2. 11. 2008,
16.06

Nedelja, 2. 11. 2008, 16.06

Rubin iz Kazana prvič ruski nogometni prvak

Ruski nogometni prvoligaš Rubin iz Kazana je prvič v 50-letni klubski zgodovini osvojil naslov ruskega prvaka.

Moštvo iz Kazana je danes z 2:1 premagalo Saturn in si tako tri kroge pred koncem prvenstva že nabralo neulovljivo prednost na lestvici. Rubin ima namreč 60 točk, njegov najbližji zasledovalec moskovski CSKA pa jih je zbral deset manj.

Rubin je v minuli sezoni osvojil šele deseto mesto, v tekmovalno sezono 2008/09 pa je vstopil z velikimi pričakovanji, saj je v svojih vrstah zbral številna znamenita nogometna imena iz celega sveta. Tako branijo barve novopečenega ruskega prvaka tudi kapetan Rus Sergej Semak, Turek Gökdeniz Karadeniz, Ukrajinec Sergej Rebrov, Srb Savo Milošević, Hrvat Stjepan Tomas, Ekvadorec Christian Noboa, Argentinec Cristian Ansaldi, Brazilec Jefthon ...