18.50

6 let, 4 mesece

Thermometer Blue Green 3,25

5

NK Maribor NK Maribor NK Triglav NK Rudar NK Krško ND Gorica NK Domžale NK Celje NK Ankaran NK Aluminij NK Olimpija NK Olimpija naj gol Prva liga Telekom Slovenije

Nedelja, 3. 12. 2017, 18.50

PRVA LIGA TELEKOM SLOVENIJE, 18. krog

Domžalčani osrečili Mariborčane

5

NK Domžale NK Olimpija | Foto Žiga Zupan/Sportida

Nogometaši Domžal so v zadnjem dejanju 18. kroga Prve lige Telekom Slovenije z 1:0 premagali Olimpijo. Ljubljančani tako ostajajo tri točke za Mariborom, ki je v soboto po zaslugi novega rekorderja Marcosa Tavaresa premagal Gorico (2:1).

Domžalčani so derbi kroga proti Olimpiji začeli zelo agresivno in hitro prevzeli pobudo. Nagrada je prišla v 29. minuti, ko je v polno zadel Dario Melnjak in postavil tudi izid prvega polčasa.

Na začetku drugega polčasa so gostje pritisnili, a se domači niso dali in zadržali minimalno prednost vse do konca. Domžalčani so s četrto zaporedno prvenstveno zmago prehiteli Rudar, Olimpija pa za Mariborom zaostaja tri točke.

Krško je v prvem nedeljskem dvoboju premagalo Celje. Posavci so se po zadnjem porazu v Ljubljani zahvalili trenerju Stipetu Balajiću in šok terapija je Krškemu dobro dela. Domači so pod vodstvom začasnega trenerja Radovana Karanovića s 3:1 premagali eno najbolj vročih ekip v prvenstvu in poskočili na sedmo mesto.

Za Krško so zadeli Nikola Mandić, Miljan Škrbić in Leo Ejup, častni zadetek za četo Dušana Kosića pa je dosegel Luka Šušnjara. Celjani so izgubili po petih zaporednih zmagah v vseh tekmovanjih.

Tavares v 89. minuti rešil Maribor in postal kralj

Marcos Tavares je kot ničkolikokrat do zdaj rešil Maribor in postal rekorder slovenske lige. | Foto: Morgan Kristan / Sportida Marcos Tavares je kot ničkolikokrat do zdaj rešil Maribor in postal rekorder slovenske lige. Foto: Morgan Kristan / Sportida Maribor, ki je v prejšnjem krogu prvič izgubil, ko je klonil v Celju, je tokrat v večerni poslastici proti Gorici, ki je bila tudi generalka pred sredino tekmo lige prvakov proti Sevilli, v slabo obiskanem Ljudskem vrtu v mrazu osvojil nove tri točke.

Mariborčani so ob polčasu vodili, potem ko je zadel Damjan Bohar, a je za goste takoj na začetku drugega dela igre izid izenačil Američan Kyrian Nwabueze. Dolgo časa so se Mariborčani mučili, da bi dosegli zmago, prinesel jim jo je kdo drug kot Marcos Tavares z golom v 89. minuti.

Kapetan Mariborčanov je dosegel že 131. gol v najboljši slovenski nogometni ligi, kar pomeni, da je zdaj na vrhu večne lestvice strelcev sam, saj je za en gol prehitel legendarnega Prekmurca Štefana Škaperja, s katerim se je izenačil prejšnji teden.

Triglav presenetil v Velenju

V prvi sobotni tekmi je kranjski Triglav presenetil Rudar v Velenju. Varovanci Marijana Pušnika, ki so bili pred tem krogom na visokem tretjem mestu in so zmagali na zadnjih dveh tekmah, so pred Kranjčani, ki so izgubili štiri od zadnjih petih tekem, klonili po tem, ko je gol za zmago gostov z 2:1 v 74. minuti dosegel mladi napadalec Gašper Udovič.

Osemnajsti krog bi se moral začeti ob 13. uri na Koroškem, a je bil dvoboj med Ankaranom in Aluminijem zaradi težav s poledenelim in zasneženim igriščem v Dravogradu odpovedan.