20.00

Mateja Zver Damir Rob

Četrtek, 26. 9. 2013, 20.00

Slovenke so boljše od Slovakinj

Slovenska ženska članska nogometna reprezentanca je začela kvalifikacije za svetovno prvenstvo 2015.

Izbranke Damirja Roba so v Senecu na Slovaškem dobile uvodno tekmo proti domači reprezentanci s 3:1 (2:0). Strelke za slovensko ekipo so bile Anja Milenkovič (30.), Andreja Nikl (45.) in Mateja Zver (89.). Slovenke so dobro začele tekmo, ob polčasu tudi vodile z visokih 2:0, a na koncu nekoliko popustile. Kljub temu so le izvlekle prvo zmago. Za varovanke Damirja Roba so zaigrale Sonja Čevnik, Anisa Rola, Manja Benak, Anja Milenkovič, Kaja Eržen, ki jo je v 93. minuti zamenjala Kaja Jerina, Ines Špelič, ki je v 82. minuti zamenjala Dominiko Čonč, Mateja Zver, Urška Žganec, Tjaša Tibaut, Lucija Grad in Andreja Nikl. Edini gol za gostiteljice je v 77. minuti prispevala Dominika Škorvankova.

Slovenija sicer igra v kvalifikacijski skupini 1, v kateri so poleg Slovenije in Slovaške še izjemno močna vrsta Nemčije, ki jo bodo Robove izbranke gostile 26. oktobra v Kopru, Irske, Hrvaške in Rusije.

Slovenke bodo po obračunu z Nemčijo 30. oktobra gostile še Irsko, 5. aprila 2014 bodo igrale v Rusiji, 10. aprila v Nemčiji, 8. maja bodo gostile Hrvaško, 14. junija Rusijo, 20. avgusta bodo v gosteh igrale proti Irski, 13. septembra proti Hrvaški, 17. septembra 2014 pa bodo kvalifikacije končale z domačo tekmo proti Slovaški.

V tem delu kvalifikacij sicer igra 42 reprezentanc, razdeljenih v sedem skupin. Na prvenstvo, ki bo v Kanadi, se bodo uvrstile zmagovalke skupin, štiri najboljše drugouvrščene pa bodo igrale dodatne kvalifikacije.