Nazaj na Siol.net

TELEKOM SLOVENIJE

Ponedeljek,
8. 10. 2012,
21.34

Osveženo pred

7 let, 7 mesecev

Termometer prikazuje, kako vroč je članek.

Termometer prikaže, kako vroč je članek.

Thermometer Blue 2

Natisni članek

Natisni članek

Ponedeljek, 8. 10. 2012, 21.34

7 let, 7 mesecev

Šišić strelec, Šulerju drobtinice, Matavž prinesel zmago

Termometer prikazuje, kako vroč je članek.

Termometer prikaže, kako vroč je članek.

Thermometer Blue 2
Tim Matavž je z golom prinesel zmago PSV-ju, Roku Elsnerju je podobno uspelo na Poljskem, Dominic Maroh je do preobrata pomagal Kölnu. V ponedeljek se je med strelce vpisal Mirnes Šišić.

Samir Handanović: Inter je po slabšem začetku sezone zmagal še četrtič zapored v italijanski prvi ligi. Tokrat je bil z 2:0 doma boljši od neugodne Catanie. Naš najboljši vratar, ki je pred dnevi v intervjuju za Sportal povedal marsikaj zanimivega, je spet branil 90 minut in ohranil nedotaknjeno mrežo. Že drugo tekmo zapored.

Jan Oblak: Rio Ave v portugalskem prvenstvu še naprej navdušuje. Tokrat je bil s 3:1 boljši od Estorila v gosteh. Mladi ljubljanski vratar je spet branil vso tekmo. Rio Ave tudi po šestem krogu elitne portugalske lige ostaja na visokem petem mestu.

Jasmin Handanović: Mariboru je pomagal do zmage z 1:0 na razburljivem derbiju proti Olimpiji v soboto v Ljudskem vrtu. Ni imel veliko dela, a tisto, kar ga je imel, je opravil dobro.

Mišo Brečko: Pri norem preobratu Kölna v drugi nemški ligi v gosteh pri Jahn Regensburgu od zaostanka 0:2 do zmage s 3:2, do katere so ''kozlički'' prišli v zadnjih minutah tekme, potem ko so v 87. minuti še zaostajali z 0:2, je igral od prve do zadnje minute. V 67. minuti je zakrivil enajstmetrovko, po kateri so domačini zadeli za 2:0. Igral je vso tekmo. Köln je po slabem začetku sezone v zadnjih štirih krogih zbral deset točk in se pomaknil proti sredini lestvice.

Dominic Maroh: V drugi nemški ligi je Köln prišel do zmage v gosteh pri Jahn Regensburgu s 3:2, potem ko je zaostajal že z 0:2. In to še pet minut do konca tekme. Da je prišlo do neverjetnega preobrata, je pomagal tudi Maroh, ki je igral vso tekmo in v sodnikovem podaljšku izenačil na 2:2. Malce za izenačenjem pa je Köln dosegel še tretji, zmagoviti gol. Maroh je zabil prvi gol v sezoni.

Gregor Balažic: V prvi ukrajinski ligi je Karpati Lviv doma gostil Hoverlo Zakarpattio in remiziral z 1:1. Igral je od prve do zadnje minute.

Boštjan Cesar: Chievo je v nedeljo v prvi italijanski ligi doma remiziral proti Fiorentini. Izkušeni branilec ni igral, saj ga ni bilo niti na klopi domače ekipe. Tekma se je končala z remijem 1:1.

Bojan Jokić: Pri remiju Chieva z 1:1 v italijanskem prvenstvu proti Fiorentini z 1:1 je sodeloval od 68. minute. Ko je prišel na igrišče, je bil izid na semaforju že 1:1.

Dejan Kelhar: V prvi azerbajdžanski ligi je Quabala gostovala pri Khazarju Lankaranu in remizirala z 1:1. Igral je vso tekmo.

Andraž Struna: Cravocia je v drugi poljski ligi prišla do zmage v gosteh nad Floto Swinoujscie z 2:1. Slovenski branilec je igral vso tekmo.

Marko Šuler: Legia Varšava je tekmo osmega kroga elitne poljske lige odigrala v ponedeljek in na gostovalanju pri Pogonu in v Szczecinu osvojila tri točke (0:3). Tako se je Legia vrnila na prvo mesto. Slovenski branilec ni bil uvrščen v udarno enajsterico, v igro pa je vstopil v 81. minuti. To je bil šele njegov drugi prvenstveni nastop v tej sezoni.

Armin Bačinović: V drugi italijanski ligi je njegov Hellas iz Verone zmagal v gosteh pri Livornu z 2:0. Mariborčan je sedel na klopi gostov, a ni dobil priložnosti za igro.

Goran Cvijanović: Pri zmagi Maribora na derbiju proti Olimpiji je igral 90 minut, a se tokrat ni vpisal med strelce.

Josip Iličić: Igral je vseh 90 minut pri remiju Palerma doma proti Torinu brez zadetkov v prvi italijanski ligi. Prejel je rumeni karton.

Jasmin Kurtić: Igral je vseh 90 minut pri remiju Palerma doma proti Torinu brez zadetkov v prvi italijanski ligi.

Kevin Kampl: Njegov Red Bull Salzburg je zabeležil še četrto zaporedno zmago v prvenstvu in ostaja na prvem mestu. Tokrat je bil doma boljši od Wolsbergerja s 4:1. Igral je do 71. minute, ko je bil na semaforju izid 3:0.

Andraž Kirm: Klubski status se je za standardnega reprezentanta po selitvi s Poljske na Nizozemsko močno izboljšal. V dresu tamkajšnjega prvoligaša Groningena redno igra. Tudi tokrat je bilo tako, ko je s soigralci gostoval pri Heerenveenu in izgubil z 0:3. Igral je vso tekmo in prejel rumeni karton.

Aleš Mertelj: Opravil je velik posel na sredini igrišča in Mariboru pomagal do pomembne prvenstvene zmage na derbiju proti Olimpiji z 1:0.

Aleksander Radosavljević: Pri porazu VVV Venla z 2:3 doma proti Feyenoordu ni sodeloval. Sedel je na klopi.

Mirnes Šišić: OFI s Krete je v 7. krogu elitne grške lige v ponedeljek gostoval pri Plataniasu, ga premagal z 2:1 in se na lestvici zavihtel na sedmo mesto. Velenjčan je v 33. minuti prispeval uvodni zadetek. To je njegov drugi v tej sezoni. Nekaj trenutkov po golu je prejel rumeni karton, igro pa zapustil šest minut pred koncem rednega dela. Soigralci so vzdržali do konca, OFI pa se je veselil druge zmage v tej sezoni.

Tim Matavž: Dobro strelsko formo, ki jo je prikazal v reprezentančnem dresu, je očitno prenesel tudi v klub. Potem ko pred odhodom na reprezentančni premor nekaj časa ni igral (zaradi bolezni), je sobotno prvenstveno tekmo proti Willemu II začel na klopi. A ko je v prvem polčasu vrag vzel šalo in je PSV nepričakovano zaostajal z 0:2, se je Dick Advocaat pričakovano odločil, da v igro pošlje slovenskega golgeterja. To se mu je obrestovalo. Najprej je PSV prišel do izenačenja, v 82. minuti pa je Matavž poskrbel za zmagoviti gol. Po izjemno lepi globinski podaji Jermaina Jensa je prišel do priložnosti ter z rutiniranim in hladnokrvnim strelom premagal nasprotnikovega vratarja. ''Zelo sem vesel, da sem zadel. Verjamem, da sem upravičil zaupanje. S tem, ali bom na naslednjih tekmah igral, se ne obremenjujem,'' je po četrtem prvenstvenem zadetku v tej sezoni povedal 23-letni slovenski napadalec.

Zlatko Dedić: Bochum v drugi nemški ligi nadaljuje s slabimi izidi. Tokrat je doma gostil berlinsko Hertho in izgubil z 0:2. Dedić je tekmo začel na klopi, na igrišče pa prišel 25 minut pred koncem tekme ob zaostanku z 0:2. Koprčan še vedno čaka na prvi prvenstveni zadetek v tej sezoni. Bochum je trenutno na skromnem 15. mestu prvenstvene razpredelnice.

Robert Berić: Pri zmagi nad Olimpijo v razburljivem sobotnem derbiju z 1:0 je igral 90 minut, a se ni vpisal med strelce, čeprav je imel v prvem polčasu izjemno priložnost, a je ni izkoristil.

Džengis Čavušević: Novopečeni reprezentant je pri remiju St. Gallena v gosteh pri Servettu z 1:1 igral 65 minut. Ko je odšel z igrišča, je bil na semaforju že končni izid tekme.

Nejc Pečnik: Pri remiju Sheffield Wednesdayja v drugi angleški ligi doma proti Leedsu z 1:1 je sedel na klopi za rezervne nogometaše in ni dobil priložnosti za igro.

Ne spreglejte