Prva liga Telekom Slovenije NK Olimpija NK Olimpija NK Domžale NK Maribor NK Maribor ND Gorica

PRVA LIGA TELEKOM SLOVENIJE, 36. KROG

Konec kaotičnega zadnjega kroga. Olimpija je državni prvak!

16

Olimpija prvak PLTS | Foto Žiga Zupan/Sportida

Prvak Prve lige Telekom Slovenije je Olimpija. Ljubljančani so ostali neporaženi v Domžalah in ohranili prednost pred Mariborom, ki je doma premagal Gorico.

V nabito polnem Športnem parku v Domžalah so se veselili navijači Olimpije.

Raul Junior Delgado Ankaran
Sportal Ankaranu zavrnili pritožbo, vse bo jasno 6. junija

Prvi polčas se je končal z 0:0, v drugem pa so Domžalčani silovito pritisnili in v 67. minuti prišli do vodstva. Gol je zabil Lovro Bizjak. V 80. minuti je ob prodoru Stefana Savića je v kazenskem prostoru Domžal posredoval Tilen Klemenčič, po mnenju sodnika za golom je pri tem naredil prekršek za enajstmetrovko, glavni sodnik Damir Skomina jo je dosodil, izenačenje Olimpiji pa je pristreljal Rok Kronaveter. Skomina je v 90. minuti prekinil tekmo, ljubljanski navijači so namreč vdrli tik ob igrišče, nekateri celo na igrišče, z različnimi predmeti so obmetavali tudi nogometaše Domžal. Tekma se je nadaljevala po skoraj desetminutni prekinitvi. Končala se je z remijem, ki je naslov prinesel Ljubljančanom.

1 / 22

Mariboru zmaga nad Gorico ni pomagala

Maribor je v Ljudskem vrtu z 2:0 premagal Gorico, zadela sta Marcos Tavares in Dare Vršič. Mariborčani so se morali zadovoljiti z drugim mestom v prvenstvu, pa čeprav so osvojili 80 točk, prav toliko kot Olimpija. Odločil je medsebojni izkupiček tekem.

Maribor Gorica PLTS | Foto: Urban Urbanc/Sportida Foto: Urban Urbanc/Sportida

Rudar je zadržal četrto mesto na lestvici, ki še pelje v Evropo, če Aluminij ostane brez pokalnega naslova. Triglav je ubranil deveto mesto, ki ga pelje v kvalifikacije za Prvo ligo, iz te pa se poslavlja Ankaran.