: četrtouvrščeni CSKA Moskva je v nedeljo v 27. krogu ruskega prvenstva razočarala navijače, saj je gostila mestnega tekmeca Dinama, ki se je znašel v nevarnih vodah, saj zaseda šele 12. mesto, in osvojila le točko (2:2). S tem ni uresničila cilja, saj bi z zmago zadržala stik s tretjeuvrščenim Krasnodarjem. Tretje mesto zagotavlja kvalifikacije za ligo prvakov. Dvoboj je zaznamoval tudi zadetek 20-letnega Korošca, ki je zadel v polno v 28. minuti. Po predložku s kota je visoko skočil in z glavo prisilil vratarja tekmecev k predaji. To je bil njegov tretji zadetek v tej sezoni v Rusiji. Odigral je vso tekmo, Dinamo pa je do točke prišel z izenačenjem pet minut pred koncem rednega dela.

Zadetek Jake Bijola (na začetku videa):

Damjan Bohar: petouvrščeni Zaglebie Lubin je v četrtem krogu poljske lige za prvaka, kjer nastopa osem najboljših klubov po rednem delu poljskega prvenstva, v soboto remiziral v Poznanju pri Lechu (1:1). Sedemindvajsetletni Prekmurec je v tej sezoni dosegel že devet zadetkov, tokrat pa je na igrišču prebil 78 minut. Ko je zapustil igro, je njegov klub zaostajal z 0:1.

Domen Črnigoj: Lugano je v prvi švicarski ligi v 32. krogu v nedeljo doma z 1:0 premagal Luzern in se na lestvici povzpel na tretje mesto, ki seveda prinaša nastop v Evropi. Primorec je v igro vstopil v 65. minuti, ko je že bil dosežen končni rezultat.

Jon Gorenc Stanković: Huddersfield Town je že pred časom ostal brez vseh možnosti za obstanek v elitni angleški premier ligi. V nedeljo se je v 37., predzadnjem krogu angleškega prvenstva doma remiziral z Manchester Unitedom (1:1) in rdečim vragom dokončno preprečil zagotovitev evropske vstopnice za ligo prvakov. To je bila zadnja tekma terierjev na domačem stadionu Kirklees v družbi najboljših, mladi Domžalčan pa je tekmo spremljal s klopin za rezervne igralce.

Josip Iličić spada med najbolj zaželene nogometaše Atalante. Klub bi ga prepustil snubcu le za 50 milijonov evrov. | Foto: Reuters Josip Iličić spada med najbolj zaželene nogometaše Atalante. Klub bi ga prepustil snubcu le za 50 milijonov evrov. Foto: Reuters

Josip Iličić: Atalanta je na pragu ogromne senzacije. Tri kroge pred koncem italijanskega prvenstva zaseda izjemno četrto mesto, ki ob koncu sezone zagotavlja druženje z elito v ligi prvakov. Za tretjeuvrščenim Interjem zaostaja le še točko. V nedeljo je v 35. krogu italijanskega prvenstva pokvarila načrte neposrednemu tekmecu za ligo prvakov, rimskemu Laziu (3:1), s katerim se bo kmalu na Olimpicu pomerila tudi 15. maja v finalu italijanskega pokala. Iličić je odpravil poškodbo mišice in v Rimu zaigral od prve minute. Odigral je 65 minut, pomagal soigralcem do novega podviga, zelenico pa zapustil pri vodtsvu gostov z 2:1. Atalanta je v tej sezoni zmagala v gosteh že desetič, kar je novi klubski rekord.

Za Kranjčana, ki igra v življenjski formi, vlada ogromno zanimanje. Že pozimi ga je želela v svoje vrste pripeljati Roma, a je Iličić raje ostal zvest Atalanti. Pred kratkim se je omenjal velik interes Interja, da bi ga pripeljal na San Siro kot svojevrstno zamenjavo za Ivana Perišića, ponovno pa naj bi lovke proti 31-letnemu Gorenjcu, ki igra v življenjski formi in spada med najbolje ocenjene igralce serie A, stegnila Roma. Vodstvo Atalante se zaveda, da bo težko zadržalo razigranega Slovenca, ki ima sklenjeno pogodbo s klubom do poletja 2020, zato je zanj odredilo zelo visoko odškodnino.

Postal je igralec meseca na WhoScored.com:

Po poročanju italijanskih medijev bi Atalanta prižgala zeleno luč Romi šele takrat, ko bi za nekdanjega nogometaša Interblocka in Maribora plačala 50 milijonov evrov. Rimljani so takšen znesek označili za prevelik. Po neformalnih ocenah bi bila Atalanta zadovoljna tudi z izplačilom 40 milijonov evrov, Roma pa upa, da bi lahko znesek za nakup Iličića znižala za polovico, na 25 milijonov evrov. Če bi se to uresničilo, bi Kranjčan postavil svetovni rekord. Za zdaj velja za najdražji slovenski prestop selitev Kevina Kampla iz Leverkusna v Leipzig, vredna okroglih 20 milijonov evrov.

Rene Krhin: Nantes si je v francoskem prvenstvu že zagotovil obstanekv v nedeljo pa je v 35. krogu doma brez večjih težav odpravil Dijon s 3:0. Štajerec zaradi težav z gležnjem ni kandidiral za nastop, kanarčki pa so se še bolj utrdili na sredini razpredelnice.

Jasmin Kurtić: SPAL iz Ferrare si je v italijanskem prvenstvu po izjemni predstavi v Veroni že zagotovil obstanek. V 35. krogu serie A se je v soboto mudil pri zadnjeuvrščenem Chievu, ki je že izpadel v drugo ligo, in ga nadigral s 4:0. Belokranjec je odigral vso tekmo in blestel na igrišču. Na začetku drugega polčasa je najprej ukradel žogo tekmecu, nato prispeval podajo za drugi gol Spala, nato pa v 81. minuti z natančnim strelom z okrog 11 metrov postavil končni rezultat 4:0. To je bil njegov šesti zadetek v tej sezoni in prvi po dveh mesecih v serie A.

Asistenca (pri 2:18) in zadetek (3:33) Jasmina Kurtića:

Benjamin Verbič: Dinamo Kijev je v soboto v skupini za prvaka ukrajinskega prvenstva doživel nov udarec, saj je doma le remiziral z Oleksandrijo (1:1). Ukrajinski podprvak za vodilnim Šahtarjem, ki brani naslov in je v tej sezoni izločil Kijevčane v pokalu, tako pet krogov pred koncem zaostaja že devet točk. Vojničan ni kandidiral za tekmo, saj je zaradi zdravstvenih težav najverjetneje že končal sezono. Prejšnji teden se je poškodoval na derbiju s Šahtarjem, v petek pa je iz Münchna sporočil, da je operacija gležnja potekala brez težav, tako da pričakuje čim hitrejšo vrnitev na igrišča. Razplet njegovega zdravstvenega stanja bo z velikim zanimanjem spremljal tudi selektor Matjaž Kek, saj čakata prihodnji mesec slovensko reprezentanco zahtevni kvalifikacijski tekmi za EP 2020 v Avstriji in Latviji. Verbič je v tej sezoni v dresu Dinama prispeval 12 zadetkov in štiri asistence.

Benjamin Verbič po operaciji na Bavarskem:

Miha Zajc: Fenerbahče je prekinil rezultatsko krizo. Na zadnjih šestih prvenstvenih tekmah je zmagal samo enkrat, v soboto pa je na gostovanju pri Kasimpasi zmagal s 3:1 in se s 14. na prvenstveni lestvici povzpel na 12. mesto. Primorec je svojim soigralcem za pomembno zmago zaploskal s klopi za rezervne igralce, saj mu trener ni namenil niti minute.

Napadalca:

Robert Berić je po vstopu v igro poživil napad St. Etienna in pomagal k preobratu v Monaku. | Foto: Vid Ponikvar Robert Berić je po vstopu v igro poživil napad St. Etienna in pomagal k preobratu v Monaku. Foto: Vid Ponikvar

Robert Berić: Saint Etienne je v francoskem prvenstvu v odlični formi. Na zadnjih sedemih prvenstvenih tekmah je osvojil kar 19 točk, na lestvici pa se je prebil na izjemno tretje mesto, ki zagotavlja kvalifikacije za ligo prvakov! S tekmo več se je namreč točkovno izenačil z Lyonom. Zeleni so v nedeljo v 35. krogu gostovali pri Monacu, ki se poteguje za obstanek, in zmagali s 3:2. Krčan, ki je v tej sezoni v francoskem prvenstvu dosegel sedem zadetkov, ni začel dvoboja na igrišču.. V igro je vstopil v 55. minuti, ko so zeleni zaostajali z 0:1, nato pa je sledil velik preobrat gostov. V 21 minutah so dosegli tri zadetke, povedli s 3:1, in se razveselili pomembne zmage v kneževini.

Andraž Šporar: Slovan iz Bratislave, ki si je že zagotovil deveti naslov prvaka v obdobju državne samostojnosti in prvega po letu 2014, je v nedeljo ostal brez točk pri Ružomberoku (2:3). To je bil šele drugi poraz Slovana v tej sezoni, Ljubljančan pa je v konici napada vztrajal vso tekmo. V tej sezoni je v prvenstvu dosegel kar 23 zadetkov. Nov cilj Ljubljančana je absolutni strelski rekord v zgodovini slovaškega prvenstva, ki ga je v sezoni 1995/96 postavil napadalec Košic Robert Semenik. Dosegel je kar 29 zadetkov, Šporar pa bi za izenačenje rekorda potreboval čudežni strelski niz, saj so do konca sezone le še trije krogi.

Na seznamu so vsi nogometaši, ki so se znašli na prvem seznamu novega selektorja slovenske reprezentance v letu 2019 Matjaža Keka za prvi tekmi kvalifikacij za evropsko prvenstvo 2020 proti Izraelu (1:1) in Severni Makedoniji (1:1).

Rajko Rep (Hartberg) Avstrija, 1. liga, liga za obstanek

Odigral je vso tekmo in v 42. minuti prejel rumeni karton.
Patrik Eler (Ried) Avstrija, 2. liga Wacker Innsbruck II : Ried 3:4 Odigral je 74 minut in dosegel tri zadetke. V polno je zadel v 10., 24. in 59. minuti (11-m). V spomladanskem delu je za Ried dosegel sedem zadetkov. Na zadnjih dveh tekmah je zatresel mrežo kar petkrat.
Alem Pašić (Vorwärts Steyr) Avstrija, 2. liga Austria Lustenau : Vorwärts Steyr 2:0 Odigral je vso tekmo.
Žan Pelko (Austria Celovec) Avstrija, 2. liga

Austria Celovec : Kapfenberger 1:0

Ni igral, ostal je na klopi.
Erik Gliha (St. Truiden) Belgija, skupina za ligo Europa Sporting Charleroi : St. Truiden 2:0 Ni kandidiral za tekmo.

Nicolas Rajsel (Roeselare)

Belgija, 2. liga, skupina za obstanek

Konec sezone.

Roeselare si je zagotovil obstanek v drugi ligi.
Elvis Džafić (Sarajevo) BiH, 1. liga

Sarajevo : Čelik Zenica 5:0

Zaradi zdravstvenih težav ni kandidiral za tekmo.

Emil Velić (Mladost Doboj Kakanj)

BiH, 1. liga

Željezničar Sarajevo : Mladost Doboj Kakanj 3:1 Branil je vso tekmo.
Dino Martinović (Etar) Bolgarija, 1. liga, skupina za obstanek Etar : Vitoša Bistrica 2:0 Ni igral, ostal je na klopi.
Alen Ožbolt (Lokomotiv Plovdiv) Bolgarija, 1. liga, skupina za obstanek Konec tedna brez tekme.
Roman Bezjak (Apoel Nikozija) Ciper, 1. liga, skupina za prvaka Apoel Nikozija : Apollon Limasol 3:0 V igro je vstopil v 63. minuti.
Saša Aleksander Živec (Omonia Nikozija) Ciper, 1. liga, skupina za prvaka

Ael Limasol : Omonia Nikozija 3:2

Ni kandidiral za tekmo.
Jan Koprivec (Pafos) Ciper, 1. liga, skupina za obstanek Anorthosis : Pafos 1:1 Zaradi poškodbe stopala ni kandidiral za tekmo.
Matija Širok (Pafos) Ciper, 1. liga, skupina za obstanek

Anorthosis : Pafos 1:1

Damjan Vuklišević (Slovan Liberec) Češka, 1. liga, skupina za prvaka

Slovan Liberec : Slavia Praga 0:0

Branko Ilić (Vejle BK) Danska, 1. liga, skupina za obstanek Konec tedna brez tekme.
Filip Valenčič (Inter Turku) Finska, 1. liga Inter Turku : RoPS 3:0

Odigral je 89 minut. V 25. minuti je postavil končni rezultat, v 4. minuti pa prispeval podajo za prvi gol Interja. V tej sezoni je dosegel v prvenstvu že pet zadetkov in je drugi najboljši strelec prvenstva.

Odigral je 58 minut.
Erik Janža (Osijek) Hrvaška, 1. liga Slaven Belupo : Osijek 1:0 Ni kandidiral za tekmo.
Rene Mihelič (Delhi Dynamos) Indija, 1. liga Konec sezone.
Matej Poplatnik (Kerala Blasters) Indija, 1. liga

Valter Birsa (Cagliari) Italija, 1. liga Napoli : Cagliari 2:1 Ni igral, ostal je na klopi.
Žan Celar (Roma) Italija, 1. liga

Genoa : Roma 1:1

Boštjan Cesar (Chievo)

Italija, 1. liga

Chievo : SPAL 0:4

Samir Handanović (Inter) Italija, 1. liga Udinese : Inter 0:0 Branil je vso tekmo. Zbral je tri obrambe.
Luka Krajnc (Frosinone) Italija, 1. liga Sassuolo : Frosinone 2:2 Ni igral, ostal je na klopi.
Leo Štulac (Parma) Italija, 1. liga Parma : Sampdoria 3:3 V igro je vstopil v 87. minuti.
Rok Vodišek (Genoa) Italija, 1. liga Genoa : Roma 1:1 Ni kandidiral za tekmo.

Siniša Anđelković (Padova)

Italija, 2. liga

Benevento : Padova 3:3

Maks Barišič (Padova) Italija, 2. liga Benevento : Padova 3:3 Ni kandidiral za tekmo.
Matija Boben (Livorno) Italija, 2. liga Livorno : Carpi 1:0 Odigral je vso tekmo.

Enej Jelenič (Carpi)

Livorno : Carpi 1:0

Ni kandidiral za tekmo, zaradi poškodbe kolena je že končal sezono.

Žan Majer (Lecce) Italija, 2. liga Konec tedna brez tekme.
Dejan Vokić (Benevento) Italija, 2. liga Benevento : Padova 3:3 V igro je vstopil v 70. minuti, ko je Benevento zaostajal z 1:3.
Željko Filipović (Atyrau) Kazahstan, 1. liga

Ordabasy Shymkent : Atyrau 1:1

Dejan Trajkovski (Akademija Puškaš)

Madžarska, 1. liga

Akademija Puškaš : Honved 2:2

Kevin Kampl (RB Leipzig) Nemčija, 1. liga Mainz : RB Leipzig 3:3 Odigral je vso tekmo in v 52. minuti prejel rumeni karton. RB Leipzig si je že zagotovil najmanj tretje mesto in nastop v ligi prvakov.

Odigral je 49 minut.

Ažbe Jug (Fortuna Sittard) Nizozemska, 1. liga Konec tedna brez tekme.
Tim Matavž (Vitesse) Nizozemska, 1. liga Konec tedna brez tekme.

Haris Vučkić (Twente)

Nizozemska, 2. liga

Twente : Cambuur 2:2

Odigral je 69 minut. To je bila tekma zadnjega kroga, Twente se kot prvak vrača v prvo ligo.

Goran Cvijanović (Arka Gdynia)

Poljska, 1. liga, skupina za obstanek

Wisla Plock : Arka Gdynia 1:1

V igro je vstopil v 87. minuti in v 90. minuti prispeval asistenco za izenačenje.
Uroš Korun (Piast Gliwice) Poljska, 1. liga, skupina za prvaka Legia Varšava : Piast Gliwice 0:1 Ni igral, ostal je na klopi.

Matej Palčič (Wisla Krakov)

Poljska, 1. liga, skupina za obstanek

Gornik Zabrze : Wisla Krakov 1:2

Zaradi poškodbe kolena ni kandidiral za nastop.
Matej Pučko (Korona Kielce) Poljska, 1. liga, skupina za obstanek

Korona Kielce : Miedz Legnica 0:0

V igro je vstopil v 70. minuti in v 85. minuti prejel rumeni karton, zaradi katerega bo moral v prihodnjem krogu počivati.
David Zec (Benfica B) Portugalska, 2. liga Benfica B : Porto B 1:1 Ni kandidiral za tekmo.

Gregor Balažic (Ural Jekaterinburg)

Rusija, 1. liga

Ural : Spartak Moskva 0:1

Lovro Bizjak (Ufa) Rusija, 1. liga

Krila Sovjetov : Ufa 1:1

V igro je vstopil v 77. minuti.
Andres Vombergar (Ufa) Rusija, 1. liga Krila Sovjetov : Ufa 1:1 Odigral je vso tekmo.

Denis Popović (Orenburg)

Rubin Kazan : Orenburg 2:0

Odigral je vso tekmo in v 27. minuti prejel rumeni karton.

Miral Samardžić (Krila Sovjetov Samara) Rusija, 1. liga

Odigral je vso tekmo in v 81. minuti prejel rumeni karton.
Kenan Bajrić (Slovan Bratislava) Slovaška, 1. liga, skupina za prvaka Ružomberok : Slovan Bratislava 3:2 Odigral je vso tekmo.

Kenan Fatkić (Thun)

Švica, 1. liga

Thun : Xamax 0:2

Odigral je 78 minut.

Nejc Mevlja (Schaffhausen) Švica, 2. liga Schaffhausen : Servette 0:2 Odigral je vso tekmo.
Aris Zarifović (Samut Prakan City) Tajska, 1. liga Konec tedna brez tekme.
Rajko Rotman (Akhisarspor) Turčija, 1. liga Akhisarspor : Yeni Malatyaspor 0:2 Ni igral, ostal je na klopi.
Matic Fink (Boluspor) Turčija, 2. liga Boluspor : Hatayspor 1:4 Odigral je vso tekmo in v 67. minuti prejel rumeni karton.
Aljaž Ivačič (Portland Timbers) Liga MLS Real Salt Lake : Portland 1:2

Antonio Mlinar Delamea (New England Revolution) Liga MLS Philadelphia Union : New England Revolution 6:1 Zaradi zdravstvenih težav ni kandidiral za tekmo.

Prvoligaško dogajanje na Planetu in Sportalu

V sezoni 2018/19 štiri tekme #PLTS na vsak krog spremljamo v neposrednem televizijskem prenosu na programih Planet in Planet 2. Ob tem je na Planetu 2 vsak ponedeljek ob 20. uri na sporedu še oddaja Goool!, ki jo vodi Dani Bavec. Več o razporedu tekem si lahko preberete TUKAJ.