22.04

6 let, 4 mesece

Thermometer Blue Green 3,15

1

NK Maribor NK Maribor NK Olimpija NK Olimpija Prva liga Telekom Slovenije večni derbi Ljudski vrt Igor Bišćan Darko Milanič pokal Slovenije naj gol

Sreda, 29. 11. 2017, 22.04

Pokal Slovenije, četrtfinale (prestavljena povratna tekma)

Olimpija izločila Maribor

1

Rok Kronaveter | Foto Žiga Zupan/Sportida

Nogometaši Olimpije so v četrtfinalu slovenskega pokala preskočili Maribor in se uvrstili med najboljše štiri ekipe. Zmaji so na Štajersko pripotovali z veliko prednostjo, saj so na prvi tekmi v Stožicah zmagali s 3:0. Na povratni tekmi smo lahko videli dva gola v režiji Gregorja Bajdeta na mariborski in Roka Kronavetra na drugi strani, končni rezultat pa je bil 1:1. Olimpija je v polfinale napredovala z rezultatom 4:1

Pokal Slovenije, četrtfinale (prestavljena povratna tekma):

V sredo se je v štajerski prestolnici končala novembrska trilogija večnih derbijev. Prvega, to je bil prvi četrtfinalni pokalni dvoboj, je v Ljubljani dobila Olimpija s prepričljivih 3:0, drugega, ki je v Ljudskem vrtu potekal za prvenstvene točke, pa Maribor z 1:0. Tretjič sta se večna tekmeca pomerila na povratni tekmi slovenskega pokala.

Mariborčani so sicer dobro začeli in prek Gregorja Bajdeta v 15. minuti prišli v vodstvo. Da je Olimpija naredila velik korak proti polfinalu, je v 44. minuti poskrbel Rok Kronaveter, ki je izenačil na 1:1. To je bil tudi končni rezultat povratne tekme, medtem ko je bil skupni 4:1 v korist Olimpije.

Aktualni pokalni zmagovalci Domžalčani so izpadli že v osmini finala pokala. Tako ne bodo mogli ubraniti naslova, ampak se bo na seznamu zmagovalcev pojavilo novo ime. Kdo bo to? V polfinale so se uvrstili trije prvoligaški klubi. To so Aluminij, Celje in Gorica. V klubski zgodovini se lahko s pokalno lovoriko pohvalita zadnja, Kidričani pa so še brez nje.